1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Kocaeli BB'de mama vurgunu
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Kocaeli BB'de mama vurgunu

A+A-

Geçenlerde adıma gelen bir kargoyu almak üzere PTT kargoya gittim. Bir mama muhabbetti konuşulup duruyordu. Bundan birkaç ay öncesinde de yeğenimin bebeğine kargoda maması olduğu söylenmiş, eşi gittiğinde de iki aydır almadıkları için iade ettiklerini, tekrar alabilmeleri için belediyeye müracaat etmeleri gerektiği söylenmiş. Öncesinde, 'Siz mi müracaat ettiniz?' dedim. 'Hayır dayı' dedi. Sanırım sağlık ocaklarındaki kontrollerden bebeğin olacağını tahmin edip göndermiş olabilirler.

İlk etapta düşündüğünüzde güzel bir uygulama, hem de en ince ayrıntıları düşünülerek yapılan bir uygulama diyor takdir ediyorsunuz. Tabi işin başka bir iddia boyutunu duyana kadar. Bana diyorlar ki, sen AK Parti'lisin, hükümeti destekliyorsun vs. Yapılan veya yapılmak istenen hiçbir işe köstek olmayız. Yapılan işler güzelse, milletin menfaatineyse, millette bundan memnunsa tabi ki takdir eder, alkışlarız da. Tam akside geçerli, yapılandan millet memnun değilse, yapılan yanlışa bu sefer de eleştiririz, hatta ayıplar işi sonuna kadar takip ederiz. Bizim işimiz bu. Gebze ve bölge halkını memnun etmek belediyelerin işi ise bunun takibini yapmak da bizim işimiz. Ben şahsi davranıp bana yapılanı yapılmayanı hiç bahse konu bile etmiyorum. Küçük hesap küçük adamların işidir, bizim küçük hesaplarla işimiz olmaz. Biz en büyük hesap gününe iman edip oraya hazırlanmaya çalışan bir faniyiz. Ama bu iddia gerçekten büyük bir iddia ve araştırılması gereken ve vebali büyük.

Efendim lafı uzatmayalım. Kargoya gitmiş şu mama muhabbetini de bir öğreneyim dedim. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderiliyormuş mamalar. Kimlere gönderildiğini biliyor musunuz dedim, valla bebeği olanlara herhalde ama beş yaşına girmiş çocuklara bile gönderildiğini ailelerden duyduk diyorlar. Peki, hangi firmanın ürünü dedim. Herhangi bir firma ismi veremeyiz ama zaten sürekli firma da değişiyor, takip etmek zor. Çok da detay bilgi vermek istemiyorlar haliyle işlerinden olmamak için. Ama bir tanesi diyor ki ben bunu Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)'ne yazmayı çok düşündüm ama sonu ne olur diye çekindim. Bence hiç vakit kaybetme ne biliyorsan yaz. Ama genç arkadaş işini de düşünüp buna yanaşmıyor. Hükümetin işlerin iyi gitmesi için kanunlar çıkarması tek başına bir fayda vermez. Önemli olan altta onun nasıl uygulandığıdır. Birileri altta yanlış yapıyorsa bunun yukarısı tarafından bilinmesi gerekiyor. Yukarısı da bilgilendirildiği halde bir şey yapmıyorsa o zaman vatandaş gereğini yapar. Yani korkmadan cesurca sistemin uygulanması için herkes taşın altına elini koyarsa sistem kendilerine fayda sunar. Aksi halde herkes bir birini suçlar. Eğer mama da bir vurgun varsa bu konuda bilgisi olan herkes paylaşmalı bildiklerini. Bu konuda bilgisi olan herkes gazetemize bildiklerini iletirse bizde seve seve hem yayınlarız hem de ilgili mercilere konuyu iletiriz.

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.