1. YAZARLAR

  2. KONUK YAZAR

  3. MHP’nin başına Devlet 'Söz(ü)lü'
KONUK YAZAR

KONUK YAZAR

MHP’nin başına Devlet 'Söz(ü)lü'

A+A-

Tane tane yazacağım. MHP ile ilgili çok şeyler yazıldı söylenildi. Söylenmeyen tek şey kesin olarak gideceğini anlayan Devlet Bahçeli’nin görevi kime bırakacağı.

Kabul edin ya da etmeyin MHP, Türk siyasetinin en önemli aktörüdür ve hep öyle kalmıştır. Çünkü MHP ve ülkücü hareket bu ülkenin çimentosudur. MHP ve ülkücü hareket bu ülkede siyasi olarak gerçek mağdurdur. Turancılık davası başlayarak 12 Eylül'e gelen sürece kadar mücadele örneği sergilemiştir. Birileri ihale almak için hava alanında kefen giyerken ülkücü hareket o kefen ile mezara girmiş tabutluklardan cenazeleri çıkmıştır. 
Gelelim konumuza. Ankara’da yapılacak olan kongre için sabah erken saate yola çıktım. Ankara’ya geldiğimde Ankara’yı üzgün ve tedirgin olarak gördüm. Patlayan bombalar şehit olan insanların üzüntüsünü Ankara hala üzerinden atamamış. 
Kongrenin yapılacağı alana yakın bir yerde bir kafede çok değerli bir arkadaşım ile oturmaya ve çay içmeye başladık. Tam o sırada içeriye elinde küçük bir çanta ile yaşlı bir adam girdi. Soluğum kesilmişti. Yapmış olduğu tespitler ve değerlendirmeler ile her zaman haklı çıkmış bir bilim adamıydı. Ama kimse bilmez tanımızdı. 28 Şubat'ın o soğuk günlerinde askerlerin en güçlü olduğu dönemde 'Askere çok büyük tuzak kurdurlar, askeri tenhaya çekip çok kötü dövecekler' dedi. Ergenekon'u ilk dile getirenlerden biriydi. 
Huysuzun biriydi, önce hepimizi fırçaladı. 'Ne işiniz var burada MHP kongre yapacak mı sanıyorsunuz?' dedi. 'Devlet Bahçeli yerine Sözlü’yü hazırlıyor' dedi. Çayından son bir yudum aldı ve kalktı gitti. 
Çok ısrar ettim bir çay daha için diye, biraz açıklama neden, niçin, nasıl bu soruları sormak için ama nafile. 'Her şeyi tamamı deliye söylenir biraz düşünün hazıra alışmayın' dedi ve gitti. 
Hemen aldım telefonu Hüseyin Sözlü’yü araştırmaya başladım, halada araştırıyorum. Kimdir, nedir, ne iş yapar diye. İlk izlenimlerinden baktım ki bu huysuz yaşlı yine hedefi 12'den vurmuş. Baktım ki MHP'nin tüm prensiplerine uygun genç dinamik ve ülkücü bir insan. 
Ankara'dan yola çıktık yolda gelirken küçük birde kaza atlattık. Kafam o kadar karışmıştı ki. Ülkenin sigortası ve çimentosu olan ülkücü hareket be değişimi sağlayıp ülkemizin reklam boyutunun dışında dünya ülkeleri ile baş edebilecek güce erişebilecek miydi? 
Son olarak bu tespitler tahmin olarak değerlendirilebilir. Kesin bilgi niteliğinde değildir. MHP'de bu değişim belki de başka kişiler ile olabilir. Konuyu işlemeye devam edeceğim. Bu arada yaşlı huysuz 15 dakikada öyle bilgiler verdi ki bir yıl yazsam bitiremem. Allah böyle insanların ömrüne ömür katsın.

                                                                                                    Mustafa YILMAZ

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.