1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. AK Parti fabrika ayarları
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

AK Parti fabrika ayarları

A+A-

Eski Türkiye’nin toplumu dizayn eden, iktidarları kurdurup yıktıran medya da toplum mühendisliği yapan kalemşorları iki de bir temcit pilavı gibi gündeme getirip insanlar üzerinde algı oluşturmaya çalıştıkları bir söylem “Ak parti fabrika ayarlarına dönmeli”. Ak parti MKYK’sı bu söylemi ne kadar dikkate alır bilemeyiz. Ancak ne var ki bu söylem kendi içerisinde çelişkili ve ciddiyetten uzak bir söylem. 5. Olağan kongrelerinde MKYK listesindeki değişiklik fabrika ayarlarından ziyade 7 Haziran seçimlerinde vatandaşın verdiği mesaja yönelik bir değişiklik olduğu açık. Vatandaşın mesajını da ne yönde doğru aldıklarını zaman içerisindeki uygulamalarında göreceğiz.

Bizim yazımızın asıl konusu fabrika ayarları söyleminin samimiyetten ne kadar uzak olduğu. Bu konu da Cumhurbaşkanı üzerinden baskı yaptılar, karşılığını göremeyince şimdi parti içerisinde ateşi fitillemenin gayretindeler. Konuyu cumhurbaşkanından itibaren alacak olursak malumunuz sayın Erdoğan “Değiştim” diyerek girdi 2002 de ilk seçimlere. Çünkü hayatta değişmeyen tek şey değişimdir. “İki günü birbirine müsavi (eşit) olan bizden değildir” buyuruyor Peygamber (SAV). İnsanlığın tekamülü, ilerlemesi de varlık nedeninden kopmadan değişmesi gerekenin değişmesidir. Yıllarca gerici, yobaz siyasetçi yaftasıyla suçlanan siyasetçinin değiştim demesini bile yadırgayan toplum mühendisi yazarlar ilk önceleri çok da inanmadılar. Çünkü Erdoğan imam hatipliydi, dindardı değişemezdi. Kendi pencerelerinde baktıklarında ne görüyorlarsa, neyi görmek istiyorlarsa öyle gördüler, öyle değerlendirdiler. İlk 8-10 yıla gelindiğinde yapılanlara inanamadılar, şaşkınlıklarını da gizleyemediler. Tabi bu süreçte ve devam eden süreçte sürekli önü de kesilmeye çalışıldı ama muvaffak olunamadı. Zira her şeye rağmen büyük bir halk desteği alıyor olması ve kontrolünde tutabiliyor olması gelecek için iyice endişelendirdi birilerini. Ondan sonra başladılar fabrika ayarları nakaratlı türküler söylemeye.

Bunu iddia edenler bir defa kendileriyle çelişiyorlar. Gericilikle suçlanan bir siyasi lidere veya partisine ülkeyi aldığı yerden oldukça ileri bir seviyeye getirdiği için fabrika ayarlarına dön demek akıl tutulmasından başka bir şeyle izah etmek mümkün değil. Hızla değişilen bu süreçte Ak parti sen değişme veya çok fazla değişiklik iyi olmaz en iyisi sen fabrika ayarlarında kal demek kelimenin tam anlamıyla gericiliktir. İllaki hataları vardır, sayın cumhurbaşkanı da defalarca dile getirdi. Ancak bunca yol, mesafe kat edilmişken bir an da çıkıp çalışır vaziyetteki  bilgisayara bir iki hatalı programdan dolayı format atıp fabrika ayarlarına döndürmezsiniz. Zira içinde yararlı bir çok bilgi ve programı da yok etmiş olursun. En güzel yöntem güzel bir anti virüs programıyla bütün virüsleri temizler bilgisayarını yeniler yola devam edersin. Sahi ya niye Ak partiye iki de bir format atıp niye fabrika ayarlarına dönülmesi isteniyor? Hemen onu da cevaplayalım, artık parti kapatmak zor ya, eee. Ak parti hata veriyor bari sık sık format atalım ki çalışamaz hale gelsin, kendiliğinden kapansın. İyi güzel de bunun alt yapısını ve alternatifini hazırladınız mı? Türkiye’yi bugünkünden daha ileri götürecek  kadrolarınız vardır elbet ama halka anlatabilecek misiniz? Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım. Haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti yok edermiş. Kaş yapayım derken göz çıkarırsanız bu millette sizin gözünüzü çıkartır. Türkiye artık eski Türkiye değil.

 

Selam ve dua ile hoşça kalın esen kalın… 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.