1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Kutsal Cemaat
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Kutsal Cemaat

A+A-

The İmam, Kutsal damacana olur da kutsal cemaat olmaz mı? Olmaz olmaz demeyin bu hayatta her şey olur, oluyor da.

Şunun altını kalın çizelim de iyi anlaşılsın, kutsal olan, kutsanmaya layık olan tek varlık Allah (CC)’dır.

Diğer kutsallar nereden geliyor?

İnsanın kendini beğenmesinden, böbürlenip insan payesini beğenmeyip kendine insanüstü pay çıkarma arzusu yeni kutsallar ürettiriyor. Kısaca Allah’tan rol çalma ameliyesi. Her şeyden önce çok kazanıp zahmetsiz bir hayat yaşama kendini ve cemaatini kutsayarak sürdürebilir olma yolunda en önemli kilometre taşı.

Öyle ki, peygamber efendimiz kendini “Abduhu ve Resülühu” diye tanıtıyor birileri onun kul tanımını es geçip olağan üstü bir varlık mertebesine yükselterek ona paye biçiyorlar. Başta peygamberin kendi tanımını beğenmeyerek pay ihdas etmek ona hakarettir, sırf kendilerine de insanüstü paye çıkarma uğruna bunu yapmaları şirkten öte bir şey olmasa gerek.

Gerisi çorap söküğü gibi geliyor zaten. Bizim şeyhimiz Allah dostu, ben peygamberle rüyamda görüşüyorum, bu kitaplar bana yazdırıldı, bizim cemaate giren kurtulur, bizim tarikat şeyhimiz cehennemin kapısında bekleyecek müritlerini oradan kurtaracak gibi daha neler neler. Söylemedi demeyin, her nefsin tek tek sorgulandığı kıyamet günü cehennem azabından kurtulmak istiyorsanız illa bir cemaate, bir tarikata bağlı olacaksınız, yoksa kurtulamazsınız. Bu mu dindir?

Sizi Allah’ın elinden kurtarırlar mı bilemem ama dünya hayatında iyi kandırırlar ki öyle de yapıyorlar. Altlardaki saf mümin kardeşlerime pek diyeceğim yok ama üst kadroların da çok şarlatan olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Üstelik altlarındaki saf temiz mümin kardeşlerimizi de yanlış yönlendiriyorlar. Hepsi birer cemaat holiganı, tarikat fanatiği oluyor. “ilim Çin’de de olsa gidip onu alın” diyen peygambere inat kendilerinden başkalarını dinlemeyi dinden çıkmak olarak gösterip diğer bütün bilgilere kapatıyorlar bağılılarını. Git falanı öldür deseler gözünü kırpmayacak kadar fanatik yetiştiriyorlar.

Cemaat bu değil arkadaşlar. Evet, toplanmak, bir araya gelmek demek cemaatin kelime anlamı ama kendi fikirlerini empoze etmek din değil. Yani kelime Arapça olunca manası din olmuyor. Buna dikkat edin. Her gördüğün sakallı deden olmadığı gibi her Arapça kelime din değildir. Arapların günlük kullandığı dil bunlar.

Her kim ki sizi Allah’a çağırıp ahiret gününe davet ediyorsa onunla arkadaş olun, her kim de sizi kendine ve cemaatine çağırıyorsa onlardan uzak durun. Zira herkes kendi hesabını kendi verecek ahirette.

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…

Not : Bu yazı bir hafta önce başladı lakin evimizin mutfağındaki tadilattan dolayı uzadı. Tadilat halen devam ediyor ama iki ara da bunu da çıkaralım istedik. Bu gecikmeden dolayı hakkınızı helal edin sevgili dostlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum