1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. DEHŞETİ YAŞATIP KAHKAHALARLA GÜLDÜLER O KÖYLE İŞİMİZ BİTMEDİ
DEHŞETİ YAŞATIP KAHKAHALARLA GÜLDÜLER O KÖYLE İŞİMİZ BİTMEDİ

DEHŞETİ YAŞATIP KAHKAHALARLA GÜLDÜLER O KÖYLE İŞİMİZ BİTMEDİ

PKK'nın Diyarbakır'ın Sur ilçesi Dürümlü mezrasında patlayıcı yüklü kamyon ile yaptığı saldırı örgütün sözde sorumluları arasında geçen telsiz görüşmelerine yansıdı.

A+A-

Bölücü terör örgütünün sivillere yönelik Diyarbakır'ın Sur ilçesi Dürümlü mezrasında patlayıcı yüklü kamyon ile yaptığı terör saldırısı, örgütün sözde sorumluları arasında geçen telsiz görüşmelerine yansıdı.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, bölücü terör örgütünün Kuzey alanı sözde sorumlusu Rezzan kod adlı terörist ile Orta saha sözde sorumlusu Aliser kod adlı terörist arasında Dürümlü'deki saldırı ile ilgili geçen telsiz konuşması şöyle:

REZZAN : Arkadaşların durumları nasıl?

ALİSER : Arkadaşlar iyiler, genel iyidir.

REZZAN : İyi mi?

ALİSER : Hani bu olayda kopan arkadaş vardı ya, o arkadaşlara ulaştı, sağlamdır.

REZZAN : Size ulaştı değil mi?

ALİSER : Evet.

REZZAN : O arkadaşlar bir kahraman, büyük risk aldılar. İyi bakalım onlara.

ALİSER : Merak etme, tabi, tabi.

"ALLAH HEPSİNİN BELASINI VERSİN, ŞEREFSİZLER"

Konuşmalarda olayın gerçekleştiği köy ahalisinin devletini seven bir köy olduğu ve terör örgütüne müzahir olmadığı belirtiliyor.

REZZAN : O olay nasıl olmuş? Tam anlamadım. O nedir, ne olmuş? (Kahkaha ile gülüyor)

ALİSER : Biz de tam bilgi alamadık, arkadaşlardan…??

REZZAN : Peki bu köy vatansever mi? (Yani terör örgütü yanlısı mı)

ALİSER : Bahsettiklerine göre vatansever değil, TC yanlısıdır. Allah hepsinin belasını versin.

REZZAN : TC Yanlısı mı? Vay şerefsizler…

KAHKAHALARLA KONUŞTULAR

Konuşmalarda olay esnasında köylülerin söz konusu aracın gitmesine engel olduğu, bu nedenle teröristlerin kendilerini kurtaramadığı, ayrıca köylülerin araca ateş açtığı yönünde bilgi geldiği belirtiliyor.

ALİSER : Bize bazı dolaylı bilgiler ulaşmıştı. Arkadaşlar o gece orada kalmayı planlıyorlar, köylülerden bir eleman istiyorlar. Bu muhtarın kulağına gidiyor. Muhtar kabul etmiyor, köylüler bir anda birikmeye başlıyor.. Orada aracı tutuyorlar, arkadaşlar kendilerini onlardan kurtaramıyorlar, herhalde köylüler o anda orada bir milletvekilini de arıyorlar.

REZZAN : Vay hainler, evet sonra.

ALİSER : …? Yani arkadaşlar diyor ki, biz arkadaşız, dostunuzuz diyorlar. Sizdeniz, özgürlüğünüz için, sizin için eylem yapıyoruz diyorlar. Köylüler küfür ediyor, vazgeçmiyorlar..(ağır küfür ve hakaret) …?? Arkadaşların kendisinden tam bilgi alamadık, çok bahsediliyor, silahla aracı falan vurmuşlar. Araç patlayabilir diye bizim arkadaşlar atlayıp uzaklaşmaya çalışıyorlar.

REZZAN : Ama arkadaş, yani nasıl ya? 6-7 tane araba yok. 15-20 tane insan kaybolmuş.. Nasıl kaybolmuşlar yaa (kahkaha ile gülerek konuşuyor).. Bu ne biçim şeydir ya…Belalarını bulmuşlar, o kadar patlayıcıyla belki toz olmuşlardır (yine kahkaha ile gülerek konuşuyor)...

ALİSER : (kahkaha ile gülerek konuşuyor, cevap vermiyor).. …??

"O KÖYLE DAHA İŞİMİZ BİTMEDİ"

REZZAN : Tamam hele öğrenin, köyde neler olduğu hakkında net bilgi verin ya. O köyle daha işimiz bitmedi. Hesabını soracağız şerefsizlerden. O patlayıcı ile biz şehirde stratejik eylem yapacaktık. Çok kötü, çok kötü oldu. Tüm dünya duyacaktı, hissedecekti gücümüzü, daha bitmedik, anlayacaklardı.

ALİSER : Çok kötü, evet çok kötü oldu. Tamam heval. Arkadaşlar gereken bilgiyi toplayacak."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.