1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Anlatamazsınız
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Anlatamazsınız

A+A-

2021 Meclis bütçe görüşmelerinde CHP lideri sayın Kılıçtaroğlu kurumlarda ikinci, üçüncü tam beş maaş birden alan var dedi. Buna tek cevap cumhurbaşkanlığı iletişim başkanı sayın Altun’dan geldi. İletişim başkanlığı dışındaki görevlerin hiç birinden maaş almadığını söyledi. Eşinin de sadece bir kurumdan maaş aldığını açıkladı. Siyaset öyle hızlı dönüyor ki CHP kanadından buna karşı cevap geldi mi bilmiyoruz. Gelirse onu da yazarız.

Ancak ne var ki sayın Altun bunu kimseye anlatamazsınız. Hele ki CHP’ye hiç anlatamazsınız. Koca  dünyanın kavgasını verdiği paranın devlet çarkında nasıl döndüğünü en iyi onlar biliyor. Bütün dernek, vakıf, sendika gibi para kaynaklarının hepsinde yer aldıkları için de buna yabancı değiller. En kıytırık bir sendika da bile toplantı yapıp oturum parası adı altında nemalanmaların hesabını soran yok ki en baba kurumlarda bu işler bedava yapılsın. 

Tek garabetleri iddia ediyorlar ama ispat edemiyorlar. Halbuki ana muhalefetsiniz, istediğiniz belgelere ulaşabilirsiniz. Aynı iddialar yüksek istişare kurulu üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç içinde geçerliydi, o da para almadığını söylüyordu. Üzerinde hiç durulmadı bile. Arınç’ın başını Demirtaş ve Kavala yedi. 

Biliyorsunuz asgari ücret tespit komisyonu 4 aralıkta ilk toplantısını yaptı. Disk başkanı Arzu Çerkezoğlu 2021 için asgari ücretin net 3800 tl olmasını talep etti. Çerkezoğlu’nun veya diğer sendika başkanlarının maaşı ne kadardır bilmiyoruz ama hükümetin bu talebi kabul etmeyeceğini onlarda biliyor. İşçiye verecekleri cevap, isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara, biz istedik vermediler diyecekler. Sendikalar her hâlükârda işçiyi avutmak için var olduklarından işçiler de çıkıp ellere var da bize yok mu diyemeyecek. İşçiler de biliyor ki aylık gelirleri 10 bin 20 bin liraların üzerinde sendika ağaları mı istedikleri rakamı alacaklar?

Yukarıdakiler bir birlerini anlamıyor ki işçinin geçim sıkıntısını anlasınlar, sendikalar da dert anlatsın. CHP’nin derdine bakın bizim de uğraştığımız şeye bakın. Anlatamazsınız sayın Altun!

Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.