1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Bakım Nedir Medyum Bakımı Yaptırmak
Bakım Nedir Medyum Bakımı Yaptırmak

Bakım Nedir Medyum Bakımı Yaptırmak

Bakım işlemi, havas alimlerince neredeyse dünya tarihi kadar eski olan büyü ve büyü yapımı, büyü çözümü ve hatta kişilik analizi için kullanılmış bir görü usulüdür.

A+A-

 

Bakım işlemi, havas alimlerince neredeyse dünya tarihi kadar eski olan büyü ve büyü yapımı, büyü çözümü ve hatta kişilik analizi için kullanılmış bir görü usulüdür.

 

Bu görü usulü, aslında bilinmeyene bir kapı açmak, merak edileni öğrenmek ve anlatılan olayların gerçekliğini teyit etmek amacıyla kullanılır. Bakım usullerinin kullanılmasında etkili olan en önemli olgu ise kuşkusuz büyüdür. Büyü bulunduğu her ortama birazcık endişe ve kuşku, hatta korku; bazı durumlarda ise merak ve umut doğrulabilen bir sentezdir. Kişinin beklentisi ne yönde ise ona göre çalışmaya başlayacaktır büyü…

Bakım kelimesi son yıllarda özellikle metafiziksel konular söz konusu olduğunda sorgulanan bir konu olagelmiştir.

Bakım her ilim insanının kendi usulünce ele aldığı ve kendi ilmi dahilinde gerçekleştirdiği bir eylemdir.

 

Bakımı Kimler Yapar?

Bakım; medyum bakımı, hoca, metafizik uzmanı, vefk uzmanı gibi kişilerin bulundukları ortam ve istedikleri konu hakkında kendi usullerince açılan bir davettir.

Bakım, tek başına gerçekleştirilen bir kavram değildir. Bakım konusunda bilinmesi gereken en önemli ve belki de en tehlikeli nokta işte burasıdır. Bakım yapmak için mutlaka ve muhakkak, altını çizerek belirtmek istiyoruz kesinlikle diğer alem de adı verilen, boyut ötesi alemle ilişkide olunması gereklidir. Boyut ötesi de adı verilen ve islam dininde adı Cinler Alemi olan bu alemden bilgi alınmadıkça bakım yapılmaz, yapılan bakımın gerçekliği olmaz. Çünkü cinler, geçmişi ve yapılanı bilir; yaradılışları ve doğaları gereği gizli ve saklı kalmış gerçeklere, bilinmeyen bazı konulara ulaşabilir, ilim ve havas uzmanı olan insanlara bu konuları bakım esnasında aktarabilir. Aktarılan bu bilgilerin gerçekliği, havas alimi ya da metafizik uzmanı, medyum ve hocanın bu varlıklarla nasıl bir ilişkide olduğu gerçeği ile doğru orantılıdır.

 

Dolayısı ile, iyi bir bakım olmadıkça; sorulan soruların ya da merak edilen konuların gerçekliği belirlenemez. Belirlenemeyen bir gerçeklik, varsayımdır. Kendine saygısı olan ve insanlara karşı hatta yüce yaratıcıya karşı korkusu olan bir ilim uzmanı asla bir varsayım üzerine hareket etmemelidir. Varsayımlar gerçekliği ispat etmek için bulunurlar ve gerçekliği ispat edilmeye bir konu ve yaratılmış hiçbir canlı hakkında hüküm vermek ve hatta yalan yanlış bir konu ile ilgili büyü ve benzeri bir uygulama yapmak son derece yanlış ve tehlikeli bir durum olacaktır. Ancak son yıllarda sıkça karşılaştığımız bu durum, maalesef tehlikeli bir şekilde ilerliyor.

 

Maalesef diyoruz çünkü, sürekli kendini ilim insanı olarak etiketleyen kimselerin tuzaklarına düşen insanların inançları ile oynanarak sömürülen bir karmaşa yaşanıyor ve kişilerin beklentilerinden ziyade, kendilerini medyum ya da hoca diye tanıtan bu kimselerin yaptıkları yanlışlıkların insan ruhunda bıraktığı izlerin silinmesi son derece büyük bir zaman alıyor; hem emek, hem de umut hırsızlığından bir farkı olmayan bir durum hakkında danışanlarımızı ve ziyaretçilerimizi uyarmayı insanlık görevi olarak görüyoruz ve ilmine, bilgisine, deneyimine güvenmediğiniz; tanımadığınız kimselere güvenmemenizin önemini bir kez daha belirtmek istiyoruz.

Medyum bakımı konusunda detaylı makaleleri, resmi ruhsatlı dürüst güvenilir deneyimli Medyum Zeynel Eroğlu yorumuyla okuyabilir danışabilirsiniz.

https://www.medyumca.com/bakim-nedir/

 

 
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum