1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. AKP destekçisi yazar!
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

AKP destekçisi yazar!

A+A-

Bendeniz 2006'dan beri Gebze'de çeşitli gazeteler de köşe yazıları yazdım. Has Parti Gebze İlçe Teşkilatı olağan üstü kongresinde o  zamanki başkan adayı tarafından ilçe basın ve halkla ilişkiler birim başkanlığına getirildim. Bilindiği üzere de 2011 Temmuz ayında genel başkan Numan Kurtulmuş ve yine o dönemin yönetim kurulu kararıyla Has Parti feshedilerek AK Parti'ye katıldı. Karşı çıkanlardan biri de bendim. Uzun süre de hiçbir faaliyetlerine katılmadım. Bunun öncesinde şunu da ifade etmekte yarar var. Ben siyaseti de dini bilgileri de Milli görüş sayesinde öğrendim. İkisi arasında tercih yapmam istenirse dini vecibelerimi siyasete tercih ederim. Bizi siyasete iten saik ise merhum Erbakan hocamızın, 'Siyasetle uğraşmayan Müslümanı, siyasetle uğraşan ehli dünya yönetir' sözüdür. Yaşımız itibariyle de bunun ne anlama geldiğini hem yaşadık hem tanıklık ettik.

Peki bunları niye anlattım? Özellikle Has Parti'den bazı arkadaşlarımız bizim yazılarımızı AKP yanlısı yazılar olarak değerlendirip bize ver yansın ediyorlar. Hele bir avukat arkadaşımız ki kendisi bizden önce AK Parti'de görev de almış ama bizim hükümet olarak doğru bulduğumuz yönlerini yazmamıza felaket alınıp neredeyse eline sopa alıp bizi dövmeye gelecek. El insaf yahu, biz sadece iyi yanlarını değil eksik yanlarını da yazıyoruz. Kaldı ki benim Has Parti'de görevi kabul etmem o dönem AK Parti'de engellilere karşı yapılan yanlışlardır. Süreç içerisinde biz artık engelli haklarımızdan bile feragat edip ülke genelindeki sorunların acil olduğunu düşünüp fazla sesimizi çıkarmadık. Gerek 17-25 Aralık operasyonları gerekse 15 Temmuz darbe teşebbüsü öngörülerimizde ne kadar haklı olduğumuzu da ortaya koymuş oldu.

Şahsımın siyaset anlayışı o dur ki, siyaset sorun çözme sanatıdır. Önemli olan vatandaşların özgür iradeleriyle huzur içerisinde yaşamlarını devam ettirebilmeleridir. Ne var ki 90 küsur yıldır ülke siyasetinde sanki cağ atladık da bütün bu güzellikleri AK Parti yıktı. Hani öncesi çok iyi olurda kıyasen eskisini beğenmezsiniz. Ya da daha iyi organize olmuş, millete kendini iyi anlatmış veya siyasete girmeden bile milletin teveccühünü kazanmış yeni bir oluşum ortaya koyarsınız eyvallah deriz. İşin diğer bir boyutu da ülkedeki siyaseti sadece ülke iççindeki siyasilere veya siyasete bakarak iktidar değerlendirmeleri yaparsanız zaten baştan yanlış yapıyorsunuz demektir. Zira içinde bulunduğumuz coğrafya bizi bize bırakacak kadar siyaset üretilecek bir alan değil. İçerideki aktörleri takip ettiğiniz kadar dışarıdaki faktörleri de göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmak zorundasınız. Biz değerlendirmelerimizi yaparken bütün bu parametreleri göz önünde tutarken vatandaşlarında memnuniyetini göz önünde tutmaya çalışıyoruz. Keşke şu kakışmalar ve darbe girişimleri olmasa da özellikle de yereldeki eksiklerini hatırlatıp vatandaşın ihtiyaçları olan hizmetlerin yapılmasına vesile olabilsek. Siyaset bahane üretme yeri değil ama fırsatı eline geçirende kullanır maalesef. Son olarak şunu ifade edeyim ki ben yereldeki siyasetin hiç birinden memnun değilim ve aktif siyaseti de bıraktım. Sadece doğruları yazıp sosyal sorumluğumuzu bir de dini vecibelerimizi yerine getirmek için çalışacağız. Biz gazeteciyiz her kesimden tanıdıklarımız var, biz kimseye bağlı gazetecilik yapmayız. Vatandaşa sağlıklı ve doğru bilgileri aktarmak en temel görevimizdir. Bunu gördük, bunu biliriz.

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.