1. YAZARLAR

  2. Ömer AVCI

  3. Taraflı yayıncılık
Ömer AVCI

Ömer AVCI

Taraflı yayıncılık

A+A-

Ülkemizde yayın yapan gerek görsel gerek yazılı birçok medya kuruluşu var. Tabi bunların ulusal olanları daha çok rağbet görmekte. Ama her seferinde bu medya gruplarının çok azı olmak üzere genelini hep iktidar yanlısı ve hep güçlüden yana görürsünüz.
Çünkü onların derdi haber yapmak veya doğruları anlatmak değildir. Bazı TV kanalları var yani pes diyorum. 15 yıldır hep aynı teraneden çalarak hiç güçlüyü eleştirdiğini görmedim hiç eksik yönleri anlattıklarını da görmedim hep taraflı ve hep kendi işlerine geleni anlatıyorlar.
Böyle iş olur mu abi ya diye soruyorum kendime. Yok yok mümkün değil kardeşim olmaz diyorum. Bakınız şimdi bazı isnatlara maruz kalmış bir adamı kanallarına çıkartmışlar. Adam belki haklı belki haksız bilemiyorum ama iki gazeteci sözde sorular soruyorlar.
Tabi konunun muhatabı adam bunlar ne sorsa takır takır cevaplıyor hadi cevaplamayı da bırakalım bir köşeye bu sözde iki gazeteciyi TV ekranında neredeyse madara ediyor. Efendim sizler 30 yıllık gazetecisiniz siz bunları bilmiyor muydunuz diye de fırça atıyor.
O iki gazeteci ise sus pus. Yahu kardeşim siz bu milletle alay mı ediyorsunuz? Yani birilerini çıkarlarınız için ve menfaat için niye aklamaya çalışıyorsunuz? Hadi aklamaya çalışıyorsunuz da kendinizi niye böyle rezil ediyorsunuz? Zaten o iki gazetecinin olduğu TV de aynı aman ha şunu demeyin bunu demeyin aman laf etmeyin ettirmeyin peki kime? Tabi ki güç kimdeyse ona laf ettirmeyin.
En sonunda sinirlendim ve bu kanalı çıkardım listemden artık kumandayı elime alınca o TV kanalının ismini görmüyorum attım en sonlara. Böyle habercilik mi olur böyle milleti bilgilendirmek mi olur 10 yıldır izlerim bir tane farklı haber anlatılmaz mı ya hep güçlüden yana haber yapılır mı?
Sonra özgür basın ee özgür medya. Bak arkadaş böyle haksızlıklarla özgürlük olmaz böyle taraf tutup hakkı gizleyip insanları kandırmak ve elinizdeki medya gücü ile milletimize yalan dolan haberlerle kötüyü iyi gösterme oyunlarınızla hiçbir özgürlüğünüz olamaz. Ne zaman vazgeçeceksiniz şu paraya kul olmaktan? Menfi değerlere kulluk etmekten?
Ne zaman Allah için hakkı konuşan ve doğruyu anlatan adamlar olacaksınız? Kısacası siz ne zaman adam olacaksınız?

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum