1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şeker: “beceri̇ksi̇zli̇kleri̇ni̇ örtmek i̇çi̇n bi̇r bardak suda fırtına koparıyorlar”
Şeker: “beceri̇ksi̇zli̇kleri̇ni̇ örtmek i̇çi̇n bi̇r bardak suda fırtına koparıyorlar”

Şeker: “beceri̇ksi̇zli̇kleri̇ni̇ örtmek i̇çi̇n bi̇r bardak suda fırtına koparıyorlar”

Şeker, geçtiğimiz günlerde kent gündemine gelen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve temizlik işleri müdürü ile ilgili yapılan suç duyurusu hakkında bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

A+A-

AK Parti Kocaeli Milletvekili, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Başkan Vekili İlyas Şeker, geçtiğimiz günlerde kent gündemine gelen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve temizlik işleri müdürü ile ilgili yapılan suç duyurusu hakkında bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

HİZMET DEĞİL ŞOV BAŞKANI

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in kendi beceriksizliğini perdelemek için rutin olarak yapılan bir ön inceleme işlemini siyasi şova dönüştürme çabasında olduğu, yerel basına geçtiğimiz günlerde konu olan işlemin 4483 sayılı yasa kapsamında yapılan olağan bir ön inceleme olduğunu ve beceriksizliklerini örtmek için bir bardak suda fırtına koparıldığını ifade eden AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker;

“Geçtiğimiz günlerde İzmit’te yaşayan bir vatandaşın, sitelerinin dışında bulunan çöplerin düzenli olarak toplanmaması, temizliklerinin yapılmaması, gerekli dezenfektasyon işlemlerinin yapılmamasından şikâyetçi olmuş. Vatandaşımız, bu şikâyetini önce İzmit Belediyesi temizlik işleri müdürlüğüne, daha sonra da zabıta müdürlüğüne yapmış ve bu şikayetinin sonucunda maalesef yazılı veya sözlü cevap alamadığı için Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na “genel halk sağlığının korunması için görevini ihmal ederek halk sağlığını tehlikeye sokan” Belediye başkanı ve temizlik işleri müdürü hakkında” suç duyurusunda bulunmuştur. 

Savcılık, bu suç duyurusu sebebiyle İçişleri Bakanlığı’ndan soruşturma yapılabilmesi adına izin talep etmiş, bakanlık da valilik makamınca soruşturma izni verilmesi ya da soruşturma izni verilmemesi kararına esas teşkil etmek üzere “ön inceleme” yapılmasını istemiştir. Valilik de uzmanlık gerektiren bu inceleme için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden müfettiş talep etmiş ve ön inceleme işlemini başlatmıştır.

2019 yerel seçimleri öncesinde de aynı nitelikte ön incelemeler diğer belediyelerde olduğu gibi İzmit Belediyesi’nde de yapılmıştır.” İfadelerini kullandı.

HÜRRİYET SINIFTA KALDI

Şeker, yapmış olduğu açıklamanın devamında;

“İzmit’te vatandaşlarımızın belediyeden hizmet alamadığı için dert yandığı, belediyenin ana görevi olan temizlik hizmetinin bile yapılamadığı konusundaki şikâyetleri gün geçmiyor ki basına yansımasın.
   

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet,  göreve geldikten sonra ilk yaptığı iş AK Parti döneminde doğal gaz götürülen köy yollarının bakım ve onarımı için yapılmış ihaleleri iptal ederek ve devam eden işleri yapmayarak vatandaşı mağdur etmek ve yine ilan edilmiş olan kentsel dönüşüm bölgesine ait bakanlıkla yapılan protokolden vaz geçerek insanları deprem riskiyle baş başa bırakmak olmuştur.
   

Hani derler ya ‘Tarih tekerrür eder’ diye; maalesef, İzmit yine AK PARTİ öncesinde olduğu gibi hizmet alamama talihsizliğiyle baş başa bırakılmış durumdadır. İzmitli vatandaşlarımız belediyenin temel hizmetlerini dahi almamaktan dolayı mahzun. Özetle; Sayın Belediye Başkanı Hürriyet, İzmit halkına hizmet etmekte sınıfta kalmıştır.” dedi.

HİZMET YOK Kİ TEŞEKKÜR OLSUN

Şeker; “Sayın Kaplan’a destek vermeye gelen milletvekilleri, belediye başkanının beceriksizliği sebebiyle yaptığı bir tane bile hizmetini göremedikleri için teşekkür bile edemiyorlar ve gördükleri tablo karşısında kafaları da karışmış olmalı ki sayın milletvekillerinin yaptıkları açıklamalarında peş peşe kurdukları cümleler dahi bir birine 180 derece zıt ve çelişki içermektedir.” 

İŞİMİZ HİZMET GÜCÜMÜZ MİLLET
   
AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, yapmış olduğu açıklamasının son kısmında ise;

“Biz muhalefetin yaptığı gibi yalan ve iftira ile günü kurtarmaya çalışmıyor, 83 milyon vatandaşımızdan aldığımız güçle milletimizin huzuru, güvenliği ve refahı için çalışıyoruz. Ülkemiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde AK Parti hükümetleriyle Cumhuriyet tarihinin en başarılı 18 yılını yaşadı. Bu süre zarfında milletimiz, yapılan hizmetler sebebiyle adeta sessiz bir devrime şahitlik etti. 
   

Asrın projesi Marmaray, Avrasya Tüneli, İstanbul Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, bugün salgınla mücadelede elimiz, ayağımız olan şehir hastanelerimiz ile birlikte sağlıktan ulaşıma, tarımdan sanayiye, enerji, savunma sanayi ve çevreye kadar her alanda projelerimize hız verdik. 
   

Karadeniz'de 405 milyar metreküplük doğal gaz keşfinden bile rahatsız olan muhalefet millete hizmet eden ve ülkemizin değerine değer katan milli ve yerli projeleri karalamak için kimi kurgu kimi külliyen yalan nice haber uydurdular ve her türlü provakasyonu denediler!
   

Daha geçtiğimiz gün Manisa’da toplam tutarı 1,37 milyar dolar olan dört enerji tesisinin açılışıyla birlikte 2002'de sadece 18 megavat olan jeotermal kurulu gücün bugün 1613 megavata ulaştırdık. Bu rakamla birlikte Ülkemizi jeotermalde Avrupa'da ilk, dünyada 4. sıraya yükseltil. 
Bugüne kadar yapılan projelere ilave olarak 2021 Yılı Yatırım Programı'nda da ülkemizin dört bir tarafında yapılacak olan 3091 projeye 138,3 milyar lira ödenek tahsis edildi.
   

Türkiye'nin daha da büyümesi, güçlenmesi, tam bağımsız ve müreffeh yarınlara emin adımlarla ilerlemek için dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.