1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Siyasetin Satranç Ustaları
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Siyasetin Satranç Ustaları

A+A-

Gençlik yıllarımızdan beri emperyal güçlerin dünyayı satranç tahtası yapıp canlarının istediği gibi yönettiklerini iddia ettik durduk. Özellikle de İslam coğrafyasında keyifle at koşturduklarını bağıra bağıra dile getirdik. Duyan oldu mu bilinmez.

Geçtiğimiz haflarda ABD başkanı Trump rakibi Biden’e karşı seçim şantajı gibi dile getirip kullandı. Hem de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını, dünya çapında bir satranç oyuncusu diye tanıtarak.

Dile kolay önündeki bütün engelleri aşarak 18 yıl hep şah-mat çekti tüm rakiplerine. Sadece içerideki rakiplerine değil bütün dünya oyun kurucularına ters köşe yaptı.

Bu süreçte Erbakan hocanın dediği gibi hayır işlerinde hep motor olduk, yanlışlarında da dostane uyardık. Hocasında olduğu gibi kendisinin de önündeki en büyük engel hukuka aykırı yasal süreçlerdi. Usta oyuncu milleti de arkasına alarak bu köhne yasaları değiştirip dünya çapında oyun kurucu olarak yoluna devam ediyor.

Yaptığı hamlelerle hedefe koyduğu 2023’e hızla yaklaşıyor. Şunun şurasında üç seneden az bir süre kaldı. Bu süreç 2023’e öyle ya da böyle gider de 2023 seçimlerinin akıbeti ne olur, orası meçhul.

Dış siyasette baya bir yol kat ettiler de iç siyasette ihmal veya unuttukları birçok konu var görmezden geldikleri. Hedeflerinin arifesinde biz uyarımızı yapalım da gerisini artık kendileri bilir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi en büyük engel partilerini kapattıran köhne yasalardı. Kendileri bu yasalardan kurtuldular ama sokaklar kan gölü, bunu görmüyorlar. İnsanların hayatlarının kararması parti kapatmaktan daha vahim olsa gerek. Zira canı yanan insanların çoğu kendilerine iktidarı layık gören vatandaşlar.

Gün geçmiyor ki haberlerde, dolandırıcılık, gasp, kadın cinayetleri, trafik magandalarının mağdur ettiği insanlar, piyasada dönen bin bir türlü üç kağıtçılık almış başını gidiyor, adalet ve bakanımız uyuyor. 

Gözümüz aydın gazı bulduk. Emeği geçenlerden Allah razı olsun, hepsine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah daha fazlasını bulmayı da nasip etsin Allah. Ancak, alın teriyle kazandıklarını ellerinden alan simsarlar gaz eve girmeden kim bilir ne yaparlar endişesi de var vatandaşta. Hukuk, güçlünün üstün olduğu sığınak olmaktan çıkarılıp tabana yayılmalı, haklının üstün olduğu yeni yasal düzenlemeler getirilmeli. Yoksa 2023 sonrası hayal olur. 

Cumhurbaşkanının Yunus Emre’nin şiirinden okuduğu dörtlüğün son satırını hatırlatarak bitirelim yazıyı. “Mazlumun ahı indirir şahı”

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile.. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.