1. YAZARLAR

  2. Münevver Demir

  3. Ülkemin insanı değerini yitiriyor
Münevver Demir

Münevver Demir

Ülkemin insanı değerini yitiriyor

A+A-

          Herşeyin bu kadar değerli ve değeri oranında pahalı olduğu Türkiye'de sizce değersiz ve ucuz görülen şey nedir ? Günümüzde gittikçe çoğalan pedofili(çocuk istismari), kadına şiddet, tecavüz ve her türlü cinayet olayları aslında bu sorunun cevabını ortaya koyar nitelikte, cevap hiç şüphesiz "insan değeri" 1 tl için bir vatandaşın imamı öldürdüğü, 5 tl için bir çocuğun öldürüldüğü, kendi igrenç nefsine dur diyemeyen insanların yaptıkları pisliği başka bir pislik ile yani o çocuğu öldürerek örtbas etmeye çalıştıgı haberlerini cok fazla duydu bu ülke. Azalan insan değeriyle birlikte insana olan güvenin azalması da cabası.

Artık kim kime gerçek manâda güvenipte çocuğunu, evini yahut bir esyasını teslim ediyor ? Peki yaratılmışların en değerlisi insanken bu insanlara ne oluyor ?

Tacize uğrayan ve ardırdan gözü kapalı öldürülüp valize, dolaba konulan yahut denize, çöp konteynırına atılan kiz çocukları hanginiz vicdanı, karakteri ve kişiliği kadar değersizdi ? Sevgilisi tarafından tecavüze ugrayıp öldürülen Münevver Karabulut için doğru kız olsaydı,barlara gitmeseydi, o şekilde giyinmeseydi dediniz ve iğrenç zihinlere değil, masum bedenlere, yüreklere çamur attınız. Peki ya 3, 5, 10 yaşında tacuze uğrayan minik bedenler için ne diyeceksiniz ? Daha kendisinin bile farkında olmayan, vücudunu tanımayan, neyin ne olduğunu bilmeyen minik bedenler mi, yoksa minicik bedenlerden medet uman zihniyetsiz zihniyetlerde, haysiyetsiz haysiyetlerde mi tüm suç ? Bu iğrençliklere karşı alinabilecek birçok önlem olabilir; çocuklarınizın vakit geçirdiği insanları takip edebilirsiniz, cocuğunuzun internete ulaşımını kontrol edip sınirlandirabilirsiniz, onların arkadaşlarıyla sürekli irtibat halinde olabilirsiniz, onların davranışlarını gözlemleyip onlarla bizzat iletişim halinde olabilirsiniz vs vs. Tüm bunları yapabilirsiniz, fakat "sökük kişilikteyse dikiş tutmazmış" yani kız cocuklarına konulan yasakların yahut verilen öğütlerin, terbiyenin yarısı erkek çocuklarına da verilse, " kızim şu kıyafeti giyme" denildiği kadar "oğlum başkasının namusuna yanlış gözle bakma" denilse belki de en değerli şey insan ve insan değeri haline gelirdi.

Çözüm bu kadarla da kalmamalı, caydırıcılık olmalı. Mesela birileri size birşey yaptırmak istiyorsa sizin korkularınızi harekete geçirecektir. Bunu yapan 3-5 kişiyi ibret-i alem olsun diye asın bakalım birdaha bu tarz haberlerle, igrençliklerle karşılaşıyor muyuz. Avrupa Birliği sürecinden endişelenerek karşı cıktiğımiz idam belki bize Avrupa Birliği üyeliğini kazandırabilir fakat insanlarımızı ve insanlığımızı kaybettiriyor. Kaldı ki Avrupa Birliği üyeliğinin en önemli koşullarından biri de insan hakları, insan değeri .. Bunun muhasebesini sizlere bırakıyorum ve son olarak; 
Ibret-i alem için pedofiliye, pedofililiğe idam gelsin diyorum. 
Selam ve dua ile esenlikle kalın. Onurlu, şerefli, huzurlu hafta diliyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.