1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Kemal Şeker Bey’e Takdimimdir
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Kemal Şeker Bey’e Takdimimdir

A+A-

Yeni yıla okuyucu eleştirilerine cevap vererek başlayalım istedik. Soyadı gibi kendisi de şeker olan Kemal bey yazılarımıza en ciddi ve samimi eleştiriler getiren bir okuyucumuz. Kendisiyle yanılmıyorsam 2015’in Mart’ından aynı yılın Temmuz ayına kadar Vehap Ayar başkanın yönetimindeki Has partide birlikte görev yaptık. Temmuz da parti kapatılsa da Kemal beyle dostluğumuz halen devam etmekte. Dolayısıyla samimi eleştirilerine cevap vermek hasıl oldu. 

Bendeniz siyaseti ve dini bilgileri milli görüş içerisinde öğrendim. Siyasete çok ağırlık vermedim ama dini bilgilerimi sürekli geliştirdim. Milli görüşün gençlik kollarında görev aldım fakat ana kademe de siyasete hiç girmedim. Bir gün nasip olursa niye girmediğimi de yazarız. Gebze’ye geldiğim 1990 yılından Vehap başkanın davetine kadar da aktif siyasete girmedim. Saadet partisinin ilçe başkanları arasında A. D.’un adını bile anmak istemiyorum. N. Ç. ve R. K. ile de teşkilatta engelli birimi kurulması için görüştüm. Olumlu bir sonuç alamadım. 

2006 da Gebze engelliler derneği basın ve halkla ilişkiler başkanı olarak yoluma devam ettim. Bu vesileyle gazeteciliğe başlamış olduk. Gebze gazetesinde hafta da bir gün engelli köşesi hazırlıyor bir de köşe yazısı yazıyordum. Sayın M.A O başkanlığındaki ilçe yönetimini eleştiren yazı yazdığım için gazeteyle aramız açıldı ve yazılarıma son verdim. O dönemde Tukoder’in sağlık komisyonu başkanlığını yaptığım için demokrat Gebze’de tüketici köşesi yazmamı istedi rahmetli Zeki Fettah. Ona da çalıştığım kurum engel oldu. Zirve haber ve Avaz gazetelerinde Beyzade müstear ismiyle yazmaya devam ettim bir süre.

Has parti Gebze teşkilatı kurulurken sayın Kaya davet etti. Ancak engellilerle ilgili çalışma yaptırılırsa katılırım dedim. Yeteri kadar ilgi görmediği için katılmadım. Bir yıl sonra Vehap başkan aradığında ona da aynı teklifi yaptım, başka birim için düşündüğünü fakat istediğin kadar engellilerle ilgili çalışmada yapabilirsin dedi ve bende kabul ettim. Fakat yapılanma aşamasında parti kapatıldı ve yine bir şey yapamadık. Ak partiye katılım konusundaki müzakerelerde en fazla karşı çıkanlardan biri de bendim. Katılım toplantısından sonra da inzivaya çekildim.

Ta ki engelliler derneğinden tanıdığım G. hanım Osman Yılmaz mahalle başkanı A. beyle tanıştırana kadar. A. beye çekincelerimi dile getirdim kendisi bana güvence verdi ve yardımcı olacağını söyledi. Fakat kendisi bir süre sonra görevden alındı. Bu vesileyle siyasete soğuk olsam da çok değerli insanların olduğunu da gördüm mahalle teşkilatlarında. Bir süre toplantılarına katılıp çok ciddi eleştirilerde yaptığım için itibar görmedim. Anladım ki ben en iyi gazetecilik yaparım siyaset yapamam.

Sevgili Kemal bey dostum evet ben gazeteciyim ve mümkün mertebe objektif gazetecilik yapmaya çalışıyorum. Her parti içerisinde sizin gibi çok kıymetli tanıdığım insanlar da var hokkabazlar da var. Hatta Ankara da sizin partili, eski bakanla da boy boy fotoğrafı olan biri tarafından da dolandırıldım. Mahkemeye intikal ettirildiğini düşünüyorum ama hala beklemedeyiz. Ne yapalım, ne yazalım şimdi partiniz hakkında? Birkaç tane çerçöp için bir çuval pirince tu kaka mı diyeceğiz? Son sözüm şu ki siyaset bana göre değil ama gördüğümüzü bildiğimizi yazmak zorundayım.

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum