1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. İstanbul’da Nöbetçi Eczaneler Hangileri
İstanbul’da Nöbetçi Eczaneler Hangileri

İstanbul’da Nöbetçi Eczaneler Hangileri

Nöbetçi eczaneler, normal eczane çalışma saatleri dışında hizmet veren işletmelerdir.

A+A-

İstanbul’da Nöbetçi Eczaneler Hangileri

Nöbetçi eczaneler, normal eczane çalışma saatleri dışında hizmet veren işletmelerdir. Eczanelerin nöbetçi olmasıysa bir sıraya bağlı şekildedir. Bu sıra Eczacı Odası tarafından belirlenir. Bu oda her kendisinde kayıtlı olan eczacıları belirli ve periyodik bir sıra ile görevlendirir. Nöbetçi eczane bilgileri de yine odanın web sayfasından yayınlanır. Yayınlanan bilgiler arasında nöbetçi eczanenin konumu açık bir şekilde belirtilir. Bu uygulamanın amacı vatandaşlara yardımcı olmaktır. Nöbetçi eczane sayılarıysa şehrin veya ilçenin ne kadar büyük olduğu göz önüne alınarak belirlenir. Küçük ölçekli ilçelerde bir tanesi nöbetçi eczane sayısı yeterli olurken, orta ve büyük ölçekli ilçelerde sayı artmaktadır. Tüm nöbetçi eczaneleri kolay bir şekilde TRNöbetçiEczane sitesinden öğrenebilirsiniz. 

Nöbetçi Eczanenin Görev Sorumlulukları 

Nöbetçi eczane ya da normal saatler içinde çalışan herhangi bir eczane kamu görevi üstlenmektedir. Bu nedenle belli bir disiplin içinde çalışılması gerekir. Eczacıların uyması gereken kurallar ve dikkatli olunması istenilen hususlar Eczacılar odası tarafından belirlenir. Eczanelerse belirlenen kurallara ve dikkat edilmesi istenen hususlara harfiyen uyar. Yine oda tarafından yapılan düzenleme ile nöbetçi eczane dışında, hiçbir eczane nöbet saatler içinde faaliyet gösteremez. Bu kural ile haksız rekabetin önüne geçilmekte ve düzen oluşturulmaktadır. Eczaneler oda tarafından belirlenen kurallara aykırı hareket etmeleri halinde düzenlemede yer alan şekilde yaptırıma maruz kalır.

Nöbetçi Eczaneyi Nasıl Öğrenebilirim 

Nöbetçi eczanenin hangisi olduğu bilgisine ulaşmak için temelde iki tane seçenek bulunur. Bunlardan ilki kapalı olan eczanelerin camları veya levhalarıdır. Bu bölümlerde o gün nöbetçi olan eczanenin açık adres bilgileri kamuoyu ile paylaşılır. Bunun yanında nöbetçi eczaneyi öğrenmek isteyenlerin başvurabileceği diğer yöntem ise internettir. Gelişen teknoloji her alandı olduğu gibi eczacılık alanını da yakından etkilemiştir. Eczacı odası bu gelişen sürece ayak uydurmuş ve o gün nöbetçi olan eczane bilgilerini internet üzerinde paylaşmaya başlamıştır. Burada amaç kamuoyunun mağdur olmasının önüne geçmek ve vatandaşların kısa zaman içinde bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmaktır. Sizde nöbetçi eczane bilgilerine ihtiyaç duymanız halinde https://www.trnobetcieczane.com/ilce/istanbul-gungoren-nobetci-eczaneler/ adresinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Güvenilir olan site aynı zamanda oldukça pratik ve anlaşılır şekilde edilmiştir. 

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.