1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Özel Tasarım Ofis Mobilyaları Nasıl Yapılır?
Özel Tasarım Ofis Mobilyaları Nasıl Yapılır?

Özel Tasarım Ofis Mobilyaları Nasıl Yapılır?

Özel tasarım ofis mobilyaları ofisinizin yeni bir havaya bürünmesi için gerekli olan parçalardır. Sizi temsil eden ofisinizin çok daha şık görünmesi için özel tasarım mobilyalar tercih edebilirsiniz.

A+A-

Uzun yıllardır ofisin ayrılmaz bir parçası olan ofis mobilyaları tercih edilirken modern tasarımı veya yapısı gibi konular sıklıkla ön plandadır. Bazen işlevselliğe hak ettiği önem verilir ve tasarıma hak ettiği önem verilmez. Ofis mobilyalarını seçerken neyin önemli olduğunu bilmek önemlidir, çünkü gerekli önem verilmezse o zaman her zaman bir parça eksik olur.

 

 Mobilyalarınızın tasarımıyla başlayan bu unsurlar, sağlıktan kaliteye kadar her şeyi kapsar. Ofisinize gelenlerin sizin için orada olduğunu unutmayın. Sadece kullanıcılara ve misafirlere yönelik olmadığını, görsel olarak da firma ile ilişkilendirildiğini unutmayınız. İyi olmak için maliyet odaklı olmamak, önemli kriterlere odaklanmak daha iyi olur.

Sağlığınızla Uyumlu Ofis Mobilyaları Seçin

Mobilya seçerken sağlığınızla ne kadar uyumlu olduğuna dikkat etmek gerekir. Bu, ergonomik ürünler seçmek anlamına gelir. En uygunu ergonomik ve sağlık açısından güvenli, insan vücudu ile uyumlu, kullanıcının tercihlerine göre ayarlayabildiği bir mobilya seçimidir.

İşyerine getirilen herhangi bir ürün için ergonomisinden yani sağlığından taviz vermek, çalışanların uzun vadeli verimliliklerinden fedakârlık etmek demektir. Bunlar sağlıklı ürünler olduğu için tasarım veya renk seçimlerinde herhangi bir kısıtlama yoktur, bu da seçim yapmayı kolaylaştırır.

Özel tasarım ofis mobilyaları seçerken önceliğiniz insan sağlığı olmalıdır. Çünkü çalışanların sağlığı firmanın sağlıklı ilerlemesi anlamına gelmektedir.

Özel Tasarım Ofis Mobilyaları Fonksiyonel Olmalı

Bir diğer önemli faktör ise seçeceğiniz ürünün fonksiyonel kelimesine karşılık gelip gelmediğidir. Fonksiyonel ayarlamalar aşağıdaki genel kolaylıkları sağlar:

Konfor sağlarken özelliklerden ödün vermez,

Ergonomik tasarım önceliklidir,

Kullanıcıların kendi ayarlarını yapmalarına olanak tanır,

Düzenli ve çok yönlü tutar,

Birden fazla sebeple ve hareket halindeyken kullanılabilir.

Gördüğünüz gibi, onu tek bir amaç için kullanmaktan çok, birden çok amaç için kullanabilmek de önemli. Bu sayede çok fazla ürün almaktan kurtulmuş olursunuz.

Özel tasarım ofis mobilyaları sizlere özel mobilyalar olarak çok fonksiyonlu olarak tasarlanabilmektedir. Hem konforu hem de ergonomik yapıda olmayı tercih edebilirsiniz.

Okuyunuz: Sipariş Üzerine Mobilya Yapımı

Mesleğinize Uygun Seçimler ve Sağlamlığın Önemi

Mobilyalar ofisinizin çalışma amacına göre tasarlanmalıdır. Bu aşamada mesleğiniz ihmal edilmemelidir. Mesleğinize göre seçim yapmak kullanımda da kolaylık sağlar.

Tasarım veya çizim gerektiren bir mesleğiniz varsa, çizim yapmak için büyük bir masa seçmemeniz kaçınılmazdır. Uzun toplantılar yapabilmek için toplantı odasını ve kullanılacak malzemeleri daha dikkatli seçmeniz gerekir. Her şirket faaliyetlerinden asla geri durmayacağını düşünmeye başlar. Bunun için uzun vadede maliyetleri düşürmek adına masif mobilya tercih etmek gerekiyor. Uzun süre kullanılan ve kârlı bir şekilde kullanılan mobilyalar, onarım, bakım veya değiştirme şansını da azaltır.

Tasarımı gereği ayak yapısı kullanıcının ağırlığını taşımaya yetmeyen bir koltuk tercih ederseniz, bu kesinlikle sorun yaratacaktır. Sağlam bir malzemeden yapıldığından emin olun.

Özel tasarım ofis mobilyaları tercih ederken mesleğinize uygun mobilyalar seçmenizi önermekteyiz. Ayrıca sağlamlığından emin olduğunuz mobilyalar sizlere uzun ömürlü çözümler üretir.

Okuyunuz: Otel Mobilyaları

Şıklıktan Ödün Vermeyin

İlk bakışta, işlevsel veya ergonomik olmak tasarımdan ödün vermek olarak algılanabilir. Ergonomi teriminin tarihine bakarsak, başlangıçta böyle olduğu açıktır, ancak şimdi tam tersi durum söz konusudur. Ofis mobilyalarınız şıklıktan ödün vermeden ergonomik ve istediğiniz renk paletinde olabilir.

En iyiyi seçmek için stilden ödün vermemelisiniz. Tasarım bütünlüğü, ayarlarınızda göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. Renklerin hem çalışanları hem de misafirlerinizi etkilediğini göz önünde bulundurarak doğru kararlar vermeye özen gösterilmelidir. Renklerin farklı etkileri olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Özel tasarım ofis mobilyaları tasarlatırken şıklıktan ödün vermeden mobilyalarınızı hazırlatabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.