1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Tehlike geçti mi?
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Tehlike geçti mi?

A+A-

Bilgisayarımızın karşısına geçip bu başlığı attık ama üç gündür elimiz değip yazıya dökemedik zihnimizdekini. Nasıl dökecektik ki, çok hızlı değişen bir gündem var ve her gün bir önceki günden farklı bilgiler ortalıkta dolaşıyor.

Böylesi hızlı gündem de ne tehlike geçti diyebiliriz ne de sağlıklı bilgileri okuyucuyla paylaşabiliriz. Deniliyor ki, bu darbe girişimi Cumhurbaşkanı'na yapıldı, hükümete yapıldı, millete yapıldı. Eyvallah bizde aynı şeyleri söylüyoruz. Fakat asıl darbenin İslam dinine ve güven ortamına yapıldığı da aşikâr.

Böylesi bir ortamda tehlikenin hangisini baz alıp da değerlendireceğiz?

En iyisi biz ilk düşündüğümüz tehlikeden bahsedelim, zira güncelliğini kaybetmeyen tek tehlike.

Bulunduğumuz coğrafya yüz yıllardır konumu itibariyle batılı emperyalistlerin ve onların yerli iş birlikçilerinin vaz geçilmez gözdesi olmuştur. Coğrafi öneminin yanı sıra gerek Asya ülkeleriyle gerekse Afrika ile tarihi kültürel zenginlikleriyle bölge ülkelerine mihmandarlık yapan bir Türkiye olarak da büyük öneme sahibiz ve büyüyen bir ülkeyiz. Bu yüzden de tarih boyunca başta haçlı seferleri olmak üzere bir sürü saldırıya uğramış ve lokomotif bir ülke olarak da hem kendini hem de kendine bağlı ülkeleri korumuştur. Batı bundan rahatsız elbette ki bu rahatsızlığını giderene kadar boş durmayacaktır. Dolayısıyla da ülkemiz de hiçbir zaman tehlike yokmuş gibi hareket edemeyiz, etmemeliyiz.

Bundan sonra ne olur?

Tarih boyunca dışarıdan saldırılara büyük mukavemet gösteren Türkiye’yi alamayacaklarını anlayınca yıllardır bunu içimizde hain yetiştirerek elde etmeye çalıştılar. Ekonomik ve kültürel olarak çok şeyi tahrip ettiler başaramadılar. Bunu bir kez de gelenekselleştirdikleri darbeyle denediler. Ama millet artık eskisi gibi değildi ve bu oyuna gelmedi, yine başaramadılar. Artık bundan sonra tahrip ettikleri kültürümüz üzerinde farklı algı operasyonları, belki faili meçhuller veya canlı bomba eylemleriyle yine huzuru bozmaya devam edecekler. Bizim de milletçe yakaladığımız enerjiyi kaybetmemiz gerekiyor. En büyük tahribatı mademki din üzerinden yaptılar o zaman bizde iyileştirmeyi din üzerinden yapacağız. Mademki bu milleti Allah’la kandırmaya çalıştılar o zaman bizde Kur’an’daki 99 ismiyle gerçek Allah’ı millete anlatacağız. Tefrikaya ve yeis’e düşmeyeceğiz, gevşemeyeceğiz, üzülmeyeceğiz ve Rabbimizin inayetiyle tarihte olduğu gibi yine milletçe biz kazanacağız. Ümit var olunuz, eğer inanıyorsanız kazanacak olan bizleriz.

Ölürsek şehit, kalırsak gazi olacağız ama vatansız olmayacağız, vatansız ölmeyeceğiz.

Haydi, kalın sağlıcakla. Selam ve dua ile...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.