1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Beyincik Kurtları
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Beyincik Kurtları

A+A-

Normal sağlıklı insanlar beyin dışında vücut organlarının tamamını yüzde yüz kullanırlar. Türkiye’de beynimizi kullanma oranının yüzde on olduğu bilim adamları tarafından söyleniyor. Kitap okuyanlarda bu oran biraz yüksek. Dikkat edin okul bitiren demiyorum kitap okuyan. Okumayan insanların beynini sürekli kemiren kurtçuklar vardır. Kitap bu kurtları yok etmede en önemli faktör. Lakin öyle bir toplumda yaşıyoruz ki kitap okusanız da okumayanların kurtçukları ister istemez bazen sizi de etkileyebiliyor.

İşte son birkaç haftadır bu kurtçuklar benimde beynimi işgal ve iğdiş etmekte, yazmakta zorlanmaktayım. Yaklaşık yedi yıl kadar önce birileri çıktı dededen kalma şaibeli bir miras tartışması attı ortaya. Dedemler aralarında halledememiş, çocukları aralarında halledememiş sıra geldi üçüncü kuşak ve Z kuşağına. Hani diyorum bizden öncekiler bırakın kitap okumayı doğru dürüst okul bile okumamışlar da en azından lise bitiren üçüncü kuşakla bugün en asgarisi yüksekokul bitiren Z kuşağı beyinlerindeki kurtlardan nasıl kurtulamamış, hayret!

Babalarımız sefil bir hayat yaşadı, bizlerde sefil büyüdük. Sefil yaşamak yoksulların suçu değil elbet. Burada asıl suçlu devleti yönetenler, sözüm ona çalışanların haklarını savunduğu iddia edilen sendikalar, haksız kazanç elde etmeye çalışan emek hırsızları ve temiz alın terini çalan dolandırıcılardır. Yoksulluk içinde yaşadığım o sefil hayat benim övünç ve gurur madalyamdır. Zira çalmadan çırpmadan alın terimizle kazandığımız helal lokma insanlığımızın da şeref madalyasıdır. Gururla taşıdım her zaman.

Çok şükür ki çalışma hayatımda da Türkiye şartlarında bir anda zengin olup lüks hayat yaşayacağım fırsatlar çıktı karşıma ama ben helal rızkımla sefaletten kurtulmayı tercih ettim. Çok lüks hayat yaşamasam da normal ihtiyaçlarımın hepsini karşılamaya helal kazancım yetti de arttı bile. Miras da helal rızıklardan ve varislerin en doğal hakkı. Lakin zaman zaman haberlerde de duyuyorsunuz arazi kavgalarını. Kırsal kesimdeki okul yüzü görmemiş, hayatında bir tane bile kitap okumamış insanları bir nebze de olsa anlarsınız da Ankara gibi metropol bir şehrin göbeğinde bunu anlamaya çalışmak akla ziyan iflas etmiş beyin ürünü olsa gerek.

Burası muz cumhuriyeti değil, beğenirsiniz veya beğenmezsiniz ama iyi kötü işleyen bir hukuk sistemimiz var. Herkes anayasal ve yasal düzenlemelere uymak zorundadır. Hiç kimse hukuktan üstün değildir. Geçmişte yapılan hataların faturasını da bugünün nesline ödetmek hak değil. Beyinlerini kurtlara kiralayıp haksızlık karşısında susanlarda dilsiz şeytanlardır. Ben beynimdeki kurtları kitap okuyarak öldürdüm, darısı sizlerin başına.

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.