1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan, TDBB’ye aday gösterildi
Başkan, TDBB’ye aday gösterildi

Başkan, TDBB’ye aday gösterildi

Karaosmanoğlu, TDBB üyesi belediyelerin ittifakıyla mart ayında yapılacak genel kurulda birlik başkanlığına aday gösterildi.

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TDBB’nin Afyonkarahisar’da yapılan değerlendirme toplantısına katıldı. Aynı zamanda birlik başkanı olan AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, mart ayında yapılacak genel kurulda birlik üyelerinin ittifakıyla Başkan Karaosmanoğlu’nu TDBB Başkanlığı’na aday gösterme kararı aldıklarını söyledi.

 

 

TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB)’nin Afyonkarahisar’da üç gün sürecek ‘’Üye Belediye Başkanları Buluşması ve Değerlendirme Toplantısı’’nın ilk günü açılış ve protokol konuşmalarıyla başladı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın ‘’Hoş geldiniz’’ konuşmasıyla başlayan toplantıya, bölgeyi etkisi altına alan olumsuz hava koşullarına rağmen katılımın yoğun olması dikkat çekti.

 

 

MİLLETVEKİLİ ZEYBEKCİ GÖREVİ BIRAKIYOR

 

 

Kürsüye gelen TDBB Başkanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Zeybekci de, birliğin çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi aktardı. Denizli Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde birlik başkanlığına seçildiğini hatırlatan Zeybekci, ‘’Denizli milletvekili olarak parlamentoda görevimizi devam ettireceğimiz için en kısa sürede TDBB Başkanlığını bırakmamız gerektiğini biliyoruz’’ dedi.

 

 

ÜYE BELEDİYELERİN  İTTİFAKIYLA ADAY

 

Onsekiz ülkeden bini aşkın belediyenin üyesi olduğu birliğin mart ayı içinde gerçekleşecek genel kurulunda bu onurlu görevi devredeceğini aktaran Zeybekci, ‘’Üye belediye başkanlarımız arasında istişare yaptık, fikirlerini aldık. İlk vardığımız karar bu büyük ve güçlü bir belediye olmalı oldu. Görüştüğümüz tüm arkadaşlarımızın ittifakıyla Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Karaosmanoğlu’nun birlik başkanı olması yönünde yoğun bir fikir ve görüş birliği oldu’’ açıklamasını yaptı.

 

 

BAŞKAN: TAKDİR TDBB ÜYELERİNİNDİR

 

 

Konuyu Başkan Karaosmanoğlu ile paylaştığını dile getiren Zeybekci, ‘’Ben de Başkanımıza konuyu arz ettim. Kendisi de bu konuda takdirin TDBB’nin üyelerinin olacağını, bunun da genel kurulda onların takdirine sunulmasına mahsur olmadığını ifade ettiler. Bu süreç son derece demokratik şekilde olmuştur’’ bilgisini verdi.

 

 

KARDEŞLİĞİMİZ DEVAM EDECEK

 

 

Toplantıda söz alan Başkan Karaosmanoğlu, TDBB’nin kurulmasında ve bugüne kadar gelmesinde emeği bulunanlara teşekkür ederek sözlerine başladı. TDBB’nin Türk dünyasında çok önemli görevler üstlendiğinin altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kardeşliğimiz, birlikteliğimiz, yardımlaşmamız, iletişimimiz, ticaretimiz daha büyük görevlerle devam edecektir. Temennimiz budur. Bunun için hepimiz fedakarlık yapacağız. TDBB’nin hedefi Türk dünyasında barışı, kardeşliği, kalkınmayı, huzuru sağlamak ve geliştirmektir. Bugüne kadar önemli görevler yapıldı. Bundan sonraki süreçte de yerel yönetimlerin iş birliği, yönetici, teknisyen ve görevlilerin karşılıklı ziyaretler ve yerinde tespitleriyle devam edecektir. Bu adımların atılmasında, TDBB’nin kuruluşunda emeği geçen kardeşlerime teşekkür ediyorum, bundan sonra da kardeşliğimizin, birlikteliğimizin daha hızlı gelişmesini temenni ediyorum’’ şeklinde konuştu.

 

 

BAKAN EROĞLU BAŞARILAR DİLEDİ

 

 

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun selamlama konuşmasından sonra katılımcılara seslenen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,  TDBB’nin bugüne kadar çok önemli görevler yaptığını ifade etti. Önümüzdeki dönem için üye belediyelerin ittifakıyla birlik başkanlığına aday gösterilen Başkan Karaosmanoğlu’na başarılar dileyen Bakan Eroğlu’nun, ‘’Önümüzdeki dönemde bayrağı devralacak olan Başkan Karaosmanoğlu’na başarılar diliyorum. Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak belediyelerle en yakın temasta bulunan bakanlığız. Ben bakan olarak açık çek veriyorum. Bakanlık olarak Türk dünyasındaki tüm belediyelerin hizmetkarıyız, destek vermeye hazırız’’sözleri alkışlarla karşılandı.

 

 

BAKANLIK YEŞİL BERAT VERECEK

 

Bakanlık olarak ağaçlandırma çalışmalarına verdikleri önemi de vurgulayan Bakan Eroğlu, ‘’Başkanımız Karaosmanoğlu, Türkiye genelinde fidan dikimine en çok önem veren belediye başkanlarımızdandır. Kocaeli’nin ve otoyol kenarlarının ağaçlandırmasındaki çalışmalarını takdir ediyoruz. Bakanlık olarak da bizden çok sayıda fidan talep ediyor, biz de temin ediyoruz. Bakanlık olarak kendisine bakanlığımızın yeşil beratını takdim etmeyi planlıyoruz’’ açıklamasını yaptı.

 

 

HEDİYE TAKDİMİ YAPILDI

 

 

Toplantının sonunda Bakan Eroğlu’na birlik başkanı Zeybekci tarafından hediye takdimi yapıldı. Ayrıca üye belediyelere de birlik üyeliği beratı takdim edildi. Toplantıya verilen arada Bakan Eroğlu ile katılımcı belediye başkanları Başkan Karaosmanoğlu’na başarı dileklerini iletti. 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.