1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Ülkücülerden unutulmaz gece
Ülkücülerden unutulmaz gece

Ülkücülerden unutulmaz gece

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 'Kutlu Fethin Yıl Dönümünde Yeseviden Günümüze Ülküde Birlik' programında Ali Kınık ve Ozan Manas’ın konserleriyle ülkücüler unutulmaz bir gece yaşadı.

A+A-

İstanbul’un fethinin 563. Yılında, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 'Kutlu Fethin Yıl Dönümünde Yeseviden Günümüze Ülküde Birlik' programı ülkücülerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye’nin önemli sanatçılarından Ali Kınık ve Ozan Manas’ın sahne aldığı programda, ülkücüler unutulmaz bir gece yaşadı.

YOĞUN KATILIM
İzmit Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programa Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan ve Başkan Yardımcısı Tuğrul Gök, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İzmit İlçe Sekreteri Coşkun Sarskaya, İlçe Başkan Yardımcısı Özkan Ayyıldız, MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, MHP Çayırova İlçe Başkanı Abdullah Adanur, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, ülkü ocakları ilçe temsilcileri ve çok sayıda ülkücü katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ardından İzmit Belediyesi Mehteran Takımı’nın muhteşem gösterisiyle devam etti. Kuran-ı Kerim tilavetinin yapıldığı gecede hep birlikte dua edildi. Ülkü Ocakları’nın hazırlamış olduğu sinevizyon ve halk oyunu ekibinin sahne aldığı program izleyenlerden büyük alkış topladı. Türkiye’nin önemli seslerinden Ozan Manas ve Ali Kınık’ın sahne aldığı programda katılımcılar şarkılara eşlik ettiler. Programın sonunda Manas ve Kınık hayranları bol bol fotoğraf çektirdi. 

ŞEHİTLER KERVANI
Kocaeli’deki tüm çalışmaları takip ettiğini söyleyen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Böylesine hayırlı hizmetler ortaya koyan İbrahim Özcan ve yönetimine, ilçe ocak başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün kutlu şehrimiz olan İstanbul’un fethinin 563. yılındayız. Ülkü Ocakları bir şehitler kervanıdır. 4 Ocak 1968’den başlayarak ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ile başlayan yolculuk, 20 Şubat 2015 Fırat Çakıroğlu’na kadar devam etmiştir. Şehit kanıyla sulanmış olan cennet vatanımızın parçalanmaya çalışıldığı dönemlerde onlar canlarını başlarını ortaya koyarak korkmadılar, asla geri atmadılar. Yarım asra yakın kutlu yuvamızda her zaman Türk milleti adına mücadele verdik. Ülkü Ocakları eğitim ve kültür yuvasıdır. Fitneye ve fesada fırsat vermeden hedefe doğru ilerlemeliyiz. 2023 lider ülke Türkiye’sidir. Yönetecek olan arkadaşlarımız başbakan, vali olarak inşallah memleketimizi aydınlığa eriştireceksiniz. Türk milliyetçilerinin bizden başka ne isteyen ne seven vardır. Türkiye yok edilmek isteniyor. Her gün şehit haberleri almaktayız. Onun için Türk milleti adına çok büyük önem arz eden değerli kimselersiniz. Ülkücü hukukunu zarara uğratmayacağız" dedi.

MEŞALE SÖNMEYECEK
Ardından konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan ise şunları söyledi: "Türk İslam ülküsünü destekleyenlere teşekkür ediyorum. Hoca Ahmet Yesevi hazretlerinin yaktığı  meşale hiç sönmeyecek. Bin yıldır manevi ışığı yol gösteren bozkurdumuz ışığımızdır. Biz de doğru olduğunu bildiğimiz için ülkücü hareket dedik. Çıktığımız bu yol Osmanlı gibi devletlere bizi taşıdı. Yılların ihmali ve hükümetin yol vermesiyle artan terör insanlarımızı yıkıyor. Şehitlerimiz var ve canımız yanıyor. PKK terörünün de destekçilerinin de kökü kazınacaktır. Kutlu yürüyüşümüz devam edecektir. Türkiye son çare olarak MHP kartını oynayanları biliyor. Yol bitti. Yolculukta bitecek. Vakit milliyetçiliği taklit edenler vakti değildir. Dağ gibi dev gibi bozkurtça doğrulacağız. Üzerimizde elbet hesaplar yapılacaktır. İslam coğrafyacı kan banyosuna çevrilmiştir. Kardeş ülkelerimiz perişan vaziyettedir. Ülkü Ocakları olarak Türk İslam dünyasının dermanı olmak ve üretmek zorundayız."

BİRLİK VE BERABERLİK
Son olarak konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise, "Ülkü Ocakları kutlu mekanlardır. Türkiye’nin değil dünyanın gençlik hareketidir. Bizler de ülkücülüğümüzü tertemiz bir şekilde layıkıyla yaşayıp hem gençliğe hem de millete hayırlı hizmetler yapmamız gerekir. Şehit vermediğimiz, cinnet ve cinayetlere tanık olmadığımız gün yok. Bu yıkım ve yıldırma hareketinin karşısındaki en büyük güç şüphesiz ülkücülerindir. Her şeyden öte birlik ve beraberlik hareketidir. Gel gör ki samimiyetten yoksun ismini bile açıklayacak cesareti olmayanlar bugün hukuku yok etme gayreti içerisindeler. Sosyal medyada bir ülkücüye asla yakışmayacak ifadelerle ülküdaşlarımızın arasına nifak tohumları ekmeye çalışan bu zevatlar, ülkücüyü ülkücüye düşürmek için her türlü çirkefliği yapmaktadırlar. Ömürleri boyunca ülkücü harekete bir zerre olsun hizmeti olmayan, ocağın ahlakı ve terbiyesinden nasibini almamış ve menfaat gereği siyasi tercihi başka odaklar olmuş bu şahıslar kaos ortamı oluşturma hevesi içerisindedirler. İnanıyorum ki bu kirli ağızlar ve klavye madrabazları niyetlerinde galip olamayacaklardır" ifadelerini kullandı.

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.