1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Çatlasa dünyanın sabır taşları
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Çatlasa dünyanın sabır taşları

A+A-

Ah Halep ah, senin yüreğindeki ateşten çıkan dumanları bu gafil kafalar görüyor mu sanıyorsun?

Biz elli yıldır Filistin’e yapılan zulmü görmedik.

Ace Sumatra, Filipinler, Doğu Türkistan, Arakan, Moro, Çeçenistan, Somali, Mısır, Afganistan, Saraybosna hangisini sayayım sana?

Biz bunların hiç birini görmezden geldik. Şu paçavraya dönmüş yürekle seni mi göreceğiz?

Sen ki bu gördüğün ilk zulüm değil, ilk soykırım değil. Baba Esad’da seni ara ara kimyasal silahla zehirlemişti de bütün dünya sessiz sedasız seyretmişti senin katledilişini.

Sadece bunlar mı?

Osmanlı yıkıldıktan sonra Emperyalistlerin İslam coğrafyasına yerleştirdiği jandarmaları senin durumunda olan her beldeye bu zulüm ve işkenceyi reva görüp efendileri adına gerçekleştirmişlerdi.

Nerede bir kıpırdanma, nerede bir özgürlük şarkısı yükselse hemen oraya müdahale edip, sen misin bize karşı gelen, sen misin bizim efendiliğimize karşı gelip kainatın efendisi Hz. Muhammed’in (SAV) arkasından giden diye hürriyet şarkısını burnumuzdan fitil fitil getirdiler.

Hadi bunların hepsini anladık da anlayamadığımız bizden görünüp de Emperyalist uşaklığı yapan sözüm ona adı İslami örgüt denen şarlatanları hiç mi hiç anlayamadık. Biz ne zaman bir yerleri yurt edinmeye, kaldık, ne zaman inancımızı özgürce yaşayacağımız devletler kurduk işte o zaman kudurdular. İçimizde hain yetiştirerek bizi bize kırdırarak yok etmeye çalıştırlar.

Artık modern Lawrence’ler de kendilerini gizlemiyor.

 Açıktan dost görünen düşmanların arasına girip mazlum ve masum bölge halkına  katliamı birlikte organize edip, birlikte saldırıyorlar. 

Elimiz kolumuz bağlı Filistin’im, elimiz kolumuz bağlı Halep, elimiz kolumuz bağlı Türkistan’ım, elimiz kolumuz bağlı Arakan’ım, elimiz kolumuz bağlı Myanmar’ım, elimiz kolumuz bağlı Somali’m, elimiz kolumuz bağlı Çençen’yam, daha adı aklımıza gelemeyen, ya da her şeyi unuttuğumuz gibi zamanla bize unutturulan bölgelerdeki soykırımlara duadan başka bir şey yapamıyoruz.

Biliyor musunuz, Suriye’de, Irak’ta, Filistin de, Türkiye’de ve dahi zulmün kol gezdiği yerler de ölen sizler değilsiniz, sizin şahsınızda insanlık ölüyor, ruhlar ölüyor, duygular ölüyor, vicdanlar ölüyor, merhamet ölüyor, orta da ruhsuz, vicdansız, merhametsiz cesetler dolaşıyor. Bunca zulümlere sessiz kalışımız bundan.

Artık çatlasa diyorum dünyanın sabır taşları, dürülsün defteri zulümün bir bir.

Yoksa!

Yoksa sizin bu haykırışınız Gayretullaha dokunursa korkarım ki Rab(bimiz) bizi terbiye etmesini de çok iyi bilir.

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.