1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. GENÇ MÜSİAD
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

GENÇ MÜSİAD

A+A-

Şimdi ki gençler çok şanslı. MÜSİAD kurulduğunda bizde gençliğin bitiş sınırındaydık. Belli başlı birkaç STK vardı onlara da bizler gidemiyorduk. Bugün bunların sayısı oldukça fazla. 1990 kurulan MÜSİAD da bugün alt kadroları olan gençlik yapılanmalarını bile başarıla yürüten bir kuruluş oldu. Geçtiğimiz Pazar günü de Gebze Genç MÜSİAD’ın 2. Olağan kongresi vardı. Bilmeyenler için bir hatırlatma yapalım, MÜSİAD ilk kurulduğunda karşı çıkan bir sürü zevat Müslüman iş adamları derneği diye yaftalamaya kalktılar ama açılımı “müstakil iş adamları derneğidir”. Genç MÜSİAD da yeni nesil girişimci gençlere tecrübelerini aktarmak, genç nesle sanayideki bilgilerini aktararak onları yeni kuruluşlara teşvik etmek için kurulmuş bir dernek. 
Kur’anı kerim tilavet ve multivizyon gösterisiyle başlayan Gebze Genç MÜSİAD genel kurulu yaş sınırından dolayı süresi dolan Serkan Beyaz yerine Ümit Akın’ın seçilmesiyle tamamlandı. Slayt gösterisinde de Kur’an-ı referans aldıklarını beyan eden açıklamaları beni fazlasıyla memnun etti. Geleceğimiz olan pırıl pırıl gençlerin ülke meselelerine kafa yoruyor olması, çözüm için girişimler de bulunması ve her şeyden önemlisi sadece dünyevi değil uhrevi olarak da gelişime katkıda bulunmaları gelecek için ümit var bir durum. Kendilerini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. İnşallah fikirleri ve zikirleri uymak istedikleri ölçüye riayet eden şahsiyetler olarak geleceği inşa eden nesiller olurlar. 
Yönetimlerindeki genç arkadaşların çoğunu yakinen tanıyorum, hepsi de pırıl pırıl gençler, bir kısmını da sima olarak bir çok yerde gördüm ve burada daha yakından tanımak nasip oldu. Özellikle gazeteci arkadaşları uzun süreden beri tanıyorum. Etkinliklerini tanıtmak acısından aralarında gazeteci gençlerin olması tabi ki iyi bir şey, ne var ki toplumda en çok dikkat etmesi gerekenler de onlar. Zira yazdıkları ile artık sadece gazetelerini değil temsil ettikleri gençleri ve derneklerini de temsil ediyorlar. Bu konu da faaliyetleri hakkında kendilerinden daha çok bilgi bekliyoruz. En çok ta slayttaki söylemleri ile ilgili haberlerini bekliyoruz. 
Bir de anekdotla bu konudaki görüşlerimizi yazıp yazıyı sonlandıralım. 14:00 başlayacağı duyurulan kongre saat 15:00 da ancak başlayabildi. Malum 14:27 ikindi namazı. Sanırım millet vekilimiz sayın Cemil Yaman ve MÜSİAD üst yöneticileri ikindi namazını eda ettikten sonra katıldıkları için programda o zaman başlaya bildi. Ben de bu arada nikah salonlarının olduğu yerdeki mescitte güvenlik görevlileri ve zabıta arkadaşlarla namaz görevimizi yerine getirdik. Nereden çıktı şimdi bu diye sormayın. Kur’an-ın referans olarak alındığı bir ülke de saatler ve zaman da ona göre ayarlanmalı diye düşünüyorum. Malumunuz günlerden Pazar ve etkinliklerin bol olduğu bir gün. Bütün etkinlikler namaz saatlerine göre ayarlanırsa hem herkes namazını rahat rahat eda eder hem de başka programlara vakit ayırmış olur. Genç kardeşlerim acizane bir uyarı olarak kabul buyursunlar.   
Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile..

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.