1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Güzel Bir Kızla Nasıl Konuşulur?
Güzel Bir Kızla Nasıl Konuşulur?

Güzel Bir Kızla Nasıl Konuşulur?

Belki çok yakışıklı bir erkeksin ama bu yazımızı okumaya başladın ise o zaman sende de bir çekingenlik ve reddedilme korkusu olduğu ortadadır.

A+A-

 

İşte bu nedenle bu yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabileceksin bu nedenle de sonuna kadar okumanı tavsiye ediyorum. Birazdan bahsedeceğimiz konuları gördüğünde ve taktikleri uyguladığında kazanacağın şey de şu olacak. Artık bir kızla çok rahat bir şekilde tanışabilecek ve konuşabileceksin. Yok, ben bunları yapamam dersen zaten hoşlandığın kızla konuşamıyorsun ve konuşamamaya devam edeceksin.

Genelde bir kızla konuşamamanın en büyük nedenlerinin başında giriş bölümü gelir. Acaba karşına geçtiğimde ne diyeceğim sorusu seni endişeye düşürdüğünden konuşmaktan çekinirsin ya da aklında reddedilme korkusu vardır. Acaba ben konuşmak istediğimde beni reddederse orda ne yapacağım. Tüm bunlarında ötesinde ya beni terslerse düşüncesi vardır.

İşte bu yazımızın tamamında tüm bu sorunlarında bir çözümünün olduğunu bil ve endişe etme. Unutma ki burada yazılı olan şeyler tamamen tecrübeye dayalı yani öyle sizi motive etmek ya da pof poflamak için söylenmiyor bu nedenle de kafanızda hiçbir şekilde soru işareti kalmasın. Çekingenlik ve konuşma korkusunu nasıl yenersin onlara değinelim. Şimdi ilk yöntemle girelim yazımıza.

Fikrin Önemi

İlk olarak tanışmak için bir fikir gerektiğini unutmamalısınız ve kafanızdaki fikrinizi de doğru bir şekilde aksettirebilirsen kızın seni reddetmesi zaten sıfırdır.  Ayrıca bu dışarıdan bakanlar içinde rahatsızlık vermeyecek bir durumdur.  Fikir güzel ise her zaman sizi karizmatik ve çekici yapacaktır. Kafan karıştı değil mi fikirle nasıl kızla tanışılır diye. O zaman sana bir örnekle yanıt vereyim.  Kızın yanına gittiniz doğrudan senden hoşlanıyorum demek yerine ona bir konuda senin fikrini almak istiyorum biz tartıştık ama net bir sonuca varamadık. Tartıştığımız konu ise şu kızlar mı daha çok yalan söylüyor erkek mi? İşte bu fikir kızında harekete geçmesine neden olacaktır. Çünkü onların her konuda bir fikri vardır.

Büyük bir ihtimalle sana vereceği yanıtı söyleyeyim erkekler olacaktır. Ama sizi ilk kez gördüğü içinde “siz anketçi misiniz?” sorusunun önüne geçmeniz gerekiyor. Bundan sonra yapmanız gereken şey fikri çok uzatmamak yani en fazla 1 dakika içerisinde farklı bir konuya giriş yapmanız gerekiyor. Çünkü bu soru hem çetrefilli hem de bir müddet sonra sıkıcı bir hal alacaktır. Fikirle giriş ciddi anlamda önemli bir konudur.  Bunu ister tek bir kızla konuşurken yapabilirsiniz isterseniz de toplu kız gruplarının arasına dalıp yapabilirsiniz. Bir de şöyle düşünün ne kadar kalabalık kız ortamıysa o kadar eğlenceli bir hal alacaktır ve siz o kadar rahatlayacaksınız.

İkinci olarak ise direk konuya giriş. Eğer ki yukarıdaki fikir sana çok ışık tutmuyor ve seni yansıtmıyorsa o zaman direk olarak söze girmelisin. Bazı insanlar vardır olayların çok fazla detayına girmek istemez hatta girdikçe eline yüzüne bulaştıracağı endişesi yaşayacaktır. Bu sebepten direkt olarak bir kıza nasıl çıkma teklifi edilir sorusunun cevabını aramaktadır. Bunun en etkili tarafı sıcak samimi ve dürüst olmasıdır. Çünkü bazı kızlar vardır onlar netlik sever. Lafı kıvırtmadan direkt olarak yüzlerine çarpılması ya da sizin yüzünüze lafı çarpmayı tercih ederler. İşte direk olarak lafa girişte bu kızları etkilemede önemli rol oynar. Ama buradaki anahtar kelime sizin dürüst ve samimi olmanızdır. Kız bu durumun aksini hissettiği anda sizden uzaklaşacaktır.  Bunu da ilk görüşte başarabilmek sizin karakterinizle alakalı bir durumdur. Bazen mimikler o kadar güzel bir şekilde her şeyi özetler ki siz bir şey yapmanıza bile gerek yoktur. Kızın yanına gittiğinizde hiçbir zaman ezik gibi durmayın. Unutmayın ki siz istediğinizi oraya almaya gittiniz ve doğru yaptığınızda da zaten alacaksınız. Kısacası bir erkek gibi davranın ve olduğunuz gibi görünüp konuşun.

Son olarak ise duruma göre hareket etme seçeneğini kullanın. Bazen ilk gördüğünüz bir kızla ya da daha öncesinden tanıyorsunuz ama bir türlü konuşamadığınız kızla öyle fırsatlar yakalarsınız ki bunu kesinlikle değerlendirmeniz gerekir. Zamanlamayı gayet iyi bir şekilde kullanmalısınız. Yanlış bir yerde yanlış bir hareket her şeyin suya düşmesine neden olabilir. Bu nedenle aceleci değil de olayı akışına bırakmanızda fayda vardır.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.