1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Özel hastanelerimiz
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Özel hastanelerimiz

A+A-

AK Parti kurulduğun da çocuk olanlar ve AK Parti döneminde doğanlar hastanelerimizin önceki halini pek bilmezler. Muayene kuyruğundan tutun da ilaç alıp çıkabilmek akşamı bulurdu, çoğu zaman alamadığınız olur ertesi gün kaldığınız yerden devam ederdiniz. Şunu özellikle vurgulamak gerekirse Recep Akdağ’ın sağlık bakanlığı döneminde hastanelerde reform niteliğinde değişiklikler yapıldı. Üniversite hastanelerinin ve özel hastanelerinde sağlık sigortası kapsamında bütün hastalara hizmet verdirilmesi devlet hastanelerinde çalışanların da gözünü açmış olacak ki o dönemler devlet hastanesi çalışanları bile hastalara özel hastane muamelesi yaptıklarına şahit olduk.

Sonrasın da ve yine özellikle belirmeliyim ki Müezzinoğlu dönemi ve FETÖ kakışmasından ötürü hastaneler sanki eski haline geri dönmüş gibi. Bundan özel hastanelerin bir çoğunun da etkilendiğini söylemek sanırım mübalağa olmasa gerek. Tabi buna hastalık hastası insanların hastaneleri mekan tutmaları da etkili olmuş olabilir ama hazır kurulu sistemi işletmek veya geliştirerek yenilikler katmak zor olmasa gerek. Ya da bir yerlerde bir gevşeme var ki bazı özel hastaneler eski SSK hastaneleri gibi kuyruklar oluştuğu gibi hastalara da SSK hastası muamelesi yapıldığı duyumları alıyoruz.

Tam da bu nokta da biz yaklaşık 15 gündür bir özel hastanede fizik tedavi görmekteyiz. Tabi bu duyumların ardından biz de tedavimizi olurken daha bir hassas olup, gazeteci gözüyle olayları süzüyoruz ister istemez. Bir haftalık muayene sürecinden sonra dediğimiz gibi 15 gündür de fizik tedavi görüyoruz. Tedaviye stajyer bir kızımızla başladık şimdi işin daha ehli olan bir hanım kardeşimizle devam ediyoruz. Valla ne yalan söyleyeyim stajyer kızımız da bu hanım kardeşimizde gerçekten hastalarıyla bir anne şevkatıyla yaklaşıp önce moral vererek başlıyorlar işlerine. Ev ödevi gibi verdikleri egzersizleri de ertesi gün hemen soruyorlar yaptınız mı diye. Acaba sadece bana mı böyle davranılıyor diye bir de hastane dışından hastalarla konuşup araştırdım. Bir konu dışında onlarda memnundular. Bırakın özel hastaneleri devlet hastanelerinde bile otopark var ama MP hastanesinde otoparkı yok, acil girişin karşısında Gebzespor'un oto parkına insanları mahkum  edildiğini söylediler. Kantin tarafından girişte vale kimliği olan birini gördüm, hastanenin oto parkı nerede dedim? Otopark yok, ben arabaları kapının önünden alıyorum, müsait yerlere park edip sahibi geldiğinde de getirip veriyorum dedi. Tabi hastanenin ön tarafı ana cadde olduğundan çok fazla müsait alan da yok ama vale araçları nereye götürüp getiriyor bilmiyorum. Ne var ki çoğunluk daha güvenli hissettiğinden olacak ki acil karşısındaki oto parka bırakıyor araçlarını. Biz izlenimlerimizi yazdık artık gerisini kendileri bilir. Öyle ya çoğu gelen hastalar kedi ceplerinden verdikleri paralarla muayeneye geliyor hizmeti de bekliyor. Ben buradan doktoruma ve fizyoterapist hanım kardeşime teşekkür işlerine gösterdikleri özene teşekkür edeyim de eksiklerini de hastane yönetimi telafi etsin.     

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.