1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Adı konmamış savaş
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Adı konmamış savaş

A+A-

Coğrafyamızda neredeyse 50 yıldır devam eden bu savaş hakkında herkes bilgi sahibi ama herkesin yorumu bir biriden farklı. Çünkü bu savaşın adı yok. Eskiden savaşlar ülkeler arasında, devletler arasında, milletler arasında ve diler arası savaşlar olurdu. Bugün görünürde terör savaş ama arka planda istihbarat savaş olduğu özellikle Suriye’de kedini fazlasıyla gösterdi. İşte bunun için herkes aşağı yukarı aynı şeyleri biliyor ama aynı şeyleri konuşmuyorlar. Ve siyaset, gizli örgütlerin üzerinde en çok oynadığı kurumlar. Ve yine her siyasi kendi siyasi anlayışına göre durum değerlendirmesi yapıyor.

Böyle gizemli bir savaş ortamında hiç kimse ucuz kahramanlık beklemesin. Eskiden yiğitler çıkardı er meydanına kahramanca savaşır, ya istiklal ya ölüm derdi. Şimdi kim kiminle savaştığını bilmiyor. Çünkü başta ABD olmak üzere diğer devletlerin istihbarat örgütleri önce psikolojik savaş teknikleriyle yalan yanlış bilgileri coğrafyamız ve özellikle de ülkemizde yayıyor, içimizden de kendilerine taraftar topluyor ondan sonra Suriye üzerinden bize saldırıyor. Bizdeki aklı evvellerde sanki bu savaş yüzyıllık bir savaş değilmiş gibi, sanki Ak parti hükümetiyle ortaya çıkmış bir savaş vurun abalıya yaparak adeta gizli mihrakların ekmeğine yağ sürüyorlar. Neymiş efendim, Erdoğan BOP eş başkanıymış da, dün one minute demiş te bugün İsrail’le tekrar dost olmuşta, etrafımızla dost başlamış sonra kötü olmuş şimdi tekrar dost oluyormuş muşta muşmuş. Sanki devlet yönetmek çocuk oyuncağı, çamurdan ülkeler, kaleler yaptık istediğimiz zaman yılıp yeniden yapacağız. Bu nasıl bir aklıdır aklın anlaması zor.
Terör savaşları neredeyse Cumhuriyet tarihimizle eş. Osmanlıyı yıktıktan sonra hiç boş durmadılar. Jön Türk’lerinde katkısıyla yıktıkları yerlere terör örgütlerini yerleştirdiler. Cetvelle çizdikleri ülkelerin başına Osmanlıya ihanet eden çetelerin çocuklarını devlet başkanı, kral, emir tayin ettiler. İsrail’i getirdiler tam orta doğunun göbeğine çıban gibi diktiler. 80 küsur senedir oyunu hep onlar kurdu, onlar yönetti, hala da yönetmeye devam ediyorlar. Böylesine keşmekeş ortamda ulu orta konuşanlar hangi aklın ürünüz sanıyorsunuz? Veya başka bir ifadeyle böyle karışık bir ortamda olaylar nasıl değerlendirilmeli? Öyle günü birlik düşünerek günlük üreterek olayları değerlendiremezsiniz, çözüm de üretemezsiniz. Oyunu çok büyük olduğunu özellikle milli görüşçü kardeşlerimiz çok iyi analiz ediyor ve fakat küçük hesaplarla çözeceklerini zannediyorlar. Öyle kolay olsaydı başta rahmetli Merhum hocamız Erbakan yapardı. Bu adı konmamış savaş öyle ulu orta zaferlerle kazanılsaydı emin olun bunu içinizden çıkan sayın Erdoğan daha iyi yapardı. Çünkü sizin bildiklerinizi o da aynı membadan beslendiği için o da çok iyi biliyor. Ama bildiği bir şey daha var, bu kalleş savaşın o kadar kolay olmadığını, bunu millete anlatmanın da. Çünkü bu savaşın adı konmamış istihbarat savaları.
Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.