1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Şu Hale Bakar Mısınız?
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Şu Hale Bakar Mısınız?

A+A-

Bir ülkede suç örgütleri, mafya, din pazarlamacıları çeteler kendilerine taraftar toplayabiliyorsa o ülke de hukukun varlığı tartışmalıdır. Siyasetin taraftar toplaması zaten genetiğinde var. 

Dün akşamın en çok izlenen programı haber Türk’teki sayın Soylu’nun katıldığı program olsa gerek. Geç haberim olmasına rağmen tweeter’la birlikte takip ettim. Bakan Soylu’ya destek veren kadar karşı eleştirilerde bulunanlar da vardı sosyal medyada. Eleştirenler “iki saat konuştu, hiçbir şey söylemedi”ğini iddia ettiler. Yasağa rağmen program sonrası yüzlerce kişinin tezahürat için Haber Türk kanalının önünde toplanması söylediklerini dikkate alanların olduğunu gösterdi. Yasak olmasa bu sayı daha fazla da olabilirdi.

Beni en çok şaşırtan isim Halk Tv den sonra bu programlarda kendine yer bulan Merdan Yanardağ oldu. O esip gürleyen Yanardağ gitmiş sönmüş volkanik kaya parçası olmuş adeta. Soylu gibi kurt politikacıların karşısına ilk defa çıkıyor sanki. Soylu’yu zora sokmak için sorduğu sorularda kendisi zor anlar yaşadı. Bazı tweter ahalisi programın formatında yanlışlıklar görmüş, Soylu sordu gazeteciler cevapladı diyor. Karı taraf ise, beş kişi soruyor her bir soruya bir dakika da cevap vermesi bekleniyor, Soylu’yu köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar diyor. 

Kim ne derse desin ben bu mafya babaları kimin elinde, ne zaman patlayacak diyordum nihayet patladı. Bunlar bilinmeyen şeyler değildi, sadece üstü örtülüyordu. İnşallah bu vesileyle kimlerin eteklerin de ne varsa bir bir dökülür de ülke bu gayri ahlaki yapılardan kurtulur. Beğenirsiniz beğenmezsiniz ama ben Soylu’nun bir sözünü çok anlamlı ve yerinde buluyorum. Benim görevim önleyici faaliyetler, cezayı yargı verir diyerek topu adalet bakanına attı. Anama galiz küfürler atıldı, savcılar hiçbir işlem yapmadı diyor. Yakaladıkları bir çok şüpheli şahısların savcılıklarca serbest bırakıldığını da iddia etti. Tabi bütün bunlara cevap vermesi gereken de adalet bakanı.

Ben bu konuda sayın Soylu’ya katılıyorum. Ama polisteki işlemlerin de özellikle vatandaşlarla ilgili olanların ifadelerinin savcının karar verebileceği şekilde alındığını düşünmüyorum. Artık nasıl bir dosya gönderildiyse poliste 50 den fazla kaydı olan şüpheli hakkında savcının mütalaası, “adam dolandırmamış, paranı geri ödeyecekmiş oldu”.  Artık nasıl ödeyecekse? Şunları çağırıp yüzleştireyim, yasa dışı aldığı parayı hukuka uygun nasıl ödeyecekmiş bir öğreneyim yok. Adamın suçlu olduğuna dair delilleri incelemek yok. Şahitleri dinlemek yok, adam ödeyecekmiş, başının çaresine bak der gibi mütalaa. 

Sayın Soylu siz bakanken hukuk size çare olmuyorsa vatandaş ne yapsın? Ya da birilerinin iddia ettiği gibi Ak parti veya bakanlar içerisinde bir kavga var, onun için mi vatandaşın sorunlarına sıra gelmiyor? Sayın adalet bakanını da iddialar cevap vermesi ve bakanlığının sorunları için ekranlara çıkıp açıklama yapmasını bekliyoruz.

Hangi parti olursa olsun buradan teşkilatlara da sesleniyorum. Seçimlerde vatandaşın önüne adaylarınızı koymadan önce kendinize çeki düzen verin, önce kendiniz vatandaşın huzuruna çıkın kime oy vereceklerine kimler aracı oluyor bilsinler. Safları sık ve düzgün tutun da araya mafya girmesin.

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile….

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.