Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Kum Taneleri

A+A-

Manisa da öldürülen kızımız pınar Gültekin’in katili için Cumhurbaşkanı sarf ettiği sözlerin satır arasında “kum tanesi kadar değeri yok” ifadesini kullandı.

Bu sözleri duyunca 17 Ağustos depreminde Gölcük’te Veli Göçer’in deniz kumundan yaptığı binalar aklıma geldi. Hepsi depremde un ufak olmuştu.  

Maalesef biriken bu kum taneleri artık toplum yapısını yerle yeksan edip, nice canlara kıyıp ailelerin canlarını iyiden iyiye yakmaya başladı. Temelinde de malum İstanbul sözleşmesi ve akabinde çıkarılan 6284 sayılı yasanın olduğunu göz ardı etmemek lazım.

Etrafımızda kadın-erkek suçlu aramaya gerek yok bu malum sözleşme toplumun ahlaki değerlerini çökerterek insanları saygı, sevgi ve sadakat ilkelerine dayalı birlikteliğinin yerini gayri ahlaki beraberlikler aldı. Ruhu bedende ayırınca canavarlaşmış insanlar türedi.

Aile bakanımız da her kadın cinayetlerin de ortaya çıkarak davaya müdahil olup sözde en  ağır cezanın alması için destek vereceklerini söylüyor. Eğer aklımızla alay etmiyorsanız bari çıkıp bunu söylemeyin. 

Türkiye de en ağır ceza ağırlaştırılmış müebbet. Katillerin çoğu genç, ortalama 20-35 yaş aralığında. Bilemedin 40-45. Bugün olmasa bile 20-30 yıl sonra af çıkarılıp serbest kalma hayalini kurmasalar bunu yapmazlar herhalde. Ya da ibret alem için idam edileceğini bilseler cinayete tevessül bile etmezler, ama yok. Kasap gibi insan doğruyorlar.
Merak etmiyor da değilim, içerisi dışarıdan daha mı rahat ki bu adamlar gözünü kırpmadan cinayet işliyorlar? Öyle ya, ekmek elden su gölden misali milletin vergileriyle içeride aslanlar gibi yaşıyor olmalılar.

Evet sayın Cumhurbaşkanım, bu kum tanelerinin sayısı her geçen gün katlanarak artıyor, nice kadınların canlarını yakıyor. Bu böyle gitmemeli, ya idam cezası gelmeli ya da kısas yoluyla maktülün ailesinin görüşü alınarak cezası belirlenmeli. Canavarca işlenen suçlar böyle hafife alınırsa diğer adi suçlar normal gelmeye başlar. Aile çöker toplum çok büyük yara alır.

Başta İstanbul sözleşmesi olmak üzere 6284 ve CMUK’da toplumu onere edecek yeni yasal düzenlemelerin yapılması ülkenin geleceği için elzemdir. Bizden söylemesi.

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.