1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Boğazın İçi Karışık
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Boğazın İçi Karışık

A+A-

Özgürlük diye bir şey yok evlerinize dönün çocuklar. Sahi ya pandemiden dolayı okullar kapalı ve uzaktan eğitim alıyordunuz değil mi, ne işiniz var okulda? 

Bakın gençler! böylesi siyasal zeminlerden size ekmek çıkmaz, siz ekmeğinizi kazanacağız bilgi donanımı için önce okulunuzu en iyi derecelerle bitirmeniz gerekiyor. 

Dört çocuğu iki yetimi olan, geçmişin acı tecrübelerini yaşamış bir baba olarak sesleniyorum sizlere, gençlik ateşinizi meydanlarda kullanırlar, kendilerine hiçbir şey olmaz, olan size olur sizin geleceğiniz kararır, anne babanızdan başka kimse sizin için yanmaz.

Hem rektör atamasının sizinle bir alakası yok ki. Belki üniversite hocaları akademik rekabet için hırs yapabilir, onun için karşı çıkabilir. Zaten Cüneyt Özdemir’in youtube kanalından izlediğim kadarıyla yanılmıyorsam ilk önce felsefe bölümü hocalarının kampüsteki eylemiyle başladı ama birileri ısrarla öğrenci protestosu diye gençleri olayların içine çekmeye çalışıyor. Bu oyuna gelmeyin.

Hocaların itirazı, kendi camialarından olmayan birinin üniversiteye rektör atanması diye söyleniyor. Sayın Bulu da Türkiye’nin köklü üniversitelerinden olan ODTÜ mezunu. Üstelik doktora ve doçentliğini de Boğaziçi üniversitesinde yapmış. Yani okula yabancı biri değil aslında. Üstelik başka bir üniversite de zaten rektörken buraya atanmış. Görevinden istifa etse veya alınsa boşta mı kalacak, gider başka bir üniversite de yine iş yapar. Amma sizin okul hayatınız yanarsa bir daha kendinizi zor toparlarsınız, belki de bir daha hiç dönemezsiniz. Yazık değil mi?

Aklınızı başınıza alın, ilk üniversite hocaları bu eylemi başlatmasına karşın sizi meydana çektikten sonra sözde size destek için bir sürü siyasi ve örgütler geldi yanınıza. Olaylar bundan sonra da daha çok kızıştı. Sorun bir kendinize, niye bunlar eylemi hocalar yaparken gelmediler de sizi sahaya çektikten sonra geldiler?

Uzun süredir hiçbir tartışma programı izlemiyordum. Çünkü esas gruplaşmalar oralarda başlıyor. Ama bu olayda birkaç tartışma programı izledim. İlk eylemi hocalar başlatmasına rağmen onların esamisinden bile bahsedilmiyor hep sizin üzerinize oynanıyor, lütfen bunları görün geleceğinizi yakmayın.

Ne iktidar, ne onların polisi, savcısı, hakim, ne muhalefetin söylemleri ne de sözde sizin için geldiğini iddia edenlerin tavrı benim umurumda değil. Benim kaygı ve endişem sizlersiniz, sizin geleceğiniz. Bunların hepsi sözde üzerine düşen görevlerini yapıyorlar ama sizin göreviniz olan eğitim hakkınızı sekteye uğratarak. Çünkü bu tür olayların sosyal tabanı, halk desteği yok, bunu onlar da biliyor. 

Eğer gerçekten sizleri ve milleti düşünüyor olsalar, dolandırıcılar, hırsızlar katiller ortalıkta cirit atıyorlar, hiçbir şey olmamış gibi de ellerini kollarını sallayarak geziyorlar. Bunların yüzünden ne ocaklar sönüyor, ne canlar yanıyor birçok aileler kan ağlıyor ama kimsenin umurunda değil. Gelin bunlara karşı eylem yapalım ben de ineyim meydanlara. Hırsızı arsızı koruyorlar olay sizin öğrenim hakkınıza gelince herkes balıklama dalıyor olayların içine.

Siz olun bu söylediklerimi yabana atmayın. Hatta bu yazıları arşivleyin bugün anlamasanız da gelecekte anlayıp bana hak vereceksiniz. Zira tecrübenin kitabı da okuyanı da yok, yaşanılarak elde ediliyor evlatlar.

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile….

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum