1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Gebze Belediyesi ve Adnan Köşker
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Gebze Belediyesi ve Adnan Köşker

A+A-

Bu yazının başlığı “Engelsiz Aşk’ın ardından” olacaktı fakat ‘Ellerimiz Sesiniz Olsun’ grubu dışında basında yer alan bilgilerin eksikliği yazının başlığının değişmesine neden oldu. Yaklaşık üç süren hummalı bir çalışma sürecinde bizlere destek olan birçok özel, tüzel ve kamu kurumları destek oldular. Biz her ne kadar kendimizi Ellerimiz Sesiniz olsun grubu olarak tanıtsak da henüz kurumsal bir kimliğimiz, çalışmalarımızı yürütecek bir yerimiz ve provalarımızı yapacak sahnemiz yok. Saydığımız bütün bu eksikleri bizlere destek olan kurum ve kuruluşlardan temin ettik.
Hiç şüphesiz ki bu zorlu çalışmalarda Gebze Belediye başkanımız sayın Adnan Köşker ve ekibinin payı çok büyük. 
Nasıl olmasın ki! 
Ben 26 yıldır Gebze’deyim. Kışın akşamları saat 18:00 da yazları da en geç 21:00 da sokaklarda insan görmek mümkün değildi. Kent meydanının ve kültür salonlarının yapılmasıyla çok büyük bir boşluğu doldurdular. Bunu Gebze’de yaşayan hiç kimse inkar edemez. Bendeniz de ailecek yürüyüşe çıktığımızda zaman zaman dile getirir iyi ki meydan yapılmış, yapılmadan önce insanlar nereye gidiyorlardı acaba diye muhabbetini yaparız. Açıldığından bu yana kültür merkezi salonlarındaki etkinliklere vaktim müsait oldukça iştirak ederim ve çok da memnununum. Birileri halen eksik görebilir, olabilir de. Zaten sayın başkan da Gebze’ye yaptıklarını anlattığı programlarda bunu dile getirerek yeterli değil ama çalışmaya devam ediyoruz diyor ve devam eden çalışmaları da bizler takip ediyoruz, gördüklerimizi de sizlerle paylaşırız elbet. 
Bendeniz ‘Ellerimiz Sesiniz Olsun’ grubunun başında biri olarak ilk defa sayın başkanı ve ekibini bu süreçte daha yakından tanıma fırsatı buldum. Başkan yardımcısı sayın Sadık Albayrak bey, kültür müdürü sayın Mehmet Yılmaz bey ve kültür müdürlüğü çalışanları hiçbir fedakarlıklarını esirgemediler. Sayın Adnan Köşker ve Sadık Albayrak bey programa katılacak olmalarına rağmen son anda millete hizmet için işleri çıktığından katılamadılar. ‘Ellerimiz Sesiniz Olsun’ grubu adına Marmara Gazetesi aracılığıyla buradan minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Özellikle engellilere göstermiş oldukları duyarlılıktan ötürü de teşekkür ediyorum ve bu anlamlı çalışmalarda yine yanımızda görmek istediğimizi grubum adına kendilerinden bekliyorum. Eminim ki engelliler yararına yapacağımız tüm çalışmalarda bizlere ve engelli kardeşlerime yardımlarını aynı duyarlılık devam ettireceklerdir. Devlet büyüklerimiz ve Gebze halkımız bizleri destekledikleri sürece bizden onlar için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı bildirir, birlikte nice etkinliklere imza atarak engelli sorununun ortadan kalkacağına inancım sonsuz. 
Selam ve dua ile haydi kalın sağlıcakla… 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.