1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Amazon Avrupa Hesap Açılışı
Amazon Avrupa Hesap Açılışı

Amazon Avrupa Hesap Açılışı

Amazon'da satış yapmak isteyip istemediğiniz sorusu üzerinde düşünüp karar verdiyseniz ve artık kaydolarak veya satıcı olarak hesap açıp Amazon Avrupa’da satış yapmak istiyorsanız doğru sayfadanız.

A+A-

Amazon Avrupa Hesap Açılışı

Amazon'da satış yapmak isteyip istemediğiniz sorusu üzerinde düşünüp karar verdiyseniz ve artık kaydolarak veya satıcı olarak hesap açıp Amazon Avrupa’da satış yapmak istiyorsanız doğru sayfadanız. Öncelikle cevaplanması gereken sorular vardır;nasıl kayıt olunur? Amazon Avrupa’da hesap açılışı tam olarak ne anlama gelir? Amazon Avrupa hesabı açmak için gerekenler nelerdir? Kısaca değinelim.

Amazon Avrupa Hesap Açılışı

 Amazon Avrupa’da hesap açmak, Amerika’dan sonra ikinci en büyük sanal pazarda çevrimiçi pazar açmak gibidir. Amazon Avrupa ile işlerinizi çok daha hızlı büyütmeniz mümkün olur.Hesap açarken Amazon Avrupa hesap açılışı şartlarının yanı sıra yerel prosedür gerekliliklerini sağlamak şarttır. 

Ayrıca yerel dilde ürünleri listelemek, yerel dilde potansiyel müşterilere yönelik müşteri hizmeti sağlamak da önemli hususlar arasındadır. Global Firma ilk adımdan son adıma kadar tüm aşamalarda profesyonel destek hizmeti sunamaktadır.

Amazon Avrupa’da Mağaza Açmak

1994 yılında Jeff Bezos tarafından kurulan e-ticaret platformu Amazon, Amerika merkezli bir e-ticaret şirketidir. Başlangıçta niş alanı çevrimiçi kitap satışı olan platform zamanla gelişmiştir. Amazon, yıllar içerisinde her tür ürün için çevrimiçi satış yapılan bir mağaza haline gelmiştir. Amazon, günümüzde 200 milyar civarında gelire sahiptir ve yaklaşık 550.000 kişiyi istihdam etmektedir.

400 milyona yaklaşan bir nüfusa sahip pazara satış imkânı sunması nedeniyle Amazon Avrupa’da hesap açmak için birçok kişi girişimde bulunmaktadır. Ancak bazen bu süreçler kafa karıştırıcı olabilir. Bu sebeple Global Firma, Amazon Avrupa pazarına açılmak isteyen girişimciler için profesyonel destek hizmetleri sağlamaktadır.En uygun fiyatlarla uzman destek satın almak için Global Firma hizmet paketlerine göz atabilirsiniz.

Amazon Avrupa Ülkeleri

Amazon Avrupa aracılığıyla Birleşik Krallık, Almanya, İspanya, İtalya ve Fransa’daki pazaryerleri için tek ve müşterek satıcı hesabı kullanabilirsiniz. Fakat temel olarak bir ana pazaryeri seçmek gerekir. Yerel prosedürleri ve kargo/depolama hizmetlerini bu ana pazar çerçevesinde biçimlendirmeniz gerekir. Aynı zamanda ürünlerinizi aynı anda tüm pazarlara sürmektense, ilk adımı tek pazara atmak daha kontrollü bir süreç yürütmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle hangi ülkenin müşteri hizmetleri bakımından en iyi kargolama hizmetlerine imkân verdiğini tespit etmeniz önemlidir. Kapsamlı Pazar analizi için Global Firma hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Amazon’da Satış Hesabı Açmak: Hangi Ülke’de Açmalıyım?

Başlangıç aşamasında Amazon İngiltere’de pazar açmak, İngilizce konuşan insanlara satış yapmak anlamına geldiğinden diğer dillere nazaran kolaylık sağlayabilir. Ancak örneğin Amazon Almanya’da satış hesabı açmak ise daha az İngilizce konuşan ancak daha büyük bir kitleyi barındıran bir pazara açılmak anlamına gelir. Nispeten vergi oranları elverişlidir ve rekabet daha düşüktür. Bu nedenle satış yapacağınız ürüne göre, lojistik şartlarını ve hedef kitleyi göz önünde bulundurarak temel ülke seçmeniz önemlidir. “Amazon Avrupa’da hangi ülkeler var, Amazon’da en çok satılan ürünler nelerdir, Amazon İngiltere’de ve Amazon Avrupa’da en çok satılan ülkeleri bulma nasıl olur” gibi sorularınız için Global Firma hizmet paketlerine başvurarak uzman destek satın alabilirsiniz.

Amazon Avrupa'da Satış Yapmak İçin Gerekenler

Amazon’da satış yapmak isteyenler için farklı ülkelerde farklı prosedürler geçerlidir. Ülkelere göre farklılaşacak bazı faktörler içinde KDV oranları, gümrük mevzuatı ve fiyatları, fatura zorunlulukları, fikri mülkiyet meseleleri, yerel pazarla ürün uyumluluğu yer alır. Bu değişkenler bazı insanlar için doğal olarak kafa karıştırıcı olmaktadır. Hukukî prosedürler, resmi kayıtlar, gümrükteki işlemler, muhasebe ve nakliyat dâhil birçok aşamadan oluşan bu periyot için, şirketler danışmanlık firmalarından destek hizmet satın almaktadır.

Kayıt işlemi oldukça basit ve bir saatten kısa sürede tamamlanabilse de, süreci kolaylaştırmak için önceden yasal işletme adınız, adresiniz ve iletişim bilgilerinize sahip olmak, şirket hesabı için kullanılabilecek bir e-posta adresi, vergi kimlik bilgilerinizi hazırlamak süreci hızlandıracaktır. Tüm bu bilgileri sağladıktan sonra Amazon'da kayıtlı bir satıcı olarak Amazon Avrupa Hesap Açılışı hizmeti tamamlanır ve ürün listeleme hizmetine başlanabilir.

Global Firma Amazon Avrupa Hesap Açılışı Hizmeti İle Tanışın!

Global Firma, Pazar seçme aşaması, hukukî prosedür araştırması ve Amazon satış stratejisi hakkında karar verilmesi, Avrupa’ya mal ithal etme numarası olan EORI numarası ve KDV numarası almak da dahil olmak üzere tüm işlemlerinizde uzman hizmet vermektedir.

Global Firma ile Amazon Avrupa hesap açılışı için hemen şimdi bizimle iletişime geçin!

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.