1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. İlkesiz siyasi yazarlar
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

İlkesiz siyasi yazarlar

A+A-

Her terör olaylarının, her bomba patlamalarının ardından felaket tellalları vurun abalıya edebiyatıyla sağa sola saldırmaya başlıyor. Hadi siyasetçileri, muhalefet partilerini veya taraftarlarını anlarsınız da mesleği toplumu bilinçlendirmek, insanları aydınlatmak olan gazetecilik mesleğini erbabı sözüm ona yazar takımı en koyu muhalefetten daha hırçın paylaşımları niçin yapar anlaya bilmiş değilim. Sakın yanlış anlaşılmasın, ben gazeteciler siyaset yapamaz, siyasi yazılar yazamaz demiyorum. Ancak ne var ki her şeyin bir etik kuralı vardır. Hakeza gazeteciliğinde mesleki etik kuralları var. Bu kuralları çiğneyip ilkesiz, seviyesiz ve dahi edepsizce yazı yazamaz, yazmamalı. Yazarsa ne olur, başta kendi siyasetine ve kendine zarar verir. Gazetecilerin siyasi görüşü olamaz mı, elbette ki olur.

İktidar partisinin çoğunluğunun geldiği ekolde siyaset ve yazarlık yapan arkadaşlar savundukları siyasetin farkında bile olmadan terör olaylarını bahane edip iktidarın beceriksizliği diye muhalefetin bile ağzına almadığı pes paye laflarla hükumete ve Cumhurbaşkanına sosyal medyada taarruz yapıyorlar. Neymiş efendim; İsrail’e hizmet ediyorlarmış, BOP projesini uyguluyorlarmış, bombalı eylemlere karşı böyle yüzsüz hükmet daha başka bir yerde yokmuş da falan da filan da. Sanki terör Ak parti iktidarıyla gündeme gelen bir olay da? 
Sanki 28 Şubat'lar bunlara yapılmamış da? 
Bunlar iktidar da olursa terörü bıçak gibi kesecekler de?
İnsaf yahu, bu terör olaylarının iktidarla, hükumetlerle alakası olmadığını, BOP projesi olduğunu, dış güçlerin terörü ve terörizmi beslediğini bileceksin ama suçu iktidara yükleyeceksin.
Bakın buradan söylüyorum, ben hayatımın merkezine hiçbir zaman siyaseti oturtmadım, önceliğim iyi bir insan olabilmek, iyi bir Müslüman olabilmek. AK Parti içinde de benim tasvip etmediğim, beğenmediğim siyasetçiler var. Bu demek değil ki hepsi kötü. Yani ben olaylara toptancı gözle bakmıyorum. Hele ki terör konusu ne iktidarla ne Cumhurbaşkanıyla alakalı bir konu değil. 
Erbakan hocanın bu konudaki açıklamalarını da sosyal medyada paylaşanlar bir hayli çoğunlukta; "Suriye işgal edildiğin de bilin ki sıra Türkiye’ye geldi demektir." 
Yani AK Parti olsa da bu gerçekleşecekti olmasa da, Sayın Erdoğan olsa da gerçekleşecekti olmasa da. Top yekûn uluslararası bir muhasaraya maruz kalmışken, böyle durumlarda daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç varken söz de siyaset yapıyorum diye salya sümük etrafa saldırmanın âlemi yok. Bu güzelim vatan içinde tarih boyunca yaşayan herkesin ortak paydası. Hakeza düşmanlarımız da ortak. Bütün şer güçler maskeli maskesiz hiç fark etmez bu ortak değerimize karşı savaş verirken birilerinin iktidarı eleştireceğim diyerek düşmanın eline koz verecek fırsatlar sunması kendi siyasi görüşüne değil dış mihrakların ekmeğine yağ sürmek olur. Lütfen biraz ilkeli, olun seviyeli siyaset yapın, seviyeli yazılar yazın. Kin ve nefretle şehitlerimize ve vatana sahip çıkmış olmuyorsunuz, aksine şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyor vatanın parçalanmasını hızlandırıyorsunuz. Ki buna millet müsaade etmez, etmeyecektir de.
Haydi, kalın sağlıcakla, selam ve dua ile...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.