1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Batının İslam Düşmanlığı
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Batının İslam Düşmanlığı

A+A-

Teoloji bilgisi olmadan, biraz olsun dinler tarihi okumadan batının İslam düşmanlığından bahsetmek doğru bir yaklaşım değildir. Biz biliyoruz ki, Adem AS dan Peygamber AS’ma kadar olan dinin adı İslam’dır. İlk çıkış yerleri de batı değil bizim de içinde bulunduğumuz coğrafyadır. İslam dinine ilk düşmanlıklarda bu coğrafyada yaşayanlar tarafından yapılmıştır.

İsrail oğulları Museviliği tahrip ederek Yahudileştirdiler. İsa AS’mın İslam’ını da Hristiyanlaştırdılar. Her ne kadar batıya doğru yayılıp kendilerine yaşama alanları bulsalar da orta çağ Avrupa’sında tahrif edilmiş bu dinlere karşı yüz yıllarca savaşılmış, en son reform ve Rönesanslarla yeni düzenlemeler getirilerek yaşamlarını sürdürmeyi başarmışlardır.

Muhammedi İslam’ın karşılaştığı düşmanlıklarda gerek Musa AS’ın gerekse İsa AS’ın karşılaştığı düşmanlıktan farklı değildi. Ancak ne var ki, Muhammedi İslam’ın özelliği bugüne kadar gelen İslam’ın Kur’an da toparlanmış haliydi ve son uyarıydı. Bunun için Allah CC  Kur’an ile nurumu tamamladım deyip kıyamete kadar koruması altındaydı. Bu yüzden tahrifata ve tahribata kapalıydı.

Ne ki, Kur’an’ı tahrif edemeyenler anlamları üzerinde oynayarak, Allah Resulünün üzerinden bir takım hadisler uydurarak düşmanlıklarına devam ettiler. Bugün bile El Kaide gibi, İşid gibi Taliban gibi terör eylemlerini İslam adına yaptıklarını iddia ederek ona en büyük düşmanlığı yapmaktalar. 

Evet belki bunların finansörlüğünü batı yapıyor olsa da geçmişte İslam kaynaklarının içine sokulan yanlış bilgileri referans alarak kendilerine fırsat kabul ettikleri bir gerçek. Hatta bu örgütler eliyle batı düşmanlığını körükleyerek İslam coğrafyasında çıkar elde etmeye çalıştıkları da başka bir gerçek. Yani düşmanlığın İslam’a olmasından ziyade halkı Müslüman olan ülkeleri kendi emelleri doğrultusunda yönetmek istemeleridir. 

Kaldı ki halkı Müslüman olan ülkelerin İslami anlayışları bile bugün tartışılır durumda. Kaç tane İslam ülkesi Allah’ın emrettiği şekilde kardeşçe yaşıyor ki? Biz Müslüman ülkeler olarak elin adamına fırsatları altın tepside sunarsak elbette onlarda kendi menfaatlerine göre kullanacaklar. Bizler öncelikle kendimiz Kur’an’ın anlattığı doğru İslam’ı öğrenelim ki batının düşmanlığından bahsedebilelim. Ya da Allah Resulünün davet ve tebliğ metoduyla batı halklarına İslam anlatalım ki yöneticilerinin asıl düşmanlıkları ortaya çıksın.

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.