1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Gelecek Partisi’nden AK Parti ve MHP’ye çağrı: Türkiye, iktidarın ortağının mafya olduğu bir ülke haline gelemez
Gelecek Partisi’nden AK Parti ve MHP’ye çağrı: Türkiye, iktidarın ortağının mafya olduğu bir ülke haline gelemez

Gelecek Partisi’nden AK Parti ve MHP’ye çağrı: Türkiye, iktidarın ortağının mafya olduğu bir ülke haline gelemez

Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın uğradığı saldırının ardından Gelecek Partisi yönetimi olağanüstü toplandı.Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mente, partisi adına bir açıklama yaptı.

A+A-

Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın uğradığı saldırının ardından Gelecek Partisi yönetimi olağanüstü toplandı. Sonrasında bir kamuoyu açıklaması yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İletişim Başkanı Mustafa Mente, “Başta Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli olmak üzere iktidar ortaklarının da bir açıklama yapmasını saldırıyı kınamasını ve failleri bulmasını bekliyoruz” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve gazeteciler Mehmet Orhan Uğurluoğlu ile Afşin Hatipoğlu’na yönelik saldırının ardından Gelecek Partisi yönetimi olağanüstü toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının arından açıklama yapan Gelecek Partisi İletişim Başkanı Mustafa Mente, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulundu.

Siyasi parti temsilcilerine, saldırının ardından gösterdikleri dayanışma için teşekkür eden Mente, “Başta Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli olmak üzere iktidar ortaklarının da bir açıklama yapmasını, saldırıyı kınamasını ve failleri bulmasını bekliyoruz” dedi ve şunları söyledi:

Siyasetçiler doğrudan saldırılar ile tehdit edilmektedir

Türkiye karanlığa gömülmeyecek demokrasi ve hukuk kazanacak. Türkiye’yi 1990’lı yılların faili meçhulleriyle anılan karanlık günlerine götürmek isteyenler bugün Ankara’da üç dönem milletvekilliği yapmış ve partimizin genel başkan yardımcısı Selçuk Özdağ’a ve gazeteciler Mehmet Orhan Uğurluoğlu ile Afşin Hatipoğlu’na saldırarak bize gözdağı vermeye çalışmışlardır. Bu saldırı göstermiştir ki siyaset alanı kaba güç ile daraltılmak istenmekte ve siyasetçiler doğrudan saldırılar ile tehdit edilmektedir. Gelecek Partisi sivil siyasetin savunucusudur. Her türlü vesayetin ve antidemokratik davranışların karşısındadır.

Türkiye iktidarın bir ortağının mafya olduğu bir ülke değildir

Avrupa Birliği yolunda reform yapmak istediğini sürekli iddia eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve hükümetine çağrımız şudur. Siyasetçilere ve basın mensuplarına saldıran failleri ve onlara talimat verenleri bulun ve adalete teslim edin. Türkiye iktidarın bir ortağının mafya olduğu bir ülke değildir ve böyle olmasına da asla izin vermeyeceğiz. Siyasi parti yöneticilerinin bu saldırı karşısında gösterdiği dayanışmaya teşekkür ediyoruz. Gerek telefonla arayarak gerekse sosyal medya üzerinden saldırıyı kınan açıklama yapan tüm duyarlı siyasetçilere ve vatandaşlara teşekkürü bir borç biliyoruz. Başta Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli olmak üzere iktidar ortaklarının da bir açıklama yapmasını saldırıyı kınamasını ve failleri bulmasını bekliyoruz. Bu saldırı karşısında sessiz kalan her siyasi yetkilinin zımnen bu saldırıya destek verdiğini ve ileride olabilecek siyasi terör saldırılarına da teşvik edici rol üstleneceklerini bilinmesini istiyoruz.

Bu tür saldırılara, çapulculara, mafyavari kişilere asla pirim vermeyeceğiz

Partimizin genel başkan yardımcısına ve gazetecilere yapılan saldırıları haber bile yapamayan medyanın durumunu ise milletimizin derin vicdanına havale ediyoruz. Demokrasi bir iklimdir. Özgür ifade ve iktidar olmak için siyaset yapmak ise bunun vazgeçilmez şartıdır. Görüyoruz ki bu iklimi zehirlemek isteyen, bizleri nefes alamaz hale getirmek isteyen karanlık odaklar var. Demokrasi iklimimizin zehirlenmesine milletimizin desteği partimizin yöneticileri ve teşkilatlarımızın cesur ve kararlı duruşlarıyla asla izin vermeyeceğiz. Gelecek Partisi, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz’un ateş çemberinden geçmiş cesur siyasetçilerin kurduğu bir partidir. Bu tür saldırılara, çapulculara, mafyavari kişilere asla pirim vermeyeceğiz ve asla boyun eğmeyeceğiz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.