1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. ASM’lerde Aşı Yapan Sağlık Çalışanları Yok Sayılamaz
ASM’lerde Aşı Yapan Sağlık Çalışanları Yok Sayılamaz

ASM’lerde Aşı Yapan Sağlık Çalışanları Yok Sayılamaz

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker,Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret etti.

A+A-

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker,Ali Kahya Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan Kocaeli Aile Hekimleri Dernek Başkanı, Türk Sağlık Sen Kocaeli Aile Hekimleri Komisyon Başkanı Aile Hekimi Recep Pehlivanı görevinin başında ziyaret etti. 

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Şube Başkanı Çeker; “Sağlık Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren hastanelerde Covit-19 Pandemesinin bertaraf edilmesi amacı ile aşılama çalışmalarına katılan sağlık personelinin ek ödemelerinin artırılması için 17.06.2021 tarihinde Sağlık Bakanı adına Kamu Hastaneleri Genel Müdürü genelge yayınlayarak aşı odalarında görev yapan sağlık çalışanlarını 4 aylık ilave ek ödeme kapsamına alınmıştır.

Sağlık Bakanlığının yok sayması kabul edilemez

Yapılan düzenleme yerinde olmakla birlikte Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) aşı yapan sağlık çalışanlarının Aile Hekimleri ve Aile Sağlık Çalışanları yok sayılmıştır.  Vatandaşımızın sağlık hizmeti almak için ilk baş vurmuş olduğu ASM de görev yapan sağlık çalışanlarını Sağlık Bakanlığının yok sayması kabul edilemez.  

Sağlık Bakanlığı bir düzenleme yaparken çalışanlar arasında ayrıma yol açacak usulleri artık bırakmalı, tüm çalışanları kapsayacak makul, adil ve eşit düzenlemeleri hayata geçirmelidir. ASM’lerde aşı yapan sağlık çalışanları içinde ivedilikle  gereği yapılmalıdır.

ASM çalışanlarının da emeği inkar edilmeyerek,ekonomik destek için gayret gösterilmelidir

Ayrıca günde 1 milyonun üstünde aşı yaparak pandemideki kahramanlıklarının yanına aşılama için olağanüstü gayretlerini de ekleyen sağlık çalışanlarının hakkı verilmeli, mağduriyetlerine çözüm üretilmelidir.
Kahraman sağlık ordusunun gücüne herkes inanıyor ve güveniyor, Sağlık Bakanlığı ve Sayın Bakanımızda bu ordunun sorunlarını çözmeli, taleplerini karşılamalı ve beklentilerini gerçekleştirmelidir. 

Sağlık çalışanlarının hizmetine ve hızına yetişmek çok zor ama  ASM çalışanlarının da emeği inkar edilmeyerek, yok sayılmayarak gerekli ekonomik destek için gayret gösterilmelidir. “ Diyerek sözlerini sonlandırdı.
                                                                                                                  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.