1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Türkiye başkanlık sitemine geçmeli!
Türkiye başkanlık sitemine geçmeli!

Türkiye başkanlık sitemine geçmeli!

Ak Parti Gebze İlçe Başkanlığı 73. İlçe Danışma Toplantısını gerçekleştirdi.

A+A-

Toplantıda konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık başkanlık sisteminin artık toplumun tüm unsurları tarafından tartışılması gerektiğini vurguladı. Bakanlığın yapacağı yapısal reformlardan söz eden Işık, bu kapsamda TÜBİTAK’ında yeniden yapılanacağını belirtti. 

1 Kasım seçimlerinin ardından Gebze’de ilk kez yapılan danışma meclisinde Ak Parti Gebze İlçe Teşkilatının seçim zaferi kutlandı. Gebze Kent Meydanı Sardunya Salonu'nda yapılan 73. ilçe danışma toplantısına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, AK Parti Kocaeli eski milletvekilleri Cemalettin Kaflı ve Mehmet Ali Okur, il ve ilçe yöneticileri, Ak Parti belediye meclis üyeleri ve AK Parti üyeleri katıldı. Divanın belirlenmesinin ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi. Konuşmaların ardından 1 Kasım seçimlerinde başarılı olan teşkilat üyelerine plaket taktim edildi.

SEÇİMDEN SONRADA VARIZ
Toplantıda selamlama konuşması yapan AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba başarılarından dolayı ak kadroları kutlarken, "7 Haziran'dan sonra ilçemizde gece gündüz demeden, ekip olarak birlikte çok çalıştık. 2 Kasım sabahı milletimizin gözlerinde ve sizin gözlerinizde tüm İslam coğrafyasında yeniden dirilişin gururu ışıldadı. Yine tüm hızımızla samimi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz milletimizin her zaman yanındayız. Biz seçim olunca da varız seçimden sonrada varız. Biz sadece oy için milletimizin yanında olmadık" ifadelerini kullandı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ise yaptığı konuşmada, "Gebze Ak Parti kadroları olarak hep birlikte vatandaşların sorunları için birlikte mücadele edip vatandaşın şikayetlerinin giderilmesinde önemli bir yol kat ettik" şeklinde konuştu. 

MUHALEFET TİYATRO YAPIYOR
Konuşmasında muhalefete yüklenen AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman muhalefetin hiç ders almadığını belirterek, "AK Parti bir halk hareketidir. AK Parti Türkiye’ye ilham verenlerin hareketidir. 7 Haziran' AK Parti çok iyi algıladı, vatandaşın mesajını aldı. Gereği konusunda da çok iyi çalışıyoruz. Gönül isterdi ki muhalefet partileri de 7 Haziran'dan bir ders almış olsalardı. TBMM gördüm ki bir yerde Türkiye sevdalıları bizler varız, diğer tarafta tiyatro oynayan bir muhalefet var. Bir an önce kendilerine çeki düzen vermelerini diliyorum"  açıklamasında bulundu.  

3 KİŞİDEN İKİSİ AK PARTİ'Lİ
Seçim zaferinin güzel olduğunu konuşmasında ifade eden AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bunun aynı zamanda büyük bir sorumluluk getirdiğini söyledi. Ceyhan, "Bizlere bu zaferi yaşatan yüce Allaha hamt ederek sözlerime başlamak istiyorum. 7 Haziran'da bizleri uyarmayı b ildiği gibi uyarıdan ders aldığını da gören AK Parti'ye destek veren halkımıza şükran ve minnettarlığımızı ifade etmek istiyorum. Gebze mitingi bize bir zaferin habercisi olmuştu. Emeği olan tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Sonuçlara göre 3 kişiden ikisi AK Parti'li bu bize gurur veriyor ama aynı zamana da bu zaferinde bir sorumluluğu olduğunu gösteriyor. Bize bundan sonra düşen milletimize vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmektir. Bundan sonra tüm işimiz sözlerimizin karşılığını tek tek hizmet olarak muhabbet olarak yerine getirmektir" ifadelerini kullandı. 

VAATLER YERİNE GETİRİLİYOR 
1 Kasım'da başarmış bir teşkilat olarak başarının keyfini çıkardıklarını söyleyen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık geleceğe çok daha güvenle baktıklarını belirtti. Bu başarı hikayesinin yazılmasında emek veren ak kadrolara seslenen Işık herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirti. Ülke gündemini ve hükümet programını değerlendiren Işık şöyle konuştu;  "Bölge önemli bir krizden geçiyor. Buna rağmen 64. Hükümetimiz hem bu problemlerle baş ediyor hem de beyannamemizde açıkladığımız tüm vaatlerimizi takvimine göre yerine getiriyor. Sizlerin kapı kapı dolaşarak vatandaşa anlattığı vaatleri yerine getirerek boynunuzu yere eğdirmemek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.
82 MODELLE 2023’E GİDİLMEZ
Reformlar bizim için çok önemlidir. Ülkemize yönelmiş tehditleri ve olumsuzlukları fırsata çevirecek bir anlayışla hareket ediyoruz. Demokrasimizin standartlarını daha da yükseltmeye çalışıyoruz. Bu nedenle özellikle hukuk ve adalet reformu için düğmeye bastık. Başta Türkiye’de yeni bir anayasayı bu dönemde muhalefet partileri ile birlikte hayata geçirmek durumundayız. 12 Eylül anayasası ihtiyaçlara hiçbir şekilde cevap vermiyor. 82 model bu araba ile 2023 Türkiye’sine gidemeyiz. Bu gerçeği muhalefet partilerine umarım görür. 

BAŞKANLIK TARTIŞILMALI
Bunun yanı sırada Türkiye’nin artık başkanlık sistemine geçmesi gerekiyor. Arzumuz başkanlık sisteminin toplumun tüm kesimleri tarafından tartışılır olmasıdır. Bu konuda dayatmacı değiliz. Güvenlik mekanizmaları iyi kurgulanmış bir başkanlık sisteminin hayata geçmesi gerekiyor. Bütün partilerin bu konuyu masaya alıp tartışmasını istiyoruz. Başkanlık sistemi öcü değil. Biz neden başkanlık sistemini arzu etiğimizi ortaya koyalım, onlarda argümanlarını ortaya koysunlar ve toplumun tüm kesimleri bunu detaylı bir şekilde tartışsın. Sonuçta ortaya çıkacak düşünce anayasaya girsin.

YAPISAL REFORMLAR YOLDA
Ekonomi 64. hükümetin en önemli önceliğidir. Türkiye’nin bu kadar kötümser ve karamsar havalarda bile nasıl bir büyüme yakaladığını hepimiz görüyoruz. Temmuz, Ağustos, Eylül dönemlerinde yüzde 4 oranındaki büyümeye bazılarının ağzı açık kaldı. Bu büyümenin motoru sanayicilerdir. 2016’da Türkiye çok daha iyi büyüyecek. Tüm gayretimiz yüksek büyüme hedefi için olacak. Bunun içinde yapmamız gereken tüm yapısal reformların üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu kapsamda bakanlığımızda; ARGE ve Inovasyon reform paketini hazırlıyoruz. Üretim reform paketi, patent kanunumuzu günün şartlarına uygun güncellemeye devam ediyoruz. TÜBİTAK’ı yeniden yapılandıracağız. Bu yapısal reform programlarımız ile gençlerimizin çok daha güçlü bir Türkiye’de yaşamasını sağlayacağız." LALE KALAYCIOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.