1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Özrün Kabahatten Büyüklüğü
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Özrün Kabahatten Büyüklüğü

A+A-

 

Yapılan en ufak iyiliği bile yabana atmadım bugüne kadar. Büyük işleri de alkışlayıp bu köşeden takdir yazıları yazdık. Adil olmaya, hakkaniyetli davranmaya özen gösterdim her zaman. Ancak bu demek değil ki yanlışı yazmayacağız, haksızlığa karşı durmayacağız.

Yollar yaptınız evet, köprüler yaptınız evet, medeniyetler buluşmalarını gerçekleştirdiniz evet, terör eylemlerini büyük oranda engellediniz evet bir türlü ayıklayıp bitiremediğiniz fetöcülerle mücadele ettiniz evet. Yaptığınız eserlerle övünürken toplumdaki ahlaki çöküntüyü, kokuşmuşluğu çürümüşlüğü görmezden geliyorsunuz buna da evet. Eserlerinizin büyüklüğüne bakıp gururlanmaktan toplumdaki olayları hafife alıp bakmıyorsunuz buna da evet.

Farklı kanallardan değil sizin destekçileriniz olan, adına yandaş medya denilen televizyonların haberlerine baksanız kafi gelir. Gün geçmiyor ki sabah akşam tüm haberler cinayetlerle, dolandırıcılıkla ahlaksızlığın envaı çeşidiyle ekranlara geliyor lakin eserlerinizdeki ihtimamı buralarda göremiyoruz. 

Sayın Kılıçtaroğlu’nun helalleşme yolculuğu ne kadar samimiyetten uzaksa sizlerin de katiller için hak ettiği en ağır cezayı alacak açıklamaları o kadar samimiyetten uzak. Dokuz seçim kaybetmiş Kılıçtaroğlu’nun en anlamlı ve en iyi helalleşmesi genel başkanlığı bırakmak olacak. Siyasete ve seçmenlerine en güzel şekilde nefes aldırmış olacak.

İktidarın, İstanbul’a göreve giden genç kızımızı hunharca ve canavarca hislerle katleden katil için “hak ettiği en ağır cezayı alacak” açıklamaları da Kılıçtaroğlu’nun helalleşme açıklaması kadar samimiyetten uzak. Daha ilerisini söyleyeyim, milletin aklıyla alay etmekten farksız bu açıklamalar. Hani cami değil heykel yaptıran bir iktidar bu açıklamaları yapsa bir nebze anlarız da Allah, din kitap diyen bir iktidarın bu açıklamalarını anlamak mümkün değil. 

Bakın buda devletin diyanet tefsirinden “Kısas da sizin için hayat var, ey akıl sahipleri, umulur ki sakınırsınız” Bakara-179. Hani şu bakara makara diyen büyük elçiniz var ya onun alaya aldığı ayet. Diyor ki Allah (CC) haksız ve sebepsiz yere öldürülenin ailesi isterse katili de aynı şekilde öldürün. Umulur ki ölüm korkusu katilleri bu davranışlarından vaz geçirir. 

Sizin bahsettiğiniz en ağır ceza ne, ömür boyu ağırlaştırılmış hapis. Pardon, cezaevinde besleme. Hani cahil biri yapsa anlayacağız da caninin annesi avukat ve hemen savunmaya geçmiş, Şizofrenmiş? Madem öyle niçin çocuğunuzun yanında değilsiniz? Niçin hastanede tedavide değil de keyfince adam öldüreceği ortamlarda serbestçe dolaşıyor? Nasıl bir şizofrense erkekler mukavemet eder diye kadın kurban seçiyor, sokakların sakin olduğu zamanı tercih ediyor?

Münevver Karabulut cinayetini hatırlayanınız var mı? Ya Cem Garipoğlu’nu? Şimdi nerede olduğunu bilen var mı? Aç kapa Artema gibi yakalandı, kaçtı öldü yandı bitti kül oldu, kim inanır? Bunun da olacağı bu. Birkaç sene gözlerden uzak, ondan sonra kaçtıydı, öldüydü kapat gitsin dosyayı. Bu mu adalet? Bununla mı toplumsal barışı sağlayacaksınız, seçmeninizi teskin edeceksiniz? Ya da kimden neyden çekiniyorsunuz? 

Ehlisünnet inancında devletin görevi; can emniyeti, mal emniyeti, akıl emniyeti, nesil emniyeti din emniyeti diye sıralanır toplumsal refahın ölçüleri . Devlet ricali kendisinin, avanesinin ailesinin tüm emniyetlerini sağlayıp vatandaşı canilerle baş başa bırakıyorsa kendi inancıyla çelişiyor demektir. Ya inandığınız gibi yaşarsınız ya da yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız. Hainlere karşı tankların önüne atılan bu necip milleti siz de canilerin önüne atmayın, yazık etmeyin evlatlarımıza.

 

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…      

  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.