1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Lojistik Sektöründe DTSLOG ile Güvenilir Taşımacılık 
Lojistik Sektöründe DTSLOG ile Güvenilir Taşımacılık 

Lojistik Sektöründe DTSLOG ile Güvenilir Taşımacılık 

Bu ürünlerin müşterilere ulaştırılması da dahil olmak üzere bu arada geçen tüm süreçleri lojistik olarak tanımlamak mümkün.

A+A-

Çeşitli ürünlerin bir tedarikçiden teslim alınması ya da temin edilmesi, sonrasında gerekli olan ek hizmetlerin de sağlanmasıyla birlikte, bu ürünlerin müşterilere ulaştırılması da dahil olmak üzere bu arada geçen tüm süreçleri lojistik olarak tanımlamak mümkün. İnsan ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için çok eski çağlardan beri önemli bir yere sahip olan lojistik, küreselleşmenin etkilerinin yoğunlaşmasıyla birlikte bir sektör haline geldi. 

Lojistik Hizmetinin Önemi

Lojistik sektörü insanların temel ya da keyfi ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir yere sahip. Çeşitli tüketim ürünlerini, imal edildikleri yerlerden alan ve nihai alıcıların bulunduğu kentlerdeki satıcılara ulaştıran bu sektör, aynı zamanda ticaretin bel kemiği olarak da kabul edilebilir. Öyle ki çeşitli nedenlerden dolayı birkaç günlüğüne lojistik zincirinin aksaması bile ekonomide büyük kayıpların meydana gelmesine yol açabilir. Ayrıca lojistik, ürünlerin taşınmasının yanı sıra bir dizi farklı faaliyetlerin yerine getirilmesini de içerdiği için, üretici firmaların üzerindeki bir dizi maliyetin ve yükün kaldırılmasına da olanak tanır. 

Lojistik Kavramları 

Her meslek dalı ve sektörde olduğu gibi, lojistik sektörü için de sıklıkla kullanılan çok sayıda kavram bulunur. Bunlardan bazıları herkes tarafından bilinir, bazıları da yalnızca sektörün içinde olanlar tarafından anlaşılabilir. 

Tedarikçi, üretim yapan taraf olarak tanımlanabilir. Pazarın gereksinim duyduğu ürünleri sürekli olarak imal eden ve lojistik aracılığıyla pazara süren firmalara tedarikçi adı verilir. Tedarikçi, lojistik faaliyetlerin ilk basamağında yer alır. 

Alıcı ya da müşteri, tedarikçiden temin edilen ürünlerin ulaşacağı nihai adresi ifade eder. Alıcılar, ürünlerin nihai tüketicilere ulaşmasından önceki son durak olarak görülebilir. Ayrıca ürünler, müşteriye gelinceye kadar çeşitli işlemlerden de geçirilebilir. 

Yük, taşınan ürünü ifade eder. Taşıması yapılan her ticari ürün farklı nitelikler barındırır. Buna göre de yükler sınıflandırılır. Farklı yük sınıflarında yer alan yüklerin taşınabilmesi için, ayrı ayrı yönetmelikler bulunur. 

Teslim zamanı, malın müşteriye teslim edildiği anı ifade eder. Tesellüm ise son durağına ulaşan yükün, müşteri tarafından teslim alınması olarak tanımlanabilir. 

Lojistik Faaliyetleri 

Lojistik sektörü tek bir faaliyete indirgenemeyecek kadar geniş bir çalışma alanına sahiptir. Bu faaliyetlerin en yaygın olanları şu şekilde sıralanabilir:

  • Yükleme: Taşınacak malların, taşıma araçlarına yüklenmesi işlemidir. Yükleme işlemi, tedarikçi firma tarafından yapılabileceği gibi; lojistik firması tarafından da üstlenilebilir. 

  • Taşıma: Lojistik sektörünün ana faaliyeti olarak kabul edilen taşıma, tedarikçiden alınan malların en uygun yoldan adrese teslim edilmesi sürecini ifade eder. 

  • Depolama: Doğrudan teslim edilmesi istenmeyen ürünler için, lojistik firmaları depolama hizmeti de sunarlar. Ürünler, lojistik firmasına ait depoda tutulur ve sevkiyat istenildiği zaman yeniden yola çıkarılırlar. 

  • Boşaltma: Yükleme işleminde olduğu gibi, boşaltma işleminde de alıcı firma personeli ya da lojistik firması bu işi yerine getirebilir. 

Bunlara ek olarak paketleme, etiketleme, gümrükleme ve daha pek çok lojistik faaliyetin olduğundan söz edebilmek mümkün. 

DTSLOG Lojistik Hizmetleri 

DTSLOG sektördeki yenilikleri ve teknolojileri yakında takip ederek yurtiçi Lojistik sektörünün de büyümesine ve gelişmesine katkılar sağlamaktadır.  

Tüm çalışmalarında müşteri memnuniyetini ön planda tutan DTSLOG hizmet kalitesini sürekli olarak geliştirmeyi hedeflemektedir. Zamanında teslimat ve güvenilir taşımacılık ile ön plana çıkan DTSLOG, yurtiçi ve yurtdışı taşımacılık hizmetlerinde Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.

DTSLOG Yurtiçi Taşımacılık Hizmetleri;

Soğuk taşıma zincir 

Farklı boylardaki frigo araçlarımızla parsiyel veya komple araç seçenekleriyle tüm Türkiye’de servis sunmaktadır.

Uçak kargo

Uçak kargo seçeneği ile kısa sürede daha ekonomik bir şekilde hizmet vermektedir.

Medikal cihaz taşımacılığı

Size özel tasarlanmış ve farklı boylardaki liftli araçlarıyla birlikte Türkiye’deki tüm hastaneler ve tıp merkezlerine medikal ürünlerin sağlıklı ulaşmasını sağlamaktadır.

Tehlikeli madde

Tehlikeli madde danışmanları ile taşımacılığı hizmetine ek olarak paketleme ve danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır..

Ekotrans

Ekotrans servisi ile İstanbul - Ankara arasında kısa sürede ve ekonomik parsiyel servis hizmeti sağlamaktadır.

E-Ticaret Lojistiği

Tedarik zincirinizi optimize etmek, sizin için en iyi hale getirmek için çalışmalar sağlar..

Depolama

Tek müşterili veya paylaşımlı depolama organizasyonu,  ihracat yükleme platformu, çapraz yükleme platformu, dağıtım merkezi gibi çeşitli depolama seçenekleriyle hizmet vermektedir.

DTSLOG Yurtdışı Taşımacılık Hizmetleri;

Karayolu Taşımacılık - Avrupa’nın her yerinde kara yolu ile hizmet sağlıyor.

Havayolu Taşımacılık - Dünyanın her noktasında havayolu taşımacılığı hizmeti vermektedir..

Denizyolu Taşımacılığı - Acente ağı ve armatörler ile olan işbirlikleri ile liman olan her yerde hizmet vermektedir.

Minivan Ekspres - Tüm Avrupa Ülkelerine, 1300 Kg’a  kadar olan yükleri Dts Log Ekspres ile daha hızlı daha ekonomik sevk ederek size avantaj sunuyor.


DTSLog hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Bağlantı linki:  https://dtslog.com.tr/ 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.