1. YAZARLAR

  2. KONUK YAZAR

  3. Yalnızlığın seni kime götürüyor?
KONUK YAZAR

KONUK YAZAR

Yalnızlığın seni kime götürüyor?

A+A-

Yalnızlığın, seni maleyani meşgalelerden alıp tefekkür bahçelerinde ruhuna teneffüs ediyorsa, seni Rabb'inin rahmetine celb ettiriyorsa korkma sen kârdasın!

Hayatımızın her karesine Mevla'nın rızasını kazanma gayreti içinde olan bir hayat tarzı, bizim hem dünya hem de ahiret içinde bin bir hikmeti, güzelliği, huzuru, mutluluğu kazanmamıza vesile olur. Bütün dünya bizim olsa ve bu dünya içinde bizleri yoktan var eden Yüce Kudret Sahibi Rabb'imiz yoksa virane olmuş, renkleri solmuş, her an can çeken bir ruh haleti içinde kıvranan zavallı hükmünde tatsız ve tuzsuz bir yaşam tarzı içinde bize verilen ömrü zay ederiz. 
Sonunda bitmek bilmeyen pişmanlıklar baş gösterir. Fakat nafile, iş işten geçmiş olur. Bizim hayat felsefemizde sadece rıza-i Rahman'ın sevgisini, rızasını kazanmak olursa işte saadet saraylarının kapılarını ardına kadar açacak anahtarı bulmuş oluruz. Allah varsa her şey var. Allah yoksa bütün âlem senin olsa ne fayda! Değil mi ki dönüş Allah'a? Nedir bu gam, bu keder bu kısacık dünyada? 
Gerçek anlamda iman edenler için bitmek bilmeyen, altlarında ırmaklar akan cennetler onları bekliyor ötelerden. Rabb'imiz, ölmeden önce uyanmayı ve salih amel işlemeyi bizlere nasip et! Rızasına mazhar olacak kulluk yapabilmeyi lûtfet! Sevgini gönlümüze nakşetsin. Tüm çaresizliklerimizi kendi kapında hallet. Yalnızlığımız bizleri O'nun dergâhına götürsün.
Baki olan Rabb'ime emanetsiniz. 

ALTUN ÖZMEŞE

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.