1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Sayın Büyükakın; çöküşe geçen AKP’de bizim üzerimizden prim yaparak ayakta kalmaya çalışmasın
Sayın Büyükakın; çöküşe geçen AKP’de bizim üzerimizden prim yaparak ayakta kalmaya çalışmasın

Sayın Büyükakın; çöküşe geçen AKP’de bizim üzerimizden prim yaparak ayakta kalmaya çalışmasın

Tahsin Tarhan Başkan Tahir Büyükakın'a cevap verdi.

A+A-

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan,Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'a şu sözlerle cevap verdi.

Bugün Hünkâr Çayırı üzerinden bizi eleştirmiş. “İftira atıyorlar, Hünkârçayırı’nda inşaat var diyorlar. Yalanla gölge düşürmeye çalışıyorlar. Ben olsam sokakta gezemem, halk içine çıkamam. Hünkâr Çayırı’nda öyle bir şey yok” açıklamasında bulunmuş.

Sayın Büyükakın; çöküşe geçen AKP’de bizim üzerimizden prim yaparak ayakta kalmaya çalışmasın.

Fotoğraflarda, Hünkar Çayırı’nda inşa edilen yapılar ortada. Bizim açıklamamız da ortada. Biz hiçbir belediye ile ilgili bir şey demedik.  Hünkar Çayırı tarihi mirasımızdır, orada bu çalışmalar yapıldıktan sonra tarihi alanımız yok olur. Yapılacak inşaat çalışmalarında yüzlerce kamyon ve hafriyat aracı, tarihi alandan geçtikten sonra geriye bir enkaz bırakacak dedik.  Bu hepimizin mirası, sahip çıkalım dedik.  Olayları çarpıtmasına gerek yok.

Anlaşılan Sayın Büyükakın kinden beslenmeyi, kaba sözler sarf etmeyi seviyor. Ancak bilmelidir ki anladığı dilden konuşmasını da biliriz.

Hünkar Çayırı’nda inşa edilen yapılar Tuzla Belediyesi sınırları içerisinde. Ancak biz ona rağmen Tuzla Belediyesi, Gebze Belediyesi ya da Büyükşehir Belediyesi ile ilgili tek bir şey söylemedik. “Tarihi Mirasımıza Hep birlikte sahip çıkılması gerekir” dedik. Bu konuyu bile çarpıtacak kadar gözleri dönmüş.

Sayın Büyükakın’ın halen arabasına yaptırdığı VIP dizaynları, tek teklif ile verdiği ihaleleri açıkladığımız için bize kızıyor olabilir.

Ancak kendisinin de doğru işlere imza atması gerekiyor.

Teknoloji çağında 2.5 milyon liraya fotokopi çekme ihalesini sadece bir sene için yine tek teklifle birilerine veriyorsa biz bunu tabii ki eleştireceğiz.

Ayrıca fotokopi çekme işi olmadan nasıl evrak dağılımı yapılır bilmiyorsa biz kendisine yardımcı olmaya da hazırız.

Siyaset, vatandaşa yararlı olmak için, sorun çözmek için yapılır. Kent siyasetini husumete çevireceklerse, bilmelidir ki bizim tarafımızdan kendisine beslenen bir kin ve nefret yok. Ayrıca bir şey yapmamıza da gerek yok.

Zaten kendi çamurlarında boğulacaklar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.