1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Alâeddin Kurt Hizmet Derneği
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Alâeddin Kurt Hizmet Derneği

A+A-

Derneğin dün akşam Ramada hotelde düzenlenen ve GTÜ Haluk Gürgün’ün konuşmacı olarak katıldığı, 'Hayalleri hakikate taşımak' adlı konferansa katıldım. Dernek başkan vekili Celalettin Kurt beye nazik daveti için şahsım ve gazetem adına teşekkür ediyorum. Uzun süre bu tür etkinliklere katılmıyordum, başkanı Celalettin beyin davetini kıramadım ve katıldım, iyi ki de katılmışım. Hem çoktandır görmediğim arkadaşları gördüm hem de yep yeni bilgiler elde ettim.

Alaeddin beyi şahsen hiç tanımadım. Bir defasında benzinlikte karşılaştık ve sadece merhabalaştık. O zamanlar her hangi bir gazete de yazmıyordum. Dün akşam hakkında verilen bilgileri duyunca yakında tanımamanın ezikliğini hissettim içimde. Dile kolay, dört yüzün üzerinde proje ve bunun büyük çoğunluğu da Gebze’ye kazandırdıkları eserler. Vefatından bugüne aradan geçen on sekiz yıldır bu tür etkinlik yapıldı mı bilmiyorum ama yapılmamışsa da hem çok ayıp edilmiş hem de çok büyük eksiklik. Umarım bundan sonra bu tür etkinliklerle Gebze’ye ve ülkeye hizmet eden insanlara vefa borcu olarak daha çok anılmaları sağlanır. Bizlerde takipçisi olur, bilmeyenlere köşemizden iletiriz.

Bunlar güzel etkinlikler hiç şüphesiz ancak bu tür etkinliklerin bir de bizim eleştireceğimiz eksik yönleri var ki onu da biz buradan iletelim ki daha hassas davranılsın. Öncelikle programların başlama saatine çok özen gösterilmiyor bu büyük eksiklik. Tamam konuşmacıların yoğun programlarında dolayı gecikmeleri söz konusu ancak öncesinde planlanan konuşmalar icra edilip kayıp zaman telafi edilebilir. Zaten genel duyurular bir konu veya şahıs üzerine yapılır ama nedense araya birden fazla konu ve konuşmacı monte edilir. Bizim açımızdan sıkıntı değil lakin aynı konuda birbirinin aynı cümleler katılımcılara sıkıcı gelmeye başlıyor ve esas konuşmacıya gelindiğinde salonda dağılmalar başlıyor. Bu isimi üzerinden duyuru yapılan konuşmacıyı etkiliyor ister istemez. Bu saydığımız  eksikler tabi ki sadece bu derneğe ve etkinliği has bir özellik değil, bugüne kadar katıldığım bütün etkinlikler de aşağı yuları bu tür olumsuzluklar yaşanıyor. Bunu asgariye indirmek asıl ana temanın daha verimli olacağı acizane kanaatimizdir. Bu vesileyle rahmetli vekilimiz Alaeddin beye yaptığı hizmetlerden dolayı şükranlarımı arz ederken, Rabbimden rahmetiyle muamele etmesini niyaz ederim.

Haydi sağlıcakla kalın, takipte kalın. Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.