1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Yardımına muhtacız ya rabbi
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Yardımına muhtacız ya rabbi

A+A-

Biz nefsimize zulmettik, dönem dönem bize Peygamber ve kitaplar gönderdin ey merhametliler merhametlisi. 
Her Peygamberine kavminin hatalarıyla uyarılar gönderdin. Hiç şüphesiz hataları imtihanlarıydı ama sınavı kolay geçsinler diye merhamet ettin. 
Kiminin imtihanı çocuklarıydı, kiminin ki kadınları, kiminin imtihanı tufandı, kiminin kuyu idi imtihanı, ama sen hep merhamet ettin kurtarıcı gönderdin. Kimine gemi yaptırıp kurtardın tufandan, kimini sultan yaptın saraylara.
Hepsini toplayıp ahir zaman Peygamberin Muhammed Mustafa’ya (SAV) tek kitaptan anlattın bizler ders alalım diye. Mekke Nebi (AS) kuyusuydu, Medine O’nun Mısır’ı. Kur’an’la Mekke kuyusundan kurtarıp aleme Sultan yaptın Resulünü. Bizler de dersimizi alalım, bizlerde Kur’an’la kurtulalım diye de açık açık anlattın bizleri kurtuluş kitabımızı. 
Ahh ki ne eyvahlar olsun bizlere, başka Peygamber yok, başka kitap yok, tek kurtuluş tek çare O’nu okumak, O’nu anlamak ve O’nu yaşamak. Yapılacak tek şey, geldiğin yeri bilmek, durduğun yeri bilmek, bir de gideceğin yeri bilmek.
Biz cahillerden olduk ya rabbi, geldiğimiz yeri biliyoruz, gideceğimiz yeri biliyoruz da bilmediğimiz durduğumuz yer. Hangi kuyulardayız, neresi Mısır, nerede Medine, akılla çözemiyoruz. Yolumuzu kaybettik bulamıyoruz ya rabbi.
Terör kuyularındayız, Yusuf’ununkinden (AS) daha derin kuyularımız. Çağdaş kervanlar kuyularımıza ölüm taşıyor. Ölümle savaştıkça Kur’an’dan uzaklaşıyoruz. Ne Mısır eski Mısır değil, ne de Medine eski Medine. Kimileri ölümden kaçıyor kimileri mal-mülk derdinde. Gidecek yerimiz yok, sana sığınıyoruz ya rabbi.
İslam coğrafyası baştan başa terör kuyusu, Türkiye son kuyu. Hicret hicret geldik buralara, artık burası son Medine. Kurtuluş güneşini doğdur atık yüzümüze.
Ellerimizi açtık sana yalvarıyoruz ya rabbi, biz nefsimize zulmettik, neslimize zulmettik, kendimize zulmettik, senin af ediciliğine sığındık. Yeniden Kur’an nurunu üzerimize döndür ya rabbim. Terör kuyusundan bizleri kurtar ya rabbi, Türkiye’den medeniyetin inşasını bizlere nasip et ya rabbi. Sen affedicisin, affetmeyi seversin, göz yaşlarımızla sana halimizi arz ediyoruz, bizleri elleri boş çevirme ya rabbi.     

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.