1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Güneş Batı(yakası tv)dan doğuyor
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Güneş Batı(yakası tv)dan doğuyor

A+A-

Gençlik yıllarımızda “gün Batı’dan doğmadan” diye tabir edilen ezgiler vardı. Tabi mecazi bir anlam ama asıl anlatılmak istenen doğu da unutulan manevi değerlerin batı da yeşerip uygulanacağı beklentisiyle Doğu kültürüne atıfta bulunulan bir uyarıydı bu söylem. Türkiye’nin başkenti Ankara ama kalbi hep İstanbul’da atmıştır. Biz Ankara’ya göre Batı’dayız İstanbul’a göre Doğu oluyoruz. Ne var ki tarih boyunca Gebze her ikisi arasında köprü olmuş, İstanbul’un fetih hazırlıkları bile Gebze’de başlamış. Yani stratejik bir öneme sahip Gebze’miz.

Batı yakası TV adını nereden aldı bilemiyoruz. İlk kurulduğunu duyduğum da bir göz gezdirdim, yerel basınımızda uyuşamadığım bazı gazetecileri görünce daha da takip etmemiştim. Sanırım ya el değiştirdi ya da çalışanlar da bir değişiklik oldu. Darıca’daki program da değişimin izleri belli oluyordu zaten. Bundan yaklaşık iki üç hafta önceydi sanırım. Yazı işleri müdürümüz Erhan Durak bey aradı, o gün çıkan yazımız Batı Yakası TV de Atakan Akbulut’un  yerel gündem programında günün yazısı seçildiği haberini verdi. O an işim vardı bakamadım. Öğleden sonra videosunu izledim ve bir hayli duygulandım. Yazdıklarımızın okunuyor olması, değerlendiriliyor olması beni fazlasıyla mutmain etti. Ne yalan söyleyeyim ilk iki üç gün bayağı bir etkilendim Atakan beyin yorumundan. Biraz nutkum da tutuldu desem yerinde olur. Ondan sonra da sürekli takip etmeye başladım, etrafımdakilere de tavsiye ediyorum programı. Gebze’mizde parlayan bir yıldız olarak Batı Yakası TV’nin desteklenip ulusal kanal olması gerektiğini düşünüyorum. Zira bütün yollar Gebze’de kesişiyor. 
Tabi kanal yeni olmasına karşın eksikleri de var. Umarım yenilikçi yöneticiler bunları göz ardı etmezler. Televizyonculuk kolay değil çok maliyet gerektiren bir kuruluş. Bu anlamda Gebze sanayici ve esnaflarının bu kanala sahip çıkmaları gerekir. Aslında yerel yazılı ve görüntülü bütün basına hem iş adamları hem de Gebze halkı sahip çıkması lazım. Zira yerel olan her şey yine o yerde yaşayanları ilgilendiren şeyler. Yani bir nevi kendilerini ilgilendiren konular. Kendilerine yabancı kalmamaları gerekir. Kanal yöneticileri de daha çok Gebze halkıyla iç içe olmaları gerekir. Tabi sadece Gebze değil yakınımızdaki bütün ilçelerin sesi olunmalı. Bir de şu hatırlatmayı yapalım, stüdyo çekimlerinde sanırım biraz problem var, ses yankılanmasını çözerlerse kaliteli ses düzeyi izleyiciyi daha çok etkiler diye düşünüyorum. Tabi buraya kadar her şey güzel de Atakan beyden bahsetmeden geçilmez değil mi? Atakan beye şahsıma göstermiş olduğu ilgiye hassaten teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını temenni ediyorum. Gerçekten yorumlarıyla, stüdyoya ve konulara hakimiyetiyle izleyici üzerinde etkili bir isim. Programın gündüz erken saatler de olması bir dezavantaj ama videoların site üzerinde olması kaçıranlar için bir fırsat olarak sunulması bunu telefi ediyor. Ben bir kez daha kanal yönetimini ve Atakan beyi bu başarılı yayınlarından dolayı tebrik ediyor, yayın hayatlarını bereketli ve uzun soluklu olmasını temenni ediyorum. 
Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile… 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.