1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Milli İradenin Zaferi
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Milli İradenin Zaferi

A+A-

İki muhtıra, bir darbe ve bir de post modern darbeye şahit etmiş biri olarak iktidar da kim olursa olsun halkın iradesine yapılan darbelere karşıyım. Dün akşamüzeri saat 22:00 sularında ilk Ankara’dan kız kardeşimden aldım haberi. Bir hayli tedirgin, endişeli ve korku içinde askeri jetlerin üzerlerinde sorti yaptığını, birkaç yere bomba attıklarını söyledi. Telefonu kapatır kapatmaz televizyonun karşısına geçip haberleri açtım. Maalesef söylenenler doğruydu. Bir an içim burkuldu ve gözlerin dolmaya başladı. Bu millet bunu hak etmiyordu. Daha fazla kendimi tutamadım ve hemen meydana gittim. Ne olup bittiğini yakından görmek istedim. 
Bilgi almak için ilçe başkanı Soba’yı aradım ama ulaşmadım. Teşkilattan başka bir arkadaşı tolda giderken aramıştı o da teşkilata gitmek için yolda olduğunu söylemişti ama orada yoklarda. İlk dakikalar da çok az sayıda vatandaş teşkilatın önünde olup biteni anlamaya, ne yapmaları gerektiğini konuşamaya başladılar. İlerleyen saatlerde evlerde hiç insan kalmamışçasına meydan ve etrafı hınca hınç dolup taştı. Bir yandan da cep telefonuma yeni haberler geliyordu. Olay sanıldığı gibi basit bir kalkışma değildi anlaşılan. Ama milletin iradesi de öyle hafife alınacak gibi değildi. Kimler yoktu ki bu iradenin içinde. MHP’lisi, CHP’lisi, Saadetlisi her kesimden ve sivil toplum kuruluşlarından katılım vardı darbe karşıtı protestolara. Tabi olayların detayı sabah saatlerinde daha net ortaya çıkıyordu. Şehitler vardı, yaralılar vardı, onlardan ölenler vardı, yaralananlar vardı. Tabi birde milletin iradesine fazla direnmeyip teslim olanlar. 
Bu darbelere karşı Aziz Türk milletinin Demokrasi zaferiydi. Bu zafere oyun diyenler, tiyatro diyenlerde çıktı. Velev ki bir oyundu, bir tiyatroydu ama şurası bir gerçek, bütün senaryolar iyi bir tiyatro oyunu olarak sahnele bilmesi için öncesinde çokça prova yapılması gerekir. Büyük Türk milleti bütün dünyaya şunu da gösterdi, hiçbir prova yapmadan, hiçbir provokasyona pirim vermeden gereğini yaptı. Devletine, demokrasisine ve her şeyden önemlisi Cumhuriyetine sahip çıkmak adına en güzel tepkiyi vererek darbe girişimlerini akamete uğrattı. Belki burada şunu da vurgulamak gerekir ki ,hiç kimse dışarıdan destek almadan böyle bir eyleme kalkışmaya cesaret edemez. Bu necip millet bütün dünyaya burada bir şeyi bir kez daha anlattı. Burası Mısır değil, burası Suriye değil burası zannedildiği gibi hemen teslim alabilecekler bir yer hiç değil. Biz her ne kadar ayrı gayrı gibi dursak da söz konusu vatansa gerisi bizim için teferruattır mesajını verdi bütün dünyaya. Artık gerisini bu millete ihanete yeltenenler düşünsün. 
Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…..   

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.