1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Diyesim geliyor!
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Diyesim geliyor!

A+A-

Alın dünyanız sizin olsun diyesim geliyor. Yaşamak adına ne varsa alın sizin olsun. Yaşanacak, yaşanabilecek ne varsa alın hepsi sizin olsun. İnsanlığın tel tel döküldüğü, insanların bir bir öldüğü, gülmeye namzet bedenlerin söndüğü, tomurcuk güller gibi çocukların solduğu dünya sizin dünyanızsa alın sizin olsun.

İnsanlık tüm umutlarıyla birlikte yok oluyorken zevkten öldüğünüz yerin adıysa dünya hiç çekinmeyin alın sizin olsun.

Haydi koşun kafelere, barlara, en lüksünden olsun lokantalarınız. İyi yiyin, iyi için, can boğazdan gelir, krediler banklardan, zaten faiz çıkarıldı haram olmaktan. Önemli olan iyi yaşamak değil mi, nerden geldiği önemli değil. Güvenliğinizi de düşünmeyin, birileri sizlerin güvenliği için hesabı hayatınıza hayat katmak için hayatıyla ödüyor, kimse acından da ölmüyor. Sahi siz silahlar, bombalar mı insanlığı öldürüyor sanıyorsunuz? Hiç endişe etmeyin, üstelik müsterih de olun silahlar-bombalar öldürmek için değil insanlık acı çekmesin diye. Ne fark ediyor ki, gidiyor ölümlü yalan geliyor ölümsüz gerçek. Bir gün herkes bu yoldan geçecek. Ama ne lüzum var da kafanı bunlarla meşgul ediyorsun ki yaşamanıza bakın. Hem de düşman çatlatırcasına.

Zaten bu dünyanın geleceği, hiç gelecek vaat etmiyor. Bari hayatını en iyi yaşa. Aile, çoluk, çocuk düşünme, o kavramlar da artık tarih oluyor. Zevkler varken aileyle, çocuklarla uğraşmakta neyin nesi? Nerede akşam orada sabahlamak varken. Herkes kötü de bir sen mi dürüst kalacaksın, dürüst kalırsan sonunda hava alacaksın. Gel sen beni dinle, vur şişelerin dibine dibine. Bak o zaman zaman da bulamayacaksın bunları düşünmeye. Bul bir de flörtünü dönüp de bakma geriye. Ölüm varmış, ahiret varmış sana ne, daha niceleri var ölmesi gereken sana sıra gelinceye. Sen zevklerinin hesabını iyi yap, sen kendi hesabına bak. Sen bana bakma, ben zevksiz, neşesiz birisiyim, yaşamayı nerden bilirim. Zaten bilmediğim için diyorum alın dünyanız sizin olsun diye. Hesapların üstünde bir hesaba inanırım da bu yüzden bırakırım dünyayı size hediye. Güle güle kullanın (ölüm gelinceye kadar)

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.