1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kaflı son değerlendirmeyi MÜSİAD'a yaptı!
Kaflı son değerlendirmeyi MÜSİAD'a yaptı!

Kaflı son değerlendirmeyi MÜSİAD'a yaptı!

MÜSİAD Gebze Şubesi, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı'yi makamında ziyaret etti.

A+A-

MÜSİAD Gebze şubesi, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kurt önderliğinde, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan Güler, Teşkilatlanma Komisyon Başkanı Ali Kurt, Basın ve Halkla İlişkiler Komisyon Başkanı Ahmet Tosun'dan oluşan heyet ile ziyareti gerçekleştirdi. Siyaset ve iş dünyası bir araya gelince yoğun olarak ekonomi ve siyasi konularda istişare yapıldı. Adalet ve Kalkınma Partisi Gebze İlçe binasında gerçekleşen ziyaret'de konukları AK Parti ilçe başkanı Cemalettin Kaflı karşıladı.

 

 

 

SİYASET AKADEMİSİ PATLAMASI

 

 

 

Kaflı Gebze'de yetişmiş birisi olarak bölgeyi iyi tanıdığını bunun partisi ve bölge için artı olarak gördüğünü, 18 yıldır kendi işyeri olan Kaflı Avukatlık bürosunda, avukatlık hizmeti verdiğini, meslek tecrübesi kadarda, teşkilatlanma kültürünün olduğunu belirten Kaflı, 2 dönem Ak Parti ilçe teşkilatının yönetiminde bulunduğunu, geçtiğimiz dönem Millet Vekili aday adayı olduğunu, Ak Parti Gebze ilçe başkanlığı görevine seçilmesinin kendisini memnun ettiğini, görevinin gereklerini yerine getirmek için   çalışmalarının yoğun  şekilde devam ettiğini belirtti. Çalışmalarında toplumu siyasi gelişmelerden haberdar etme amacının yanında, sosyal ve ekonomik açıdan aydınlatıcı olmasına özen gösterdiklerini ifade etti. Örnek olarak siyaset akademisi derslerini gösteren Kaflı şöyle devam etti. Siyaset akademisi derslerine giren katılımcılara siyasetin bilinmeyen yönlerini görmesi için konuşmacılar tarafından inceliklere vurgu yapılırken aynı zamanda tarih ve ekonomi'de matbaa tarzı kılişe bilgilerin dışında gerçekler olduğu anlatılmaya çalışılıyor. Düzenledikleri organizasyonların kucaklayıcı olduğunu bu sebeple çok fazla talep gördüğünü bu noktada Siyaset Akademisi derslerine katılım talebi patlaması yaşadıklarını yönünde bilgi veren Kaflı bu programlara sadece AK Partililerin katılmadığını her görüş ve kesimden katılım olduğunu belirtti.

           

 

 

"SİYASET ALGISI KAMUOYUNDA DEĞİŞMEDİ"

 

 

 MÜSİAD Gebze şube başkanı Adnan Kurt, kendisininde bir dönem aktif olarak siyasetin içinde bulunduğunu, siyasetin topluma ve insanlığa hizmet için kullanılması gerektiğini, siyaset anlayışında başarılı insanlar öne çıkarılması gerekirken daha ziyade köşe başlarını tutanların sözlerinin geçtiğini, günümüz siyaset anlayışında bu kısmen değişse de kamuoyundaki algı değişmedi, o yüzden siyasetçilerimizin siyaset kalitesini yükseltme gayreti içinde olmalılar dedi. İş adamları için Siyasetin önemine vurgu yapan Kurt siyasi gelişmeleri yakından takip etmeleri gerektiğini, ekonomik dengelerin siyasi istikrarla şekillendiğini bu noktada MÜSİAD Gebze şubesi olarak bölge, ülke ve dünyadaki siyasi oluşumları, gelişmeleri takip ederek ekonominin gideceği noktaları analiz etmeye çalıştıklarını belirtti. Yatırım, istihdam ve üretim'deki artışa bağlı olarak milli gelirdeki yükselmenin iş adamlarımızın ve siyasetçilerimizin ortak gayretiyle mümkün olacağını belirten Adnan Kurt, Türkiye'nin dünyada söz sahibi olması için çalışan her kurum, kuruluş, siyasi partinin fikirlerini önemsediklerini ve bir araya gelerek istişarelerde bulunmaya çalıştıklarını ifade etti. Kendilerini ağırladıkları için Cemelettin Kaflıya teşekür edilerek ziyaret sonlandırıldı.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.