1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Refah partisi Kocaeli büyük mitinge hazır ! Tüm ilçelerden araç kaldırılacak..
Refah partisi Kocaeli büyük mitinge hazır ! Tüm ilçelerden araç kaldırılacak..

Refah partisi Kocaeli büyük mitinge hazır ! Tüm ilçelerden araç kaldırılacak..

Aras Sakarya halkını mitinge davet etti.

A+A-

Birçok sivil toplum örgütünün de destek verdiği, Yeniden refah partisi tarafından organize edilen, seninleyiz Kudüs mitingi, Pazar günü saat 14:00 de, Sakarya kent meydanında yapılacak. 
Miting organizasyonu için parti genel merkezi Sakarya’ ya çıkarma yaptı. Genel merkez tarafından görevlendirilen, genel başkan yardımcıları ve genel başkan danışmanları ilçelere ayrılarak, Sakaryalıları miting hakkında bilgilendirdiler, mitinge davet ettiler.

Parti genel merkezi tarafından Erenler ilçesinde görevlendirilen, genel başkan danışmanı ve Kocaeli il başkanı Mehmet Aras, gün boyunca Erenler ilçesinde çalışmalarda bulundu.
Yanındaki ekip ile birlikte, sabahın erken saatlerinde Atatürk sanayi sitesini ziyaret ederek çalışmalarına başlayan Aras başkanlığındaki ekibe sanayi sitesi esnafı sıcak ilgi gösterdi.
Eski bir sendikacı olan Mehmet Aras sanayi sitesinde emekçileri dinledi. İşçilerin taleplerini, genel başkan, Fatih Erbakan’ a sunmak üzere notlar aldı.

Ardından Erenler ilçesi çarşısını gezen Aras, halkın topluca bulunduğu yerlerde, sandalyelerin üzerine çıkarak konuşmalar yaptı. Tek tek esnafları ziyaret etti. Girdiği dükkanlara broşürler bıraktı. Sakarya halkına yeniden refah partisini anlatan Aras, Sakaryalıları seninleyiz Kudüs mitingine davet etti.

Kocaeli büyük mitinge hazır..

Kocaeli 3,000 kişi ile Sakarya ya gidiyor..

Sakarya programı sonrasında akşam saatlerinde Kocaeli ye dönen Mehmet Aras, Kocaeli’ nin on iki ilçe başkanı ve kongre hazırlık komisyonunu toplayarak, kongre hazırlıklarının ne aşamada olduğunun bilgisini aldı.
Sakarya’ da yapılacak olan, seninleyiz Kudüs mitingine 3,000 kişi ile gitmeyi hedefleyen Kocaeli teşkilatının bu hedefi yakaladığı yapılan toplantı ile anlaşılmış oldu.

Filistin mitinginin sahibi değil, organizatörüyüz..
Kudüs mücadelesi tüm insanlığın ortak davasıdır..

Toplantı sonrasında basına konuşan Aras şunları kaydetti;

“Seninleyiz Kudüs mitingi, yeniden refah partimizin öncülüğünde ve dileyen tüm sivil toplum kuruluşlarının da, organizasyona dahil olabildiği bir konsorsiyum ile yapılmaktadır. Bundan dolayı Kocaeli’ de faaliyetlerine devam eden tüm sivil toplum kuruluşlarını, bu mitingin organizasyonuna dahil olmaya davet ediyoruz. Mitinge dahil olan tüm kuruluşların isimleri kamuoyuna ilan edilecektir.
Kudüs mücadelesi özel de tüm İslam aleminin, ve genelde vicdan sahibi tüm insanlık aleminin ortak davasıdır. Bu yüzden bizler bu mitingin sahibi değil, ancak organizatörü olabiliriz. 

Mitingde sadece Türkiye ve Filistin bayrakları olacak..

“Kudüs davasının bu özel durumu dolayısı ile, parti genel merkezimiz tarafından alınan karar gereği, bu mitingde parti bayraklarımıza yer vermeyeceğiz. 
Türk halkının Kudüs davasında, Filistin halkının yanında olduğunu bir kez daha göstermek için, bu mitingimizde sadece Türk bayrakları ve Filistin bayrakları olacak.”

Tüm ilçelerden miting için araç kaldırılacak..

“Tüm halkımızı bu mitingde görmek istiyoruz. Her ilçemizden bu mitinge katılan kişilerin miting alanına ulaşabilmesi için araçlar kaldırma kararı aldık. Halkımız partimizin ilçe teşkilatlarından bu konuda yardım alabilirler.”
İşte mitinge destek kararı veren kuruluşlar..

Partiden yapılan açıklamalara göre şu, ana kadar mitinge destek verme kararı alan sivil toplum kuruluşlarının isimleri şu şekilde;

Erbakan vakfı
İHH insanı yardım vakfı
Ümmet vakfı
Selamet uluslararası insani yardım derneği
Sadakataşı derneği
Enerji iş sendikası
Genç aktivistler derneği
Minber-i aksa derneği

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.