1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Erdoğan savaş istiyor
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Erdoğan savaş istiyor

A+A-

Teşbihte hata olmaz, tarihi ve olayları bilenler ne demek istediğimizi anlayacaklar. Anlamak istemeyene ne anlatsanız zaten kar etmeyecektir, uğraşmaya değmez. Tarih boyunca örnekleri çok, kısa kısa değineceğiz.

Adem (AS) yeryüzüne gönderildikten sonra aradan epey süre geçmiş. Çoluk çocukta büyümüş, yapacak çokta bir şey kalmamış, canı sıkılmaya başlamış. En iyisi evlatlarım Habil’le Kabil bi güzel kavga etseler, biri diğerini öldürse de hayatımıza değişiklik gelsin diye düşünmüş. Babalarını kırmamışlar ve tutuşmuşlar. Kavgaya. Erdoğan savaş istiyor.
Peygamber efendimiz (SAV) hem yetim hem öksüz büyüdü. Hayatında aksiyon yok, heyecan yok Mekke’nin kuytu köşelerinde çürüyüp gidecek. Baktı ki böyle olmuyor en iyisi mi ben müşriklerin atalarının dinine karşı geleyim. Bir anda flaş olurum, herkes peşimden koşar. Ortalığı savaş alanına çeviririm, kasıp kavururum her şeyi. İnsanlığı yok ederim herkes de bana saygı duyar, ben de istediklerimi elde ederim. Erdoğan savaş istiyor. 
Kızıl derili kabile reisi oturan boğa çok oturmaktan yorulmuş, sıkılmış. Acaba neler yapa bilirim diye düşünürken birden aklına gelmiş. En iyisi mi ben büyükçe bir ateş yakayım, dumanıyla Avrupalılara mesaj atarım. Belki içlerinden birileri görür buralara gelirler. Biraz kabileme heyecan yaşatırım. Derken Kristof Kolomb görür bu dumanı. Gideyim şunlara yardım edeyim, bir ihtiyaçları varsa gidereyim diye düşünür. Atlar gemisine tutar Amerikan’ın yolunu. Kolomb öncesi ve sonrası toplam da 7 milyona yakın Kızılderili götürülen demokrasi gereği katledildi. Kızılderili reisi oturan boğa Avrupalı barış elçilerini çiçeklerle karşıladı. Erdoğan savaş istiyor.
Mustafa Kemal de yetim büyümüş. Çok zeki olduğu için öğretmenin keşfiyle askeri okula gitmiş. Hep hayatı hep yalnızlık içinde geçmiş. Dahiliğini kimseler fark etmemiş. Buna çok içerlemiş. Benim Atatürk olmam için bir şeyler yapmam gerekir diye düşünmüş. Gitmiş yabancı devletlerle anlaşmış. Bize saldırın, ben de kurtarıcı olarak ortaya çıkıyım, ülkenin başına geçip Türklerin atası olayım demiş. Sağ olsunlar onlar da kırmamışlar Atayı ve saldırmışlar ülkemize. Erdoğan savaş istiyor. 
Dedik ya bu örnekleri çokça çoğaltabiliriz görmek istemeyen gözlere sokmak için. Ama nafile bunlar kimler savaş çıkarmak istiyor, kimler barış istiyor göremiyorlar. Öyle bir pervazsıza ve patavatsızca saldırıyorlar ki kendi saçmalıklarına kendileri bile inanmıyorlar. Tarihi ve olayları tersinden okuyan bu zevat nefsi okumalarıyla nefisleri için savaş çıkaranların ekmeğine yağ sürdüğünün bile farkında olamayacak kadar zavallılar. Hata ayrı bir kavram niyet ayrı bir kavramdır. Onca eleştirilecek konu varken ülkenin zor durumunda bile menfaat devşirmek için savaş çığırtkanlığı yapacak kadar sorumsuz bu insanlar bunlar. İyilik etmesini bilmiyorsanız bari kötülük etmeyin. 
Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.