1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Serdar Tekik Başarılı Kurumsal Kimlik Oluşturmanın Püf Noktalarını Açıkladı 
Serdar Tekik Başarılı Kurumsal Kimlik Oluşturmanın Püf Noktalarını Açıkladı 

Serdar Tekik Başarılı Kurumsal Kimlik Oluşturmanın Püf Noktalarını Açıkladı 

Kurumsal kimlik tasarımı, son dönemde markalar ve firmalar için en hayati öneme sahip olan çalışmaların başında geliyor.

A+A-

Serdar Tekik Başarılı Kurumsal Kimlik Oluşturmanın Püf Noktalarını Açıkladı 

Kurumsal kimlik tasarımı, son dönemde markalar ve firmalar için en hayati öneme sahip olan çalışmaların başında geliyor. Peki profesyonel ve başarılı bir kurumsal kimlik tasarımı nasıl yapılır? Sosyal medya yönetimi uzmanı Serdar Tekik, başarılı kurumsal kimlik oluşturma sürecinin püf noktalarını açıkladı. 

Kurumsal kimlik tasarımında her şeyden önce kurumsal kimliğin tüm işlevinin doğru anlaşılması gerektiğinin altını çizen ünlü sosyal medya uzmanı Serdar Tekik açıklamalarında; “Öncelikli olarak kurumsal kimlik nedir, neden önemlidir sorusunu doğru şekilde anlamalıyız. Kurumsal kimlik; bir kurumun, firmanın, markanın ya da şirketin kendisi dışında tüm dünya ile kurduğu iletişimi ifade eder. Dolayısıyla kurumsal kimlik, markaların iletişim araçlarıyla kurduğu bütün etkileşim unsurlarını içermelidir. Başarılı bir kurumsal kimlik tasarımı da tüm bu unsurlara hakim olmaktan geçiyor.” İfadelerini kullandı. 

“Profesyonel Kimlik Tasarımında 3 Ana Unsura Dikkat” 

Başarılı kurumsal kimlik tasarımının 3 ana faktör üzerinden şekillendiğine değinen Serdar Tekik; “Profesyonel kurumsal kimlik tasarımında 3 ana unsura dikkat edilmeli. Bunların ilki tasarım sürecidir ve her şeyi belirler. Bu aşamada tüm detaylar en iyi şekilde düşünülmeli ve planlamalar bu doğrultuda yapılmalıdır. İkinci aşama zamanlamadır. Hayatın her alanında olduğu gibi kurumsal kimlik tasarımında da zamanlama hayati bir önem taşır. Doğru zamanda doğru yerde, doğru etkileşimi kurmak gerekir. En önemli son aşama ise paylaşma aşamasıdır. Burada kurumsal kimlik, kurumun dışında diğerleriyle paylaşılır.” İfadelerini kullandı. 

Kurumsal kimlik tasarımında başarılı örnekleri incelemenin önemli bir fayda sağlayacağının altını çizen Serdar Tekik; “Başarılı bir kurumsal kimlik tasarımı oluşturmak isteniyorsa, önceki örneklerin incelenmesi, önemli bir yol haritası çizecektir. Özellikle aynı sektörde faaliyet gösteren markaların rakiplerinin daha önce yaptıkları çalışmalara ilişkin incelemeleri, hataların minimalize edilmesi açısından oldukça kritik.” sözleriyle kurumsal kimlik tasarımında örnek incelemenin önemini belirti. Serdar Tekik açıklamalarını; “Kurumsal kimlik tasarımında markayı yansıtacak renklerin tercih edilmesi kurumsal kimliğin tüm unsurları içerisinde en önemlilerinden. Günümüzde birçok markanın bazı renklerle özdeşleştiğini açık biçimde görebiliyoruz. Başarılı bir kurumsal kimlik tasarımı gerçekleştirmeyi hedefliyorsak, renkleri doğru biçimde kullanmalıyız.” sözleriyle sonlandırdı. 

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.