1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Diplomatik Siyaset
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Diplomatik Siyaset

A+A-

 

13 Şubat 2016 tarihli “Erdoğan Savaş İstiyor” başlıklı yazımız https://www.marmaragazetesi.com/erdogan-savas-istiyor-558yy.htm şuracıkta duruyor. Bugün geldiğimiz noktayı anlamayanlar bu yazıyı okumadan önce o yazıyı okusunlar. Anlayanlar anlamayanlara anlatasın.

Aslında “karşı mahallenin suçu yok mu” diye bir yazıya başlayacaktım. Cumhurbaşkanının yurtdışı seyahat dönüşü uçakta yaptığı açıklamalar konunun da yazının da seyrinin değişmesine neden oldu.

Neydi bu açıklama;

Rusya, Astana ve Soçi anlaşmasına sadık kalmıyor. Onlar anlaşmaya uymazlarsa biz de gereğini yaparız.

Suriye’deki olayların başlamasıyla o tarihlerde Erdoğan’ı savaş istemekle suçlayanlar nasıl kalleşçe bir dünyanın içinde yaşadığımızı göremeyecek kadar gözleri kör olmuş zavallılar.

Rahmetli Erbakan hoca “ eğer bir gün Suriye karışırsa bilin ki sıra Türkiye’ye gelecek” diye uyarmıştı da uyumayan bir tek Erdoğan’mış, bunu gördük.

Tarihin en vahşi sahnesinde her zaman yer almış faşist sömürgeci ülkeler iştahlarını kabartan hiçbir emellerinden vaz geçemediklerini anlamak için müneccim olmaya gerek yok sanırım.

Mezhep çatışmalarıyla körükledikleri İslam coğrafyasını, kurdukları söz de adı İslam olan terör örgütleriyle iyice zayıflattılar. Uyguladıkları ekonomik savaşla da Müslüman aklı günü kurtarma endişesiyle pasifize ettiler. İslam ülkelerinin başına sözde kendilerinden yöneticiler getirterek İslam kardeşliğini ortadan kaldırıp bir birleriyle irtibatı kesitler.

Sömürgeci güçler coğrafyamızda istediği gibi at koştururken bizler de seyirci kalarak hala Erdoğan’ı suçlamakla uğraşıyoruz. Diplomatik siyasette bir yere kadar. Vatanın, Erdoğan’ın ve diplomasinin kıymetini bilin, yoksa bu günleri mumla ararsınız.

İçeride ve dışarıda olduğunca diplomatik kurum ve kuralları uygulayarak çözüm arayan sayın Erdoğan’a içimizdeki bazı İslamcı düşünürlerde saldırmaya başladılar son zamanlarda.

Karşı mahalledekilerin hiç mi suçu yok?

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile….

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.