1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kurumsal Deneme Sınavları Neden Önemli?
Kurumsal Deneme Sınavları Neden Önemli?

Kurumsal Deneme Sınavları Neden Önemli?

Sınav hazırlık süreci içerisinde öğrencilerin okul içerisinde uyguladığı deneme sınavları kadar bireysel olarak yapılan deneme sınavları da oldukça önemlidir.

A+A-

Öğrencilerimiz okul içerisinde belli zaman dilimi içerisinde deneme sınavlarına katılmaktadırlar. Katıldıkları bu deneme sınavları ile birlikte elde ettikleri sonuçlara göre eksik oldukları kısımlar kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Ayrıca sınav sonucunda elde edilen sıralamalara göre öğrenciler kendi konumlarını öğrenebilmektedir. Fakat okulda uygulanan deneme sınavları belli bir sayı ve takvime göre uygulanmaktadır. Öğrencilerin bu anlamda deneme yoğunluğunu arttırmaları için bireysel olarak da deneme sınavı çözmelerini önermekteyiz.

Ev ortamında aynı sınav anı oluşturularak yapılan deneme sınavlarının da oldukça katkısı bulunmaktadır. Örnek olarak LGS pazar günü uygulanmaktadır. Öğrenciler pazar günleri genelde evde olmaktadırlar. Bu yüzden pazar günü evde aynı LGS saati ve süresi ile uygulanan her sınav bir sınav provası olma özelliği taşıyacaktır. Okulda toplu olarak çözülen deneme sınavları kadar bireysel olarak çözülen deneme sınavlarının da oldukça katkısı vardır. O yüzden her öğrencimize tavsiyemiz evde bireysel olarak da deneme sınavları çözmeleridir. Fakat sadece deneme sınavı çözülüp bırakılmamalıdır. Deneme sınavı çözüldükten sonra yanlış yapılan sorular tekrar çözülmeye çalışılmalıdır. Halen sorular çözülemiyorsa öğretmenlerimize o sorular sorularak eksik olan kısımlar tamamlanmalıdır. Her zaman öğrencilerimize yapabildiğiniz sorular zaten cepte, cepte olmayan yanlış yaptığınız soruların üstüne gidin yorumunu yapmaktayız.

Peki evde uygulanacak deneme sınavı nasıl bulunabilir? Burada devreye bazı web siteleri girmektedir. Kurumsal Deneme Sınavları adı altında birçok web sitesi yayınevlerine ait uygulanmış sınavların pdf halini paylaşmaktadır. Bu web sitelerinden deneme sınavları pdf olarak indirilip çıktı alınarak bireysel olarak uygulanabilir. Farklı birçok yayınevine ait deneme sınavları yayınevleri tarafından paylaşılmaktadır. Bu yayınevleri Çopur Hoca sitesinde düzenli olarak paylaşılmıştır. Oradan deneme sınavlarının pdf haline ulaşabilirsiniz. Ayrıca Millî Eğitim Bakanlığının her ay düzenli olarak yayınladığı örnek sorulara, çıkmış sorulara, kazanım testlerine ve dokümanlara da ulaşabilirsiniz. Sınava hazırlanan her öğrencimizin kendisine katkı sağlayacağı birçok içerik bulunmaktadır. Aktardığımız bu bilgiler çerçevesinde son olarak önerimiz sınava hazırlanan tüm öğrencilerimiz evde bireysel olarak da deneme sınavı çözmelidir. Sınav çözüldükten sonra mutlaka yanlış yapılan soruların üzerine gidilmelidir. Bu sayede eksik olan kısımlar tamamlanacaktır. Daha fazla bilgi için: www.copurhoca.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.