1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Engelli ve Yaşlı Merdiven Asansör Fiyatları ve Avantajları
Engelli ve Yaşlı Merdiven Asansör Fiyatları ve Avantajları

Engelli ve Yaşlı Merdiven Asansör Fiyatları ve Avantajları

Engelli ve yaşlılar için günlük yaşamlarını kolay hale getirmek için çok pratik olan merdiven asansörü fiyatları sayesinde de ekonomik çözümler sunmaktadır.

A+A-

Engelli ve Yaşlı Merdiven Asansör Fiyatları ve Avantajları

Engelli ve yaşlılar için günlük yaşamlarını kolay hale getirmek için çok pratik olan merdiven asansörü fiyatları sayesinde de ekonomik çözümler sunmaktadır. Üst katlar arasında iniş ve çıkış imkânının oluşmasını sağlayan bu merdivenler özellikle yaşlılar ve engelliler başta olmak üzere merdiven kullanımında zorlananlar için büyük kolaylık sağlar. Dayanıklı yapıları sayesinde de uzun ömürlü kullanım olanağı yaratarak ekonomik açıdan da tasarruf olanağı vermektedir. 

Merdiven Asansör Fiyatları 

Merdiven asansörü fiyatları tercih edilecek model tipine, hattın uzunluğuna ve merdivenin yapısına göre değişmektedir. Genel olarak 1 katlı olan ve herhangi bir dönüşü olmayan merdivenler için fiyatlar 1800 ile 2200 Euro arasında olmaktadır. 1 katlı olan ancak Y veya U şeklinde dönüşe sahip olan merdivenler için ise fiyatlar 5 ilâ 6 bin Euro arasındadır. 

Merdiven asansörü fiyatları kat sayısına göre değişmektedir. 2 katlı U dönüşüne sahip olan yapılar için 7 ile 10 bin, 3 katlı U dönüşüne sahip olan yapılar için 8 ile 12500 Euro, 4 katlı ve U dönüşüne sahip yapılar için 10 ilâ 14 bin Euro, 5 katlı U dönüşüne sahip olan yapılar için ise 13 ile 18 bin Euro arasında fiyat farkı olmaktadır. 

Yüksek giriş ve düz tip merdivenler için ise 5 metreye kadar olan merdiven asansörün fiyatı ile 3200 Euro’ya kadar çıkabilmektedir.

Merdiven asansörünün yararları göz önünde tutulduğunda fiyatlarının oldukça uygun olduğu görülecektir. Özellikle yaşlılar ve engelliler için hareket kabiliyeti son derece kısıtlandığından katlar arasında hareket edebilmeleri ancak merdiven asansör ile mümkün olmaktadır. Asansör merdiven son derece konforlu, güvenli ve rahat hareket edebilme özelliği taşır. Kullanıcı, konsol kısmına oturarak merdivenin hareketi ile iniş veya çıkış yapabilir. Ekstra bir çaba göstermesine gerek bırakmayan bu asansör modelleri günlük yaşam için son derece idealdir. 

Merdiven Asansörü Kullanmanın Yararları Neler?

Yaşlı ve engelli asansörü kullanmak hareket açısından güçlük yaşayanlar için kolay, rahat ve sorunsuz şekilde hareket edebilmelerine olanak tanır. Dış ve iç mekânlarda kullanıma uygun olan bu modeller düz, dönüşlü ve sahanlıklı olarak merdiven tipine göre uyarlanabilmektedir. Ray üzerinde çalıştığı için de kullanım sırasında son derece rahat şekilde hareket eder. Özellikle raydaki platformda kolayca hareket etmesi kullanıcının güvenliğinin sağlanması açısından da önem taşır. 

Kullanım dışında kapalı olduğundan merdiveni kullanan diğer kişilerin de rahatsız olmasının önüne geçmektedir. Böylece asansör kurulmuş olan merdiven için herhangi bir sorun çıkmaz ve diğer kişilerin kullanımı bakımından da uygunluk sağlanır. Estetik açıdan da beklentileri en iyi şekilde karşıladığından merdivenin ya da alanın genel görünümüne zarar vermez, görünümü destekleyerek tamamlar. 

Montajının kolay bir şekilde yapılması da merdiven asansörü çeşitlerinin avantajları arasında sayılabilir. Kurulum sonrasında herhangi bir sorun veya risk oluşturmayacak şekilde kullanım olanağı sunar. Böylece uzun ömürlü şekilde her zaman kullanıcıların beklentilerine yanıt verir. Katlar arasında iniş ve çıkışı sorunsuz, rahat ve konforlu hale getirdiği gibi aynı zamanda uzun ömürlülüğü göz önünde tutulduğunda maddi açıdan da tasarruf olanağı yaratmış olur. 

Merdiven asansörlerinin bir diğer avantajı da kullanıcılarının başkasına ihtiyaç duymadan sistemi kullanabilecek olabilmeleridir. Herkesin rahatlıkla kullanabilmesi için kompakt tasarıma sahip olan modeller böylece herhangi bir sorun veya rahatsızlık yaşanmadan her zaman kullanıcılarının beklentilerine yanıt verir. Mekânları yaşlı ve engelliler için uygun hale getirdikleri için de ev değiştirme gibi sorunlardan uzak kalınmasını da sağlayarak avantaj oluşturur. 0236 231 77 11 telefon numarasından Nart Lift Erişim Sistemleri uzman kadrosuyla iletişime geçebilirsiniz.

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.